بررسی پوزیشنر سامسون

  1. خانه
  2. ابزار دقیق
  3. پوزیشنر سامسون
MegaControl-Co.com

فلوکنترل با پوزیشنرهای سامسون

برای کنترل فلو سیالات نیاز به انواع دریچه داریم، برای باز و بسته کردن دریچه های مختلف از راه دور و یا تامین انرژی برای باز بسته کردن ولو ها نیاز به اکچویتور ها داریم. اما با توجه به مشکلات اکچویتور ها در کنترل سرعت و میزان باز و بسته شدن دریچه ها باید از پوزیشنر ها استفاده نمود که بهترین گزینه در این زمینه پوزیشنر سامسون می باشد.

پوزیشنر سامسون یک ابزار کنترل دقیق حرفه ای است که از آن برای تصحیح و یا به عبارت بهتر افزایش دقت و کارایی اکچویتورهای فشار، دما، سطح و غیره استفاده می شود. این ابزار در مدل های مختلفی تولید می شود و برای انواع صنایع می توان از مدل های مختلف آن استفاده نمود.

مدل های پوزیشنرهای سامسون

PNEUMATIC DIAPHRAGM ACTUATOR 3277
EXPLOSION - PROOF ELECTRO - PNEUMATIC POSITIONER3731-3
COMPACT POSITIONER3725
ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER (HART)37301-3
فلوکنترل با پوزیشنرهای سامسون

احتراما جهت درخواست مشاوره فنی و مهندسی، نام و تلفن خود را وارد نمایید.
همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.

نام *
این فیلد را پر کنید
تلفن *
این فیلد را پر کنید

با عرض پوزش کلیه قیمت ها در حال بروزرسانی می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

> هدر

با اسکن QR CODE بالا، میتوانید این مقاله را تلفن همراه خود مطالعه بفرمایید

Certificate of Calibration
Certificate of origin
Certificate of conformity
Warranty card

در صورت مخدوش شدن شماره سریال مندرج بر روی قاب دستگاه و عدم امکان تطبیق میان شماره سریال دستگاه و برگه ضمانت، دستگاه خارج از تعهد ضمانت مورد خدمات پشتیبانی قرار خواهد گرد.
صدمات ناشی از حوادث طبیعی و غیر مترقبه، نوسانات برق، استفاده نادرست، ضربه فیزیکی، آتش سوزی و دست کاری توسط افراد غیر متخصص شامل این ضمانت نامه نمی باشد.
شرایط نگهداری دستگاه ( بازه دمایی و بازه رطوبتی) ، از سایت مرجع مطالعه و رعایت گردد در غیر این صورت دستگاه یا قطعه شامل گارانتی نمی گردد.

بدنبال کدام سریال هستید ؟ ( بررسی گارانتی محصولات )

مدارک اصالت کالا

Certificate of Calibration
Certificate of origin
Certificate of conformity
Warranty card

شرایط گارانتی

در صورت مخدوش شدن شماره سریال مندرج بر روی قاب دستگاه و عدم امکان تطبیق میان شماره سریال دستگاه و برگه ضمانت، دستگاه خارج از تعهد ضمانت مورد خدمات پشتیبانی قرار خواهد گرد.
صدمات ناشی از حوادث طبیعی و غیر مترقبه، نوسانات برق، استفاده نادرست، ضربه فیزیکی، آتش سوزی و دست کاری توسط افراد غیر متخصص شامل این ضمانت نامه نمی باشد.
شرایط نگهداری دستگاه ( بازه دمایی و بازه رطوبتی) ، از سایت مرجع مطالعه و رعایت گردد در غیر این صورت دستگاه یا قطعه شامل گارانتی نمی گردد.

سریال نامبر

بدنبال کدام سریال هستید ؟ ( بررسی گارانتی محصولات )

رزومه شرکت

پوزیشنر سامسون چیست؟

پوزیشنر سامسون چیست؟

شرکت سامسون یکی از شرکت های بزرگ و مشهور در حوزه تولید انواع دریچه، شیر آلات صنعتی، انواع ولو، گلوب ولو، بال ولو و ولو های پروانه ای، پوزیشنر های الکتروپنوماتیکی و مبدل ها و کانورتر های آی تو پی برای صنایع درگیر با انواع سیالات مانند نفت، گاز، انواع بخارات و مواد شیمیایی به شمار می رود. این شرکت آلمانی در سال 1907 در شهر مانهیم آلمان تاسیس شد و هم اکنون با بیش از صد و ده سال سابقه فعالیت در عرصه تولید ابزار آلات و دستگاه های مختلف در زمینه انتقال و کنترل جریان و فلو سیالات و با بیش از 4500 کارمند در جهان و بیش از 200 آژانس فروش یکی از معتبر ترین برند ها در این زمینه به شمار می رود.

برای توضیح نحوه عملکرد و ساختار پوزیشنرها ابتدا به توضیح مختصری در مورد اکچویتور ها و مزایا و معایب آنها می پردازیم تا علت نیاز به پوزیشنر ها را برای شما روشن سازیم:

اکچویتور ها یا عملگرهای مکانیکی عضوی مهم در مسیر هدایت سیالات مختلف اند که از آنها برای باز و بسته کردن ولوها و دریچه ها استفاده می شود و اپراتور می‌تواند به کمک آن ها دریچه را به طور کامل بسته یا باز کند و یا در میزان دلخواهی تنظیم کند. اکچویتور ها انواع مختلفی اعم از هیدرولیکی، نیوماتیکی، الکتریکی و پنوماتیکی دارند که هرکدام معایب و مزایای مختص به خود را داشته و برای کاربرد های مختلف مناسب اند.

برای مثال اکچویتور های پنوماتیک از نیروی هوای فشرده شده برای ایجاد حرکت استفاده می کنند، اکچویتور های هیدرولیک با کمک فشار مایعات شیر را حرکت میدهند، اکچویتورهای الکتریکی با کمک یک منبع تولید انرژی خارجی، میزان انرژی مورد نیاز خود برای حرکت شیر را تامین می نماید. در نهایت نیز اکچویتور های گرمایی با کمک یک منبع گرمایی شیر را به حرکت در می آورند.

انواع اکچویتور قابلیت کنترل به کمک اپراتور از نزدیک یا از راه دور را دارا هستند. در واقع اکچویتور ها موتور هایی با مکانیسم های مختلف هستند که به منظور رعایت نکات ایمنی، قطع شیر ها از فواصل دور، امکان قطع خط انتقال در صورت بروز مشکل، کنترل فرآیند تولید و ایجاد گشتاور مورد نیاز برای باز و بسته کردن شیر های کنترل بکار می رود.

یکی از معایب مشترک آن ها امکان کاهش دقت عملکرد و زمان پاسخگویی آن ها در شرایط مختلف است. پوزیشنر ها در واقع تجهیزات و دستگاه هایی هستند که در کنار اکچویتور ها نصب می‌ شوند و با دریافت سیگنال های 4 تا 20 آمپر میزان دقیق نیرویی که باید  به اکچویتور اعمال شود را القا میکنند. در واقعا سیستم پوزیشنر ها علاوه بر اینکه سیستمی خودکار بحساب می آیند یک رله تقویت کننده پیام نیز بشمار می روند.

فیلم نحوه عملکرد پوزیشنرهای سامسون

استعلام قیمت و خرید پوزیشنر 3730 سامسون

جهت مشاوره و خرید انواع پوزیشنر 3730 Samson با کارشناسان این شرکت تماس حاص فرمایید.

علل استفاده از پوزیشنر ها:

علل استفاده از پوزیشنر ها:

استفاده از پوزیشنر ها مزایای بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره می‌ کنیم. به کمک پوزیشنر ها میتوانید با دقت بالا بر فلوی سیالات خود نظارت داشته باشید. سرعت پاسخگویی به دستورات و سیگنال های کنترلر ها را به خوبی بالا ببرید. باز و بسته بودن ولو های خود را به کمک سیگنال های الکتریکی کنترل کنید. همچنین میتوانید از پوزیشنر ها در شرایطی که میخواهید دستورات و سیگنال های اتاق کنترل را به فواصل بیشتر از 150 فوت ارسال کنید و یا همزمان سیگنال را به چند ولو مختلف بفرستید، بهره ببرید.

همچنین پوزیشنر ها در هنگام استفاده از ولو های بزرگ که هنگام باز و بسته شدن دچار مشکل افت فشار می باشند، راه گشا می باشند. به طور معمول اکثر شیر های خودکار بزرگتر از چهار اینچ به پوزیشنر احتیاج دارند.که در این شرایط به صورت یک بافر عمل‌کرده و فشار مورد نیاز برای باز و بسته شدن ولو را متعادل و تنظیم می کنند.

پوزیشنر ها در مواقعی که ساقه شیر هنگام باز و بسته شدن دچار اصطکاک بالایی می شوند (برای مثال به علت آب بندی گلوگاه شیر)، به خوبی تاخیر ها و کمبود ها را جبران کرده و زمان پاسخگویی و انجام دستور را به حداقل می رسانند. مورد بعدی زمانی است که فشار خط و یا ویسکوزیته و گرانروی سیال بالا باشد، و یا بازده کنترلر متناسب با قدرت مورد نیاز شیر نباشد.

و به طور کلی در هر زمانی که برای انجام فرمان کنترلر به زمان پاسخگویی کوتاهی نیاز دارید، باید از پوزیشنر ها استفاده کنید. همانطور که مشاهده نمودید موارد مصرف پوزیشنر ها گسترده بوده و از اهمیت بالایی برخوردار اند. در ادامه به بررسی ساختار و نحوه عملکرد انواع پوزیشنر می‌پردازیم:

اجزای بکار رفته در پوزیشنر ها:

اجزای بکار رفته در پوزیشنر ها:
  • pilot assembly یا شیر راهنما یا بیلوز: وظیفه این بخش دریافت سیگنال ارسال شده توسط کنترل کننده می باشد. که از یک اتاق فشار ورودی جهت دریافت سیگنال از کنترلر برای ارسال آن به اکچویتور می باشد.
  • Lever mechanism یا میله رابط و میله متعادل کننده: سیگنال دریافت شده از کنترلر را با موقعیت شیر پس از تغییر جهت مقایسه می کند و میزان کورس و مسافت طی شده توسط اکچویتور را تنظیم می نماید.
  • Feedback cam یا بادامک: این بخش از پوزیشنر برای تعیین رابطه میان موقعیت و محل قرار گرفتن توپی شیر و فرمان صادر شده از کنترلر تعبیه شده است.
  • شیر قدرت یا رله یا بوستر: این بخش برای تقویت پیام ها و سیگنال های ارسالی از کنترل کننده در پوزیشنر قرار گرفته است.

انواع پوزیشنر:

انواع پوزیشنر از لحاظ ورودی

با توجه به تنوع بسیار زیاد انواع پوزیشنر های تولید شده، می توان این محصولات را در گروه های مختلفی دسته بندی و بررسی نمود در پایین به تعدادی از آن ها اشاره می نماییم:

انواع پوزیشنر از لحاظ ورودی:

دو مدل پوزیشنر از لحاظ ورودی در بازار موجود می باشند. دسته اول پوزیشنر های نیوماتیکی 3 تا 15 psi می باشند که به کمک فشار هوا کار می کنند. روی این دسته از پوزیشنر ها 3 گیج فشار هوا قرار دارد که یک گیج برای فشار هوای ورودی، گیج دیگر نشانگر فشار هوای خروجی و سومین گیج نشانگر فشار هوای منبع تغذیه می باشد.

اما در مدل های الکتریکی تنها دو گیج قرار دارد. این نمونه ها سیگنال ها را به صورت 4 تا 20 میلی آمپر دریافت می کنند و یکی از گیج های روی آن ها برای بیان فشار هوای منبع تغذیه و گیج دیگر برای بیان فشار هوای خروجی از پوزیشنر می باشد.

پوزیشنر ها بر اساس ساختار کلی به چهار دسته تقسیم می شوند :

پوزیشنر ها بر اساس ساختار کلی

پوزیشنرهای الکتریکی: پوزیشنر های الکتریکی از ورودی سیگنال الکتریکی 4 تا 20 میلی آمپر استفاده می کنند، سپس به کمک نیروی فشار هوا میزان باز یا بسته بودن شیر را تغییر می دهند. این دسته از پوزیشنر ها توانایی فعالیت با جریان های تک فاز متناوب، جریان سه فاز متناوب و یا ولتاژ های مستقیم را دارا هستند.

پوزیشنرهای پنوماتیکی: این دسته از پوزیشنر ها سیگنال ورودی را به صورت فشار دریافت می کنند. که معمولا این فشار هوا برای سیگنال در حدود 3 تا 15 PSIG قرار دارد. سپس به نسبت فشار دریافتی جهت شیر را عوض کرده و آن را حرکت می دهند. این گروه از پوزیشنر ها بسیار ایمن هستند و توان اعمال فشار بالایی برای بستن یا باز کردن شیر را دارند.

پوزیشنر های الکتروپنوماتیکی: پوزیشنر های الکتروپنوماتیکی در واقع ترکیبی از دو سیستم پنوماتیکی و الکتریکی هستند به این صورت که پیام ها و سیگنال های کنترلر را به صورت الکتریکی 4 تا 20 میلی آمپر دریافت می کنند و آن پیام ها را به سیگنالی معادل سیگنال پنوماتیکی تبدیل می نمایند.

پوزیشنر های دیجیتالی: این دسته از پوزیشنر ها نیز برای پردازش محل و موقعیت شیر از میکروپروسسور ها کمک می گیرند که دقت آن ها را بالاتر میبرد و برای فعالیت نیز سیگنال ها را به صورت الکتریکی (4 تا 20 میلی آمپر) دریافت می کنند.

نحوه عملکرد پوزیشنر ها:

نحوه عملکرد پوزیشنر ها:

پوزیشنر ها در واقع ابزاری اند که با توجه به نوع اکچویتور بالا یا کنار اکچویتور نصب و به ساقه یا شفت شیر متصل میشوند. پوزیشنر در ابتدا تشخیص می دهد که جهت شیر در کدام سمت است، سپس این جهت را با سیگنال دریافتی خود مقایسه می کند و در صورت هرگونه مغایرت با محاسبه میزان حرکت مورد نیاز شیر یک سیگنال برای اکچویتور ارسال کرده و جهت شیر را اصلاح میکند.

در نمونه های پنوماتیکی در حقیقت پوزیشنر ها دستگاه هایی اند که با مقایسه حالت خواسته شده توسط کاربر و حالت موجود میزان فشار هوای مورد نیاز اکچویتور را به آن هدایت می کنند. امروزه پوزیشنرهای پنوماتیکی که به صورت 3  تا 15 PSIG سیگنال ها را دریافت می کردند رو به کاهش است و مدل های 4 تا 20 میلی آمپر محبوبیت بالاتر و طراحی مدرن تری دارند.

پوزیشنر ها به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم عمل می کنند و می توانند در حداقل زمان عملکرد خود را میان این دو وضعیت تغییر دهند؛

عملکرد مستقیم (Direct Action): در این نوع عملکرد که با علامت اختصاری DA نمایش داده می شود، با افزوده شدن مقدار فشار هوا، pilot assembly حرکت کرده و خروجی را بسته و پورت تامین را باز می کند که این اتفاق باعث افزایش فشار بر روی اکچویتور می شود. حرکت Pilot فنر ولو را به کمک بادامی و اهرم فشرده می کند و این فعالیت تا زمانی که نیروی ارسالی از کنترلر با فنر به تعادل نرسیده باشد ادامه خواهد داشت.

عملکرد معکوس (Reverse Action): این عملکرد را با علامت اختصاری RA نمایش می دهند که در آن Pilot به اندازه 180 درجه می چرخد و پورت های تغذیه و خروج عوض شده و پوزیشنر به شکل معکوس عمل می کند. بادامی نیز باید معکوس شود تا عمل معکوس پوزیشنر کامل شود.

پوزیشنرهای سامسون و انواع مدل ها:

3277 – PNEUMATIC DIAPHRAGM ACTUATOR (INT. POSITIONER MOUNT)

در ادامه بررسی پوزیشنر سامسون و مدل های مختلف آن می پردازیم:

3277 – PNEUMATIC DIAPHRAGM ACTUATOR (INT. POSITIONER MOUNT)

پوزیشنر سامسون 3277 در واقع یک اکچویتور پنوماتیک است که یک پوزیشنر به صورت توکار در داخل این سیستم تعبیه شده است. عملگر پنوماتیک 3277 دارای یک محفظه برای افزودن تجهیزات صنعتی دیگر می باشد و یک اکچویتور ایده آل با فعالیت خطی برای ولو هایی برای عبور جریان های بسیار کم تا ولو های کنترل چهار اینچی می باشد. این اکچویتور – پوزیشنر در اندازه های 120 تا 750 سانتی متر مربع تولید می شود و می تواند بین 7.5 تا 30 میلی متر جا به جا شود و با توان رانشی 0.72 تا 27 کیلو نیوتن عرضه می شود. همچنین از گزینه های ایمنی چرخ دستی، توقف سفر و قفل آتش بهره می برد.

به طور کلی نیروی رانش عملگرها به عوامل متعددی مانند مساحت سطح متحرک اکچویتور، فشار تامین پنوماتیکی، میزان فشرده سازی فنر ها، سختی فنر ها، تعداد فنر های داخلی و میزان جا به جایی اکچویتور بستگی دارد که با تغییر هر کدام از عوامل بالا خروجی دریافتی از عملگرها و پوزیشنر ها متفاوت خواهد بود.

فضای اتصال داخلی این اکچویتور با فراهم کردن یک رابط پنوماتیک میان پوزیشنر و کلید محدود کننده، نیاز به لوله کشی های اضافه را از بین می برد، و یک اتصالات مستحکم و دقیقی ارائه می دهد. توان حرکت معکوس و سیستم چند فنری ایمنی کاری این پوزیشنر سامسون را افزایش می دهد.

اکچویتور و پوزیشنر قابلیت گردش 360 درجه فارغ از سوپاپ را برای بهینه سازی فعالیت و جاگذاری را دارند. دیافراگم های غلتکی استفاده شده در این محصول نسبت به دیافراگم های کششی دقت بالاتری را تامین می نماید. شما می توانید برای دسترسی به اطلاعات تکمیلی به کاتالوگ های این محصولات مراجعه نمایید.

3731-3 – EXPLOSION - PROOF ELECTRO - PNEUMATIC POSITIONER (HART)

3731-3 – EXPLOSION – PROOF ELECTRO – PNEUMATIC POSITIONER (HART)

پوزیشنر سامسون 3731-3 یک پوزیشنر ضد انفجار الکترونیکی و پنوماتیکی است که توان فعالیت به صورت خطی و دورانی را به طور مستقل از سیستم های ایمنی و جهت حرکت را دارد. این مدل که برخلاف مدل قبلی که بررسی شد علاوه بر حرکت خطی حرکت دورانی نیز دارد، می تواند تا حدود 300 میلی متر یا 100 درجه جا به جایی یا دوران داشته باشد. دارای یک نمایشگر با قابلیت چرخش 180 درجه ای و پشتیبانی از سیستم های HART و SAMSON TROVIS VIEW را نیز دارد. دارای چهار برنامه اتوماتیک برای کالیبراسیون نیز می باشد.

این پوزیشنر که برای فعالیت در صنایع بزرگ طراحی شده است توان کار با دریچه های خطی یک جهته، دریچه های دورانی و همینطور دریچه های دو طرفه خطی و دریچه های دورانی به همراه آمپلی فایر های معکوس را دارد. این پوزیشنر دیجیتال دارای پارامتر های از پیش تعیین شده است که برای تکمیل شدن تنظیم تنها به نرخ انحراف دریچه نیاز دارد. این پوزیشنر توان نمایش بیش از 50 پارامتر مختلف و بیش از 30 کد خطا و تنظیمات مهم را دارد. دامنه جا به جایی پوزیشنر سامسون الکترونیکی 3731-3 را می توان تا یک پنجم حداکثر توان محدود کرد.

از دیگر مزایای این سیستم می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

حفظ حالت پایدار در شرایط فشار کم هوا تا زیر 0.06 scfm، می توانید میزان سفتی بسته شدن دریچه را در سیگنال های 4 تا 20 میلی آمپری تنظیم نمود. دارای قابلیت نظارت دایمی بر نقطه صفر، گزینه ها متعدد قابل برنامه ریزی توسط اپراتور، محفظه آلومینیومی، شیر برقی یکپارچه، خروجی و ورودی باینری اختیاری.

پوزیشنر الکتروپنوماتیکی سامسون 3730-2

3730 -2 – ELECTRO – PNEUMATIC POSITIONER

پوزیشنر الکتروپنوماتیکی سامسون 3730-2 این پوزیشنر سامسون نیز مانند مدل قبلی توان فعالیت به صورت خطی و دورانی را به طور مستقل از سیستم های ایمنی و جهت حرکت را دارد و میتواند تا بیش از 300 میلی متر یا 100 درجه حرکت یا دوران داشته باشد و می تواند اطلاعات لازم را به کمک یک مانیتور LCD که توانایی چرخش تا 180 درجه را دارد، نمایش دهد. اما تنها از سیستم ارتباطی SAMSON TROVIS VIEW بهره می برد و دارای چهار گزینه مختلف برای کالیبراسیون اتوماتیک و خودکار می باشد.

این پوزیشنر الکتروپنوماتیکی نیز توانایی کار موثر با دریچه های یک جهته خطی یا دورانی و دریچه های دو جهته خطی و دریچه های دورانی دارای آمپلی فایر معکوس را دارند. این سیستم که دارای کالیبراسیون خودکار با چهار متد تنظیمی مختلف می باشد، دارای پارامتر های دقیق از پیش تعیین شده می باشد که برای تنظیم کردن تنها نیاز به میزان انحراف از شرایط استاندارد را دارند.

نمایشگر LCD این پوزیشنر الکتروپنوماتیکی توان نمایش بیش از 50 پارامتر و 30 کد خطا را دارد. این پوزیشنر سامسون دارای سیستم ایمنی (EEPROM) در مقابل حوادث افت قدرت و آسیب رسیدن به قطعات حساس سیستم. مسافت قابل جا به جایی 3730-2 قابل محدود شدن تا یک پنجم حد معمول می باشد.

این دستگاه دارای توانایی حفظ حالت پایدار عملکردی در شرایط فشار کم هوا تا زیر 0.06 scfm را دارد و می توانید میزان قدرت بسته شدن دریچه را در سیگنال های 4 تا 20 میلی آمپری تنظیم نمایید. پوزیشنر 3730-2 دارای قابلیت نظارت دائمی بر نقطه صفر، گزینه ها متعدد قابل برنامه ریزی توسط اپراتور، محفظه آلومینیومی، شیر برقی یکپارچه، خروجی و ورودی باینری اختیاری و نرم افزار اشکال یاب درونی و ثبت کننده تاریخچه عملکردها و ثبت کننده هیستوگرام می باشد که به همراه بدنه آلومینیومی یا به درخواست شما بدنه فولاد ضد زنگ ارائه می گردد.

این پوزیشنر سامسون دارای گزینه های انتخابی و آپشنال بسیاری نظیر شیر برقی، فرستنده آنالوگ، سنسور خارجی، سنسور نشتی و ورودی باینری می باشد.

3725 - COMPACT POSITIONER

3725 – COMPACT POSITIONER

پوزیشنر سامسون 3725  یک پوزیشنر الکتروپنوماتیک طراحی شده برای صنایع سبک و کنترل دریچه های مختص به خود می باشد. این پوزیشنر سامسون نیز از توانایی کالیبراسیون خودکار بهره می برد و از سیستم اساسی مورد نیاز و سیستم تنظیم خودکار برخوردار می باشد. و به کمک طراحی فوق العاده شرکت سامسون از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این دستگاه برای اتصال الکتریکی فنر فشرده کننده نیازی به استفاده از پیچگوشتی ندارد و از سیستم های ایمنی مانند سیستم Fail Safe Action پشتیبانی می نماید.

پوزیشنر 3725 به راحتی قابلیت چرخش داشته و همینطور مانیتور LCD تعبیه شده بر روی آن به راحتی قابلیت چرخش 180 درجه را دارا می باشد. به سه دکمه تعبیه شده برای این دستگاه به راحتی می توانید آن را کنترل نموده و برنامه ریزی کنید. کالیبراسیون خودکار و مقادیر آماده از پیش به صورت خودکار و ساده امکان نصب برای شما فراهم میکند.

3731-5 - EXPLOSION-PROOF ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

3731-5 – EXPLOSION-PROOF ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

پوزیشنر سامسون 3731-5 یک پوزیشنر ضد انفجار الکتروپنوماتیکی است که توان فعالیت به صورت خطی و دورانی را به طور مستقل از جهت حرکت و بدون ایجاد مشکل در عملکرد را دارد. این پوزیشنر سامسون الکتروپنوماتیک سامسون می تواند تا حدود 300 میلی متر یا 100 درجه جا به جایی یا دوران داشته باشد و دارای یک نمایشگر با قابلیت چرخش 180 درجه ای و پشتیبانی از سیستم های FOUNDATION و SAMSON TROVIS VIEW را نیز دارد. دارای چهار برنامه برای کالیبراسیون اتوماتیک نیز می باشد.

پوزیشنر سامسون یک سیستم با تمام امکانات است که برای فعالیت در صنایع بزرگ طراحی شده است. این دستگاه می تواند با دریچه های خطی یک جهته، دریچه های دورانی و همینطور دریچه های دو طرفه خطی و دریچه های دورانی به همراه آمپلی فایر های معکوس را دارد. برتری های دیجیتالی این پوزیشنر شامل پارامتر های از پیش تعیین شده است که برای تکمیل شدن تنظیم تنها به نرخ انحراف نیاز دارد و از چهار متد برای کالیبراسیون اتوماتیک استفاده می کند. این پوزیشنر سامسون توان نمایش بیش از 50 پارامتر مختلف و بیش از 30 کد خطا و تنظیمات مهم را دارد. دامنه جا به جایی پوزیشنر سامسون الکترونیکی 3731-5 را می توان تا یک پنجم حداکثر توان محدود کرد.

از دیگر نکات مثبت این سیستم می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

حفظ حالت پایدار در شرایط فشار کم هوا تا زیر 0.06 scfm، عملکرد سفت بسته شدن دریچه، دارای قابلیت نظارت دائمی بر نقطه صفر و محدودیت فشار خروجی و گزینه ها متعدد قابل برنامه ریزی توسط اپراتور، محفظه آلومینیومی، شیر برقی یکپارچه، خروجی و ورودی باینری اختیاری، نرم افزار اشکال یاب درونی و ثبت کننده تاریخچه عملکردها و ثبت کننده هیستوگرام می باشد که به همراه بدنه آلومینیومی یا به درخواست شما بدنه فولاد ضد زنگ ارائه می گردد.

3730-3 - ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER (HART)

3730-3 – ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER (HART)

پوزیشنر سامسون 3730-3 هم یک پوزیشنر سامسون الکتروپنوماتیکی است که توان فعالیت به صورت خطی و دورانی را به طور مستقل از سیستم های ایمنی و جهت حرکت را دارد. این مدل به طور کامل از سیستم HART پشتیبانی می نماید و علاوه بر حرکت خطی حرکت دورانی نیز دارد، می تواند تا حدود 300 میلی متر یا 100 درجه جا به جایی یا دوران داشته باشد و دارای یک نمایشگر با قابلیت چرخش 180 درجه ای و پشتیبانی کامل از سیستم های HART و SAMSON TROVIS VIEW را نیز دارد و دارای چهار برنامه برای کالیبراسیون خودکار خود نیز می باشد. این دستگاه نیز به طور استاندارد از مشخصات و فناوری سیستم ها قبلی که بررسی شد به طور کامل پشتیبانی نموده و به خوبی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

4765 - PNEUMATIC POSITIONER

4765 – PNEUMATIC POSITIONER

پوزیشنر سامسون پنوماتیکی 4765 سامسون یک پوزیشنر تک کاره است که با عموم فعالیت های صنعتی سازگار است.و می تواند به همراه اکچویتور های خطی بکار گرفته شود. این سیستم یک پوزیشنر فشرده است که می تواند برای رنج های نرمال و مقطع و حتی به روش معکوس فعالیت کند. این پوزیشنر بهترین بازده را به کمک کمترین میزان هوا برای فعالیت به ارمغان می آورد و افزایش باند آن را می توان تنظیم نمود.

این محصول علاوه بر  کاهش آلودگی های زیستی به سادگی قابل استفاده در شرایط با لرزش فراوان می باشد و به راحتی بر روی عملگرها یا اکچویتور های NAMUR و SAMSON نصب می گردند.

4763 - ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

4763 – ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

پوزیشنر الکتروپنوماتیک 4763 نیز یک پوزیشنر یک کاره می باشد که با انواع بخش های سیستم صنعتی سازگاری دارد و می تواند با اکچویتور های خطی فعالیت کند. طراحی فشرده این پوزیشنر آن را مناسب برای انواع استفاده در خط های صنعتی می نماید. این پوزیشنر نیز بازده بسیار مناسبی در ورودی هایی با فشار کم هوا دارد و این محصول علاوه بر  کاهش آلودگی های زیستی به سادگی قابل استفاده در شرایط با لرزش فراوان می باشد و به راحتی بر روی عملگرها یا اکچویتور های NAMUR و SAMSON نصب می گردند.

3760 - ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

3730 series – ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

پوزیشنر سامسون 3760 به صورت خطی عمل می نماید و به میزان 15 میلیمتر جا به جا می شود. 3760 یک پوزیشنر تک کاره و الکتروپنوماتیک است که نیاز چندانی به نرم افزار ها و سیستم های هوشمند ندارد و نظارت کافی بر سیستم برای اطمینان از عملکرد آن ها قطعی می باشد.

این سیستم می تواند برای رنج های نرمال و مقطع و حتی به روش معکوس فعالیت کند. این پوزیشنر بهترین بازده را به کمک کمترین میزان هوا برای فعالیت به ارمغان می آورد و افزایش باند آن را می توان تنظیم نمود. این محصول علاوه بر  کاهش آلودگی های زیستی به سادگی قابل استفاده در شرایط با لرزش فراوان می باشد و به راحتی بر روی عملگرها یا اکچویتور های NAMUR و SAMSON نصب می گردند.

3730 series - ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER

پوزیشنر های سری 3730 خانواده ای گسترده با گزینه های متنوع به شمار می رود که به بررسی اجمالی اعضای این سری می پردازیم. در این خانواده کد های 3730-0 و 3730-1 جزو گروه های پایه آی تو پی پوزیشنر 3730 samson های کنترلی بشمار می روند. کد 3730-2 دارای سیستم موقعیت یاب پیشرفته و سیستم های تشخیصی دقیق می باشد. کد 3730-3 علاوه بر ویژگی های گزینه های سیستم های ماقبل خود از سیستم ارتباطی HART نیز استفاده می کند. کد 3730-4 از سیستم Profibus و کد 3730-5 نیز از سیستم Foundation Fieldbus بهره می برد.

تمامی اعضای این خانواده دارای عملکرد های مختلفی مانند حفظ حالت پایدار عملکردی در شرایط فشار کم هوا تا زیر 0.06 scfm و تنظیم میزان قدرت بسته شدن دریچه را در سیگنال های 4 تا 20 میلی آمپری، نظارت دایمی بر نقطه صفر، گزینه ها متعدد قابل برنامه ریزی توسط اپراتور، شیر برقی یکپارچه، خروجی و ورودی باینری اختیاری و نرم افزار اشکال یاب درونی و ثبت کننده تاریخچه عملکردها و ثبت کننده هیستوگرام می باشد که به همراه بدنه آلومینیومی یا به درخواست شما بدنه فولاد ضد زنگ ارائه می گردد.

آخرین نسخه و پیشرفته ترین نسخه های سری 3730 کد 3730-6 نام دارد که علاوه بر همه مشخصات گزینه های قبلی و سیستم HART، دارای سنسور های فشار برای مانیتور و تنظیم کردن میزان فشار ورودی و خروجی می باشد.

توضیحی در مورد مبدل های آی تو پی

توضیحی در مورد مبدل های آی تو پی

آِی تو پی یا I/P نماد جریان و فشار پنوماتیک است که سیستم سیگنالی 4 تا 20 میلی آمپر را به 3 تا 15 Psi در بخش مبدل آی تو پی تبدیل می نماید. این دستگاه ساختار بسیار ساده ای دارد و قابل تنظیم و دریافت بازخورد های مختلف در شرایط مختلف را ندارد به همین علت بهتر است از ابزار دقیق و پر امکاناتی مانند پوزیشنر ها استفاده کنید که از سیگنال های 4 تا 20 میلی آمپر استفاده کنید.

در حال حاضر Samson positioner I/p از ورودی 4 تا 20 میلی آمپر استفاده کرده و توان تولید خروجی های 3 تا 15، 6 تا 30 و حتی بازه های دلخواه تا فشار 120 psi را پشتیبانی می نمایند. این مبدل ها در دو دسته ریلی و فضای باز عرضه شده و از امکاناتی نظیر بازه گسترده قابل انتخاب فشار های خروجی، سادگی در تعویض ماژول مبدل و بدون نیاز به تنظیم کننده فشار بالادستی بهره می برند.

جنس بدنه مدل ریلی پلاستیکی بوده و گزینه های میدانی و محیط باز از بدنه فولاد ضد زنگ استفاده می کنند که میتوان از آن ها در مصارف دریایی نیز استفاده نمود.

در این مقاله تلاش کردیم تا حد امکان ساختار، نحوه فعالیت، مشخصات مختلف، امکانات و تکنولوژی های مختلف دستگاه های پوزیشنر سامسون و مبدل های آی تو پی سامسون بحث کنیم. در مورد کیفیت تولیدات شرکت سامسون که به جرات می توان گفت که شرکت سامسون بزرگترین تولید کننده انواع دریچه، اکچویتور، پوزیشنر و مبدل های آی تو پی در جهان به شمار می رود و محصولات این شرکت به راحتی قابل استفاده در انواع خطوط انتقال مواد مختلف می باشند و کیفیت بالای مواد استفاده در تولید این محصولات خیال شما را مدت ها آسوده خواهد کرد. با بررسی دقیق کاتالوگ شرکتی هر کدام از محصولات فوق که نیاز شما را بهتر پاسخ خواهد داد می توانید بهترین انتخاب ممکن را برای خط انتقال خود اتخاذ کنید.

دانلود کاتالوگ محصولات SAMSON

DatasheetPart noDescriptionManufacturer

Type 3271 and Type 3277 Actuators Pneumatic ActuatorsSAMSON

Type 3731-3 with HART® communicationElectropneumatic Ex d PositionerSAMSON

Type 3725 Positioner Electropneumatic PositionerSAMSON

Type 3730-4 ELECTRO-PNEUMATIC POSITIONER (PROFIBUS)SAMSON
پرسش و پاسخ

پوزیشنر سامسون یک ابزار کنترل دقیق برای شیرهای کنترلی یا همان اکچویتورهای فشار، دما، سطح و غیره است. این ابزار کنترل دقیق در کنار انواع اکچویتور مثل نمونه های پنوماتیک، هیدرولیک، الکتریک و غیره نصب می شود و دقت کارکرد آنها را به میزان بسیار زیاد و استاندارد افزایش می دهد. البته دقت کنترل بالا و اعمال نیروی تعیین شده تنها مزیت این محصول نیست. از دیگر دلایل استفاده از پوزیشنرهای سامسون می توان به افزایش سرعت پاسخگویی شیرهای کنترلی، تنظیم فشار مورد نیاز برای باز و بسته شدن ولو در شیرهای خودکار و افزایش ایمنی اشاره کرد.

پوزیشنر سامسون از قسمت هایی مثل بیلوز یا شیر راهنما، میله متعادل کننده، بادامک و بوستر یا همان شیر قدرت تشکیل شده است. پوزیشنرها معمولا بر روی شفت شیر متصل می شوند و جهت حرکت شیر را با ارسال سیگنال به اکچویتور هماهنگ می کند. به طور کلی نحوه عملکرد این ابزار به دو صورت مستقیم (DA) و غیر مستقیم (RA) می باشد. در حالت عملکرد مستقیم با زیاد شدن فشار هوا بیلوز با حرکت خود ضمن مسدود کردن خروجی پورت تامین را باز می کند و در نتیجه این عملکرد، با کمک بادامی اهرم فنر ولو فشرده شده و تا زمان ارسال سیگنال جدید در این وضعیت باقی می ماند. در حالت عملکرد معکوس نیز پیلوت با چرخش 180 درجه می چرخد و کلیه تغییرات در عملکرد مستقیم حالت معکوس به خود می گیرند.

پوزیشنر سامسون یک ابزار کنترل دقیق است که در مدل های مختلف و برای امورات گوناگونی تولید می شود و به همین دلیل از جنبه های مختلف قابلیت دسته بندی دارد که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:
بر اساس نحوه کارکرد: به طور کلی انواع پوزیشنر سامسون بر اساس نحوه کارکرد به چهار دسته پوزیشنر پنوماتیکی، الکتریکی، الکتروپنوماتیکی و دیجیتالی دسته بندی می شوند.
• بر اساس ورودی: پوزیشنرهای سامسون بر اساس ورودی به دو دسته پوزیشنرهای نیوماتیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شوند. نمونه های نیوماتیکی به وسیله فشار هوا کار می کنند و سیگنال ها را بین 3 تا 15 میلی آمپر دریافت می کنند و این در حالی است که نمونه های الکتریکی سیگنال های بین 4 تا 20 میلی آمپر را دریافت می کنند.

• پوزیشنر 3730-3: این پوزیشنر الکتروپنوماتیکی قابلیت پشتیبانی HART و SAMSON TROVIS VIEW را دارد. عملکرد این پوزیشنر به صورت دورانی و خطی است. میزان جابجایی این ابزار حدود 100 درجه است.
• پوزیشنر 4765: این پوزیشنر به صورت پنوماتیکی و تک حرکتی کار می کند. این ابزار به راحتی بر روی انواع اکچویتورها نصب می شود، و به همین دلیل برای انواع صنایع کاربرد دارد.
• پوزیشنر 4763: این ابزار به صورت الکتروپنوماتیک، یعنی تلفیق عملکرد پنوماتیک و الکتریکی کار می کند و برای انواع اکچویتور های NAMUR و SAMSON کاربرد دارد، و به همین دلیل می توان در صنایع مختلف از آن استفاده کرد.

پوزیشنر سامسون ابزاری است که در شرکت سامسون آلمان تولید می شود و می توان آن را از نمایندگی های رسمی سامسون در ایران خریداری کرد. خرید از این مراکز دارای مزایای زیادی می باشد که از جمله آنها می توان به قیمت خرید مناسب و گارانتی رسمی فروش اشاره کرد.

پوزیشنر سامسون اکچویتور

برگشت پول 100%

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت آسان

خرید مطمئن

پست پیشتاز

ضمانت کیفیت کالا

مطالب پیشنهادی

خبرنامه

برای دریافت آموزش های رایگان در تمامی صنایع کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
ما هر هفته یک آموزش جدید برای شما ارسال می کنیم.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
تلفن همراه *
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.