شیر برقی هیدرولیک و پنوماتیک، برنج و استیل برای آب و گاز

 1. خانه
 2. هیدرولیک و پنوماتیک
 3. شیر برقی هیدرولیک و پنوماتیک، برنج و استیل برای آب و گاز

شیر برقی با داشتن تنوع مختلف کارایی وسیعی در صنعت دارد. قیمت شیر برقی با توجه به نوع آن متغیر است برای ثبت سفارش انواع solenoid valve می توانید با شماره های موجود با ما در تماس باشید. قبل از نصب سلونوئید ولو به منظور جلوگیری از هر گونه  خرابی دریافت اطلاعات اولیه امری ضروری است.

آشنایی با شیر برقی

 • شیر برقی چیست؟
 • چه کارآیی دارد؟

در ادامه سعی داریم با بررسی کامل و جامع اطلاعات ارزشمندی در مورد این نوع از محصولات در اختیار شما عزیزان قرار دهیم با ما همراه باشید.

تردیدی نیست که پیشرفت تکنولوژی همواره مزیت های فوق العاده ای به همراه داشته است و در این راستا نیز شاهد ساخت و طراحی دستگاه و ابزارهای بسیار سودمند بوده ایم. شیر برقی که از آن به عنوان سلونوئید ولو نیز یاد می شود وسیله ای پرکاربرد برای کنترل جریان سیال های مختلف است. مکانیسم خاصی در عملکرد این نوع از شیر به کار رفته که در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت هر کدام از اجزای آن به گونه ای تعبیه شده اند که فرصت هدایت سیال را فراهم می سازد. در صورتی که پورت های به کار رفته در آن دو عدد باشد تنها به عنوان دستگاه قطع و وصل مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که اگر ورودی و خروجی آن سه عدد باشد می توان مسیر حرکت را در دو سمت مختلف تغییر داد.

سلونوئید ولو اجزای شیر برقی در اثر ادغام نیروی الکتریسیته با مغناطیسی قابلیت کنترل را ممکن میسازد. در واقع عبور جریان برق از یک هسته ی آهنی سبب ایجاد میدان مغناطیسی می شود حال نیروی ایجاد شده سبب حرکت مکانیکی هسته خواهد شد به عبارت بهتر طی این فرایند انرژی الکتریسیته به انرژی مکانیکی تبدیل می شود. امروزه در صنعت در بخش های مختلف از جمله ماشین های مختلف شاهد حضور پر رنگ انواع مختلف شیر برقی هستیم که با بهینه شدن کارایی آنها در سال های آتی نیز بازار فروش آنها شاهد تحول بیشتری خواهد بود.

کاربرد شیر برقی

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم کاربرد شیر برقی از دلایل اصلی رونق گرفتن فروش این محصول گردیده است از سلونوئید ولوها می توان در موتورهایی که با مایعات و گازها به عنوان سیال کار استفاده می شود به منظور کنترل سرعت جریان استفاده کرد در واقع حضور و توسعه ی این نوع از محصولات  بهره برداری از موتورهای یاد شده را بهینه ساخته است. از دیگر کارایی و عملکرد سلونوئید ولو می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • سیستم اتوماسیون
 • ماشین های لباسشویی
 • بویلرهای گازی
 • پمپ های هیدرولیکی
 • سیستم آب پاش اتوماتیک
 • صنایع نفت و گاز و البته پتروشیمی
 • سیستم تهویه مطبوع
آشنایی با شیر برقی
آشنایی با شیر برقی
آشنایی با شیر برقی

البته با توجه به نوع سیالی که قرار  است با استفاده از این نوع از شیر آلات کنترل شوند به صورت جداگانه با در اولویت قرار دادن فاکتورهای مختلف تولید می شوند.  کاربران می تواند با استفاده از برخی از اجزای اضافی امکان و شرایط استفاده از آنها را در شرایط و محیط های خطرناک تری نیز ممکن سازند به عنوان مثال محیط های به شدت اسیدی و یا بازی و همچنین حضور برخی مواد اشتعال پذیر می تواند استفاده از آنها را محدود کند ولی همواره راه چاره های مختلفی برای این منظور در دسترس است.

کمپانی های معروف تولید کننده شیر برقی

اجزای شیر برقی

شیر برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده است از جمله:

 1. بدنه
 2. دیافراگم
 3. فنر دیافراگم
 4. هسته ی مغناطیسی(اسپول)
 5. بوبین (مگنت)
 6. کانکتور (سوکت)
 7. گارد دستی(فرمان دستی اضطراری)
 8. پایه شیر
 9. مهره ی نگه دارنده مگنت(بوبین)
اجزای شیر برقی
اجزای شیر برقی
اجزای شیر برقی

اجزای یاد شده با توجه به کارایی و کیفیت می تواند در عملکرد نهایی سلونوئید ولو تاثیر گذار باشد به همین دلیل تاکید می شود که این نوع از محصولات را از فروشنده های معتبر خریداری کنید تا از مرغوب بودن آنها مطمئن باشید. کل شیر با استفاده از درپوشی پوشش داده شده است و این امر حفاظ بیشتری را در برابر صدمات فیزیکی فراهم ساخته است به همین دلیل می توان از آن در مکان و شرایط مختلف استفاده کرد. البته در صورت نیاز می توانید از رویه های ضد انفجار نیز با توجه به موقعیت موجود به ویژه در مناطق خطرناک استفاده کنید درپوش یاد شده توانایی آن را دارد که سلونوئید ولو در برابر گرد و خاک و زنگ زدگی در امان نگه دارد. برخی از تولید کننده های این محصولات به منظور ارتقای کیفیت و کارایی solenoid valve معمولا از بدنه هایی با جنس مقاوم تر استفاده می کنند که به مراتب هزینه ی بیشتری نیز برای این نوع محصولات درخواست می کنند.

انواع شیر برقی

شیر برقی دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت. طبقه بندی شیر آلات با توجه به فاکتورهای مختلف از جمله اجزای تشکیل دهنده و یا ساز و کار آنها صورت می گیرد. به عنوان مثال سلونوئید ولو سروو به گونه ای طراحی شده است که دارای کلید فرمان قطع و وصل است از راه دور است که در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. در خرید این محصولات در واقع نیازهای موجود مشخص می کند که کدام یک را باید در اولویت قرار داد. یک طبقه بندی کلی solenoid valve را به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می کند. شیر برقی مستقیم به طور کلی در دو مدل NO  و NC تولید میشوند که در اثر برق دار شدن می توانند تغییر حالت دهند به گونه ای که اگر باز باشند بسته می شوند و بالاعکس. انواع غیر مستقیم این محصولات در واقع از فشاری که در بخش ورودی شیر تولید می شود برای بسته نگه داشتن آن استفاده می کند این نوع شیر آلات به طور کلی تحت عنوان پایلوت به فروش می رسند. از مزیت آنها می توان به مصرف انرژی بسیار کم و در عین حال عبور حجم سیال می تواند مطرح گردد.

انتخاب و خرید انواع شیر برقی

جهت خرید انواع شیر برقی با ما تماس بگیرید

انواع شیر برقی بر اساس شکل هندسی

طبقه بندی دیگری برای سلونوئید ولو بر اساس شکل هندسی آنها موجود است که شامل:

شیر برقی دو راهه ، دارای دو دهانه: سلونوئید ولو دوراهی که شامل دو دهانه است از جمله ساده ترین نوع سلونوئید ولو ها می باشد. در صورتی که عامل تغذیه در توربین و پمپ قرار دارد فشار سبب انتقال و شارش سیال می شود در حالیکه در صورتی که تغذیه ای نباشد جریان فشار نیز بلافاصله قطع خواهد شد.

شیر برقی سه راهه ، دارای  سه دهانه:  سلونوئید ولو سه راهه به گونه ای طراحی شده اند که در صورت قطع شدن تغذیه فشار از دریچه ی سومی می تواند تخلیه شود و سیلندر دوباره به حالت اولیه ی خود برگردد.

solenoid valve چهار راهه ، دارای چهار دهانه:  یک سلونوئید ولو چهار راهه می تواند شبیه یک شیر دو راهه نیز مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که تغذیه روشن است هر کدام از درگاه های روبره متصل هستند و در حالت خاموشی نیز اتصال موجود عکس می گردد..

انواع شیر برقی بر اساس شکل هندسی
انواع شیر برقی بر اساس شکل هندسی
انواع شیر برقی بر اساس شکل هندسی

انواع solenoid valve بر اساس سیال

طبقه بندی دیگری نیز برای شیر برقی موجود است که با توجه به نوع سیالی که قرار است داخل آنها جریان یابد می توان در نظر گرفت.:

 • شیر برقی گاز
 • شیر برقی آب
 • شیر برقی پنوماتیک
 • شیر برقی هیدرولیک
 • شیربرقی تفلون جهت اسید
 • شیر برقی استیل و برنج

هنگام ثبت سفارش در نظر داشته باشید که کدام یک از انواع این محصولات می تواند برای موقعیت مورد استفاده انتخاب شود. برندهای مختلف این محصولات تنها در کیفیت و مرغوبیت ممکن است اختلاف جزیی داشته باشند به همین دلیل آنچه باید در ثبت سفارش مد نظر قرار گیرد انتخاب صحیح آنهاست. قابلیت دادن فرمان برای کارایی از راه دور در همه ی انواع مدل های این نوع از شیرها تعبیه شده است.

انواع solenoid valve بر اساس سیال
انواع solenoid valve بر اساس سیال
انواع solenoid valve بر اساس سیال

شیر برقی گاز

سلونوئید ولو گاز  برای قطع شارش گاز به خصوص در خانه های هوشمند استفاده می شود . در صورت بروز هرگونه نشتی در مواقع حادثه این نوع از شیرها قادر هستند به طور خودکار از عبور و شارش گاز جلوگیری کنند. این شیر قابلیت آن را دارد که به طور ویژه نه تنها در اثر نشت گاز بلکه در اثر بروز هرگونه حادثه ای نظیر آتش سوزی ، زلزله و .. مانع جریان یافتن گاز باشد. از آنجا که سیال عبوری در اینجا گاز است از آنها به عنوان سلونوئید ولو گازی یاد می شود. سنسورهای تعبیه شده در این محصولات در صورت متوجه شدن هر گونه عارضه ای بلافاصله ساز و کار خود را آغاز می کنند در واقع با ارسال فرمان قطع مانع عبور جریان گاز می شوند.

از ویژگی های بازر سلونوئید ولو گاز:

 • در صورت قطع برق، جریان گاز قطع خواهد شد.
 • با فرمان به طور دقیق 12 و 24 و 220 ولت لحظه ای عمل می کند.

این نوع از شیر آلات در برابر تنش های مختلف از جمله الکتریکی، حرارتی و مکانیکی مقاومت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل با اطمینان کافی می توان از آنها استفاده کرد. ضروری است که دور از هر گونه رطوبت و آب و باران قرار گیرد زیرا وجود رطوبت به طور مخرب می تواند کارایی سنسورهای موجود در آنها را تحت کنترل قرار دهد.

سلونوئید ولو گاز
سلونوئید ولو گاز
سلونوئید ولو گاز

شیر برقی آب

سلونوئید ولو آب در سیستم های آبی مورد استفاده قرار می گیرد در واقع سیالی که در داخل این نوع از شیرها جریان دارد آب می باشد. همان مکانیسم یاد شده برای سایر سلونوئید ولو در این نوع از شیرها نیز مورد توجه است. در طراحی سلونوئید ولوهای آب معمولا پایه یک شیر از جنس برنج یا استیل ساخته می شود به هین دلیل این نوع از محصولات در بازار تحت عنوان  شیر برقی استیل و برنج  نیز به فروش می رسد. گفتنی است که شیرهایی با پایه های استیل معمولا هزینه های بیشتری را درخواست می کنند البته مقاومت و استحکام بالاتری را نیز ارائه می دهند. دمای قابل تحمل این محصولات نیز تا حدودی بیشتر است. سلونوئید ولو آب با توجه به نیازهای موجود در سایز های مختلفی تولید می شوند که  سایز 1/8 تا 6 اینچی جزو سایزهای استاندارد می باشد البته در صورت درخواست کاربر می توان در اندازه های بزرگتری نیز آنها را طراحی کرد. این نوع از شیرها به دلیل آنکه از مواد اولیه ی مقاومی ساخته می شوند معمولا مقاومت فشار بالایی دارند البته عوامل دیگری چون :

مکانیزم شیر، جنس دیافراگم، اوریفیس شیر و جنس بدنه شیر و ولتاژ تحریک بوبین نیز در فشار قابل تحمل دخیل است.

انواع solenoid valve دو راهه آب:

 • سلونوئید ولو با عملکرد دیافراگمی
 • سلونوئید ولو با عملکرد پیستونی یا سوزنی
 • سلونوئید ولو با عملکرد پیستونی دیافراگمی
شیر برقی آب
شیر برقی آب
شیر برقی آب

شیر برقی پنوماتیک

شیر برقی پنوماتیک یکی از پرفروش ترین انواع سلونوئید ولو است. مکانیسم کلی به کار رفته در این نوع شیر ممکن است با توجه به اجزای به کار رفته در ساخت آنها اندکی متفاوت به نظر برسد.

solenoid valve های پنوماتیک دارای فرمان های مختلفی هستند که بسته به نیاز کاربر انتخاب میشود.

فرمان شیر برقی های پنوماتیک بطور کلی به شرح زیر می باشد

 • 2/2 (ON-OFF)
 • 3/2
 • 4/2
 • 4-5
 • 5/3
 • 6-4

solenoid valve های پنوماتیک بسته به نیاز کاربر دارای ساختار  های داخلی متفاومتی است که برای مثال در صنایع آرد و سیمان به دلیل و جود ذرات گرد و غبار از شیربرقی هایی استفاده میشود که اجازی داخلی آن تمام فلز می باشد. اما در صنایع مواد غذایی به دلیل محدویت های بهداشتی  که برای استفاده از روغن و مواد روانکاری می باشد باید از solenoid valve های با ساختار داخلی تفلون یا سیلیکون که نیاز به مواد روانکاری ندارد استفاده شود. اما در صنایع پتروشیمی شیرهای پنوماتیک مورد استفاده باید خاصیت ضد انفجار  و استاندارد های ایمنی را در این زمینه پاس کند.

solenoid valve فرمان پنوماتیک بطور کلی دارای ساختمان مشابه یکسانی هستند که شامل : بدنه، اسپول، سی پی ام، بوبین، کانکتور و فنر می باشد.

solenoid valve پنوماتیک به دلیل تنوع کاربرد زیاد آن دارای مدل و سایز بندی بسیار زیادی می باشد که کاربر برای خرید آن باید با دقت تمام موارد استفاده را در نظر بگیرد و سپس خرید دقیق و مناسب را انجام دهد.

لازم بذکر است که شیرهای برقی پنوماتیک می توانند به صورت تحریک دستی مورد استفاده قرار بگیرد. و یا از شیر فرمان های تحریک دستی به عنوان میکروسویچ های پنوماتیک استفاده کرد.

شیر برقی پنوماتیک
شیر برقی پنوماتیک
شیر برقی پنوماتیک

انتخاب و خرید شیر برقی پنوماتیک

جهت خرید انواع شیر برقی با ما تماس بگیرید

شیر برقی هیدرولیک

سلونوئید ولو هیدرولیک از نظر شکل هندسی در دو مدل شیر یک کله و همچنین شیر دو کله ساخته می شود. این نوع از شیرها مصارف مختلفی دارد همانند همه ی انواع دیگر از سلونوئید ولو از آنها می توان به عنوان عاملی برای کنترل شارش سیال استفاده کرد.

از کاربردهای اصلی میتوان موارد ذیل را مد نظر قرار داد :

 • اتوماسیون صنایع فولاد
 • صنایع مختلف سنگین
 • صنایع خودروسازی
 • خطوط ساخت ماشین آلات
 • ساخت تجهیزات صنعتی

 قیمت درخواستی برای این نوع از شیرها در مقایسه با سایر انواع آن بیشتر است البته همانطور که در بخش های مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت فاکتورهای مختلفی در قیمت این نوع از محصولات دخیل است به همین دلیل نمی توان اظهار نظر کلی داشت. میزان ولتاژ ورودی در شیر باید در این نوع از سلونوئید ولو ها به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد. از گزینه های دیگر در انتخاب آنها می توان مدت زمان روشن بودن را ملاک قرار داد برخی از آنها قابلیت روشن بودن برای مدت طولانی را دارند و برخی از آنها بالعکس.

شیر برقی هیدرولیک
شیر برقی هیدرولیک
شیر برقی هیدرولیک

انتخاب و خرید solenoid valve هیدرولیک

جهت خرید انواع solenoid valve با ما تماس بگیرید

عملکرد شیر برقی

شیر برقی که دارای سیم پیچ حول هسته ی آهنی است به محض عبور جریان برق از داخل سیم خاصیت میدان مغناطیسی در آن القا می شود. که برای ساز و کار بهینه باید جریان با ولتاژ خاص از آن عبور کند در غیر این صورت در کوتاهترین مدت زمان سبب خرابی آن خواهد شد. حال برای عبور سیال سدی در داخل شیر تعبیه شده است که در اثر ایجاد میدان مغناطیسی سد آهنی یاد شده به سوی آن جذب شده و از مسیر برداشته می شود در این حالت سیال امکان عبور خواهد داشت اگر جریان برق قطع شود بلافاصله میدان مغناطیسی ایجاد شده نیز از بین رفته و دوباره سد آهنی در مسیر عبور قرار می گیرد. برای اینکه آهن به سرعت به مسیر اولیه ی خود برگردد معمولا از فنری اتصال گردیده است. اگر چه مکانیسم بسیار ساده ای برای عملکرد این نوع از شیر مد نظر است ولی کوچکترین عارضه ای می تواند به اختلال بزرگی منجر شود به عنوان مثال جریان الکتریسیته اگر به طور کافی نرسد میدان ایجاد شده قدرت کافی برای جابجایی سد آهنی نخواهد داشت. در اینجا به تعبیر بهتر با قطع و وصل جریان برق قادر هستیم که عبور گاز و مایعات را کنترل کنیم این کنترل به صورت اتوماتیک صورت می گیرد . متناسب با نوع سلونوئید ولو اجزای خاصی در ساخت این محصولات به کار می رود ولی در حالت کلی روال کار در همه ی آنها یکسان است.

عملکرد شیر برقی
عملکرد شیر برقی
عملکرد شیر برقی

مزیت سلونوئید ولو

استفاده از شیر برقی  دارایی مزیت های بسیاری است  وجود آنها از همه مهمتر حضور هر گونه اپراتور به منظور کنترل مسیر سیال را حذف کرده است زیرا به صورت اتوماتیک قابلیت آن را دارد باز و بسته شود .

از مزیت های مهم سلونوئید ولو می توان موارد زیر را در اولویت قرار داد :

 • سرعت بالا
 • قابلیت اطمینان بالا
 • قطع و وصل سریع
 • مصرف کم جریان

قیمت پیشنهادی برای سلونوئید ولو با توجه به کاربرد آن بسیار مقرون به صرفه است با یک بار خرید این محصول می توانید برای مدت طولانی از مزایای آن بهره مند شوید از سوی دیگر اگر اقدامات لازم برای نگهداری بهینه تر آن مد نظر قرار گیرد طول عمر مفید آن افزایش یافته می توان برای مدت طولانی تری از آن استفاده کرد. در صورت نیاز به وجود برخی از پارامترهای دیگر در solenoid valve می توانید اقدامات ساخت سفارش آن را مشخص کنید برخی از از انواع شیرهای برقی به منظور امکان استفاده بهتر با مشخصات ارائه شده توسط کاربر قابل ساخت است. solenoid valve به دلیل آنکه میزان برق کمتری مصرف می کند می تواند به طور جدی هزینه های فرعی را نیز کاهش دهد این موضوع از نظر تولیدی های مختلف به دلیل آنکه به دنبال بازده  بالاتری هستند می تواند بسیار مفید تلقی شود. به ویژه با افزایش هزینه های درخواستی جریان الکتریسیته و اهمیت نحوه ی استفاده از آن می توانید اطمینان کافی برای در اولویت قرار دادن شیر برقی داشته باشید.

مزیت شیر برقی
مزیت شیر برقی
مزیت شیر برقی

نصب سلونوئید ولو

دستورالعمل خاصی برای نصب شیر برقی توسط شرکت تولیدی آن در اختیار شما قرار می گیرد که باید مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت نصب آن با اختلال روبرو شده و حتی ممکن است موجب خرابی شود. نکات خاصی در نصب سلونوئید ولو مطرح است شامل :

 • اگر درپوش شیر به هنگام نصب به طور صحیح قرار نگیرد احتمال ورود ذرات مختلف به داخل آن وجود دارد .
 • قبل از نصب مطمئن شوید که داخل شیر از هرگونه آلودگی تمیز است
 • استفاده از بدنه ی ضد انفجار در محیط هایی که احتمال خطر بسیار زیاد است امری الزامی می باشد هزینه ی معقول و مناسبی برای این منظور درخواست می شود هرگونه کوتاهی در این مورد می تواند به جسارت های جدی تری منجر گردد.
 • برخی از انواع solenoid valve دارای پوسته ی ضد آب نیستند این نوع از محصولات باید به طور کامل دور از آب و رطوبت قرار گیرند گفتنی است که رطوبت موجود در داخل ذرات معلق در هوا نیز می تواند به مرور زمان سبب از بین رفتن کارایی آن شود.
 • جریان برقی که قرار است به عنوان منبع مورد استفاده قرار گیرد باید با مشخصات محصول مطابقت داده شود زیرا وصل کردن به مولد تغذیه ی با ولتاژ نامناسب مانع عملکرد صحیح آن خواهد شد.

اطلاعات و نکات لازم در این مورد در دفترچه ی  راهنما موجود است به همین دلیل به طور جدی تاکید می شود هنگام نصب مطالب مندرج شده مورد مطالعه قرار گیرد. اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید حتما از افراد با تجربه بهره مند شوید تا از نصب صحیح آن مطمئن باشید.

نصب شیر برقی
نصب شیر برقی
نصب شیر برقی

عوامل خرابی solenoid valve

شیر برقی به گونه ای ساخته می شود که مقاومت مطلوبی داشته و در صورتی که به طور صحیح مورد استفاده قرار گیرد می تواند طول عمر مفید بیشتری داشته باشد. لازم به ذکر است که عوامل و شرایط مختلفی می تواند سبب سبب خرابی آن گردد در ادامه در نظر داریم برخی از مهمترین عوامل خرابی سلونوئید ولو را مطرح کنیم.
به کار گیری ولتاژ نامناسب و ناسازگار با ایجاد عملکرد نامطلوب خرابی این محصول را به همراه خواهد داشت
حما در هنگام نصب و بررسی های مختلف اطمینان حاصل کنید که درپوش در جایگاه خود به طور صحیح قرار گرفته زیرا در غیر اینصورت نه تنها درست عمل نخواهد کرد بلکه به زمینه برای ورود هرگونه گرد و خاک و ذرات معلق دیگر به داخل شیر نیز فراهم خواهد شد.
در برخی از موارد مشخص شده است که قطعات شکسته نیز می تواند به عنوان دلیل خرابی این محصولات در نظر گرفته شود
فاکتورهای مختلف سبب نشت solenoid valve می گردد که باید به صورت منظم مورد بررسی قرار گیرند نشت ناشی از این نوع شیرها شبیه به شیرهای دستی و یا مکانیکی است و اگر خرابی یاد شده تشدید یافته باشد امکان تعمیر آن موجود است در غیر این صورت باید تعویض گردد.

اگر به دلیل فشار زیاد سیال در داخل شیر گیر کند به مرور زمان می تواند سبب خرابی آن گرد به همین دلیل باید موانعی که سبب جابه جایی ماده ی کار می شود از بین رود.

عوامل خرابی شیر
عوامل خرابی شیر
عوامل خرابی شیر

پایه سلونوئید ولو

جنس پایه ی به کار رفته در سلونوئید ولو می تواند متفاوت باشد معمولا پایه های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد . شیرهای ساخته شده با پایه ای پلاستیکی قیمت پایین تری نیز دارند ولی مقاومت آنها در برابر صدمات فیزیکی زیاد نیست. آلومینیوم ، برنج و استیل از دیگر مواد اولیه ای هستند که برای ساخت پایه ی این نوع از شیرها به کار می رود. گفتنی است که کاربرد شیر مشخص می کند که استفاده از چه نوع پایه ای می تواند گزینه ی مطلوب تری باشد. معمولا تولید کننده های این نوع محصولات در نظر دارند که سازگاری کافی بین جنس بدنه ی شیر با پایه ی آن برقرار باشد.

پایه شیر برقی
پایه شیر برقی
پایه شیر برقی

میزان برق مصرفی شیر برقی

میزان برق مصرفی شیر برقی در مقایسه با انواع اکچیتور های مشابه خود بسیار مقرون به صرفه است و این امر می تواند مزیت بسیاری در هزینه های کمتری برای جریان برق داشته باشد. شیرهای معمولی که قابل استفاده در موتورخانه ها بوده اند به دلیل آنکه بعد از گذر زمان رطوبت هوا را جذب کرده و یا تحت تاثیر رسوبات داخل سیال قرار گرفته کارایی خود را از دست می دهند. به همین دلیل استفاده از شیربرقی در این نوع از مکان ها می تواند بسیار مفید باشد. در واقع شیرهای معمولی در اثر خرابی به خاطر عوامل یاد شده سبب اتلاف انرژی مصرف می شود. تعمیرات مربوط به سلونوئید ولو را حتما به افراد کاردان بسپارید عوامل خرابی مد نظر برای این نوع از محصولات در گذر زمان اگر تعمیر نگردد می تواند به خرابی کامل آن منجر شود که باید اقدامات تعویض در پیش گرفته شود.

برق مصرفی شیر برقی
برق مصرفی شیر برقی
برق مصرفی شیر برقی

باید و نباید هایی در انتخاب سلونوئید ولو

بهتر است قبل از خرید شیر برقی نکات مطلوبی را در انتخاب این محصولات بدانید. اگر چه می توانید قبل از سفارش راهنمایی های لازم با توجه به شرایط کاربردی را از همکاران بخش فروش ما دریافت کنید ولی در ادامه به طور کلی به بررسی برخی از مهمترین نکات در انتخاب سلونوئید ولو پرداخته ایم.

عوامل موثر در انتخاب solenoid valve شامل:

 1. ﻭﻟﺘﺎژ ﻭ ﺟﺮﻳﺎﻥ آنﻫﺎ
 2. ﻧﻮﻉ ﻭﻟﺘﺎژ ﺍﻋﻤﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﺁﻥ
 3. ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﺭﻭﺷﻦ ﺑﻮﺩﻥ آنها
 4. ﻧﻮﻉ ﺷﻴﺮ
 5. ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺩﻫﺎﻧﻪ
 6. ﻧﻮﻉ ﻓﺸﺎﺭ
 7. ﻣﻮﺍﺩ ﻳﺎ ﻣﺤﻴﻄﯽ ﮐﻪ ﺷﻴﺮ ﻣﻴﺘﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﮐﺎﺭ کند
 8. ﻧﻮﻉ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺑﺮﺍی ﻫﺮ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ
انتخاب شیر برقی
انتخاب شیر برقی
انتخاب شیر برقی

از سوی دیگر حتما در خرید شیر برقی باید اطلاعات عمومی آن در اختیار شما قرار گیرد زیرا با تکیه بر اطلاعات فنی می توان تشخیص داد که شرایط استفاده از آن در موقعیت های مختلف فراهم است یا نه؟ به عنوان مثال احتمال گیر کردن در شرایطی که فشار زیادی اعمال می شود بسیار زیاد است و این عامل در مراحل بعدی می تواند به طور جدی کارایی solenoid valve را تحت کنترل قرار دهد. منبع تغذیه ای که برای این نوع از شیر آلات که وصل می شود در صورتی که ناصحیح باشد می تواند منجر به سوختن بوبین گردد. همکاران ما در نظر دارند که اطلاعاتی از این قبیل را به طور کامل هنگام ثبت سفارش در اختیار شما قرار دهند.

قیمت شیر برقی

پارامترهای مختلفی در قیمت solenoid valve می تواند تاثیر گذار باشد که از جمله مهمترین آنها می توان  به موارد ذیل :

 • اجزای به کار رفته
 • کارایی محصول
 • کیفیت و اصل بودن آن
قیمت شیر برقی
قیمت شیر برقی
قیمت شیر برقی

در بازه های زمانی مختلف در اثر تورم موجود در اقتصاد کشور شاهد تغییرات جزیی در قیمت شیربرقی بوده ایم به همین دلیل برای اطلاع از قیمت روز آن می توانید یا با استفاده از شماره های موجود با ما در تماس باشید و یا به اولین صفحه ی وب سایتمان مراجعه کنید. گفتنی است که هزینه ی درخواستی برای این محصول یک مقدار استاندارد دارد به همین دلیل به هر قیمت پیشنهادی بیش از حد کم و یا زیاد مشکوک باشید . متاسفانه سودجویانی بسیاری هستند که به منظور فریب خریداران، معمولا قیمت کمتری را ارائه می دهند این نوع از محصولات در کوتاهترین مدت زمان کارایی خود را از دست خواهد داد و حتی ممکن است در اثر عدم عملکرد مطلوب به زیان های گزافی نیز منجر گردد به همین دلیل با توجه به این موضوع که قرار است یک بار هزینه کنید سعی کنید فروشنده های معتبر را هدف قرار دهید. ما مفتخر آن هستیم که در همه ی این سال ها توانسته ایم با ارائه ی محصولات اصل و مطمئن رضایت شما عزیزان را به دست آوریم . همکاران بخش فنی ما نظارت کامل بر همه ی محصولات دارند اعتبار ما رضایت شما است.

خرید solenoid valve

برای خرید solenoid valve و ثبت سفارش می توانید ابتدا لیست کاملی از انواع آن را در اولین صفحه وب سایتمان مشاهده کنید اطلاعات کامل در مورد مشخصات هر کدام از انواع سلونوئید ولو موجود می باشد به منظور رفاه بیشتر گزینه ی ثبت سفارش آنلاین و تلفنی نیز برای شما فعال می باشد به محض انتخاب محصول مورد نظر می توانید اقدامات خرید را نهایی کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

شناسایی شیر مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در حالی که بسیاری از خریداران از این امر غافل هستند به همین دلیل در صدد هستیم قبل از آنکه محصول به دستتان برسد با ارائه ی نکات  راهنمایی کافی شما را در انتخاب و استفاده از آن یاری کنیم.

ﻭﻟﺘﺎژ ﻭ ﺟﺮﻳﺎﻥ آنﻫﺎ – ﻧﻮﻉ ﻭﻟﺘﺎژ ﺍﻋﻤﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﺁﻥ – ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﺭﻭﺷﻦ ﺑﻮﺩﻥ آنها – ﻧﻮﻉ ﺷﻴﺮ – ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺩﻫﺎﻧﻪ – ﻧﻮﻉ ﻓﺸﺎﺭ – ﻣﻮﺍﺩ ﻳﺎ ﻣﺤﻴﻄﯽ ﮐﻪ ﺷﻴﺮ ﻣﻴﺘﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﮐﺎﺭ کند – ﻧﻮﻉ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺑﺮﺍی ﻫﺮ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ

عوامل خارجی مختلفی نیز موجود است که می تواند به عنوان مانعی در برابر ساز و کار این محصول قرار گیرد به عنوان مثال اگر جریان برق به طور کافی به آن نرسد و یا سیم اتصال بریده شود solenoid valve از کار خواهد افتاد.

حرارت یکی از عوامل اصلی خرابی شیر برقی می باشد به همین دلیل ضروری است به طور کامل دور از هر گونه حرارتی نصب شود از سوی دیگر سیم های آن باید در محیطی کاملا معتدل و به دور از رطوبت قرار گیرند.

اشتراک مقاله در شبکه های اجتماعی

در حال بارگزاری پخش کننده...