ترانسمیتر فشار چیست؟

ترانسمیتر فشار S11 ویکا یکی از بهترین تجهیزات عرضه شده در کشور ایران می باشد. در این دسته از ترانسمیترهای فشار ویکا سیستم مبدل فشار دیافراگمی به کار گرفته شده است. همین موضوع زمینه ای را فراهم ساخته است که Pressure transmitter S11 WIKA به یکی از پر کاربردترین ترانسمیترهای فشار مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی تبدیل گردد.

ترانسمیتر فشار چیست؟

به منظور آشنایی با ترانسمیتر فشار S11 ویکا، بهتر است نخست با مفهوم ترانسمیتر، کاربردها و ویژگی های آن و نیز ترانسمیتر فشار ویکا آشنا شوید. از همین رو در ادامه به معرفی اجمالی ترانسمیتر فشار خواهیم پرداخت. ترانسمیترها دسته ای پر کاربرد از ابزار دقیق ها هستند که به منظور ارسال اطلاعاتی همچون اختلاف فشار، دما و… به شکل سیگنال به یک مرکز کنترل به کار گرفته می شوند.

یکی از مهم ترین ابزارهایی که در سیستم های اتوماسیون صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ ترانسمیتر فشار می باشد. این نوع ابزار دقیق با هدف کنترل فرآیندهای صنعتی و اندازه گیری میزان فشار گاز یا مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. ترانسمیترهای فشار را غالبا بر روی لوله ها و مخزن ها در سرتاسر محوطه در نقاط اندازه گیری نصب می کنند.

ترانسمیترها متشکل از سه قسمت اصلی تقویت کننده، مبدل یا به عبارت دیگر ترانسدیوسر و سنسور می باشند. لازم به ذکر است که ترانسمیترهای دما به منظور کنترل فشار و نمایش مقادیر به دست آمده مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که این دسته از ترانسمیترها را به عنوان ترانسمیتر مقادیر سطح مایعات نیز به کار می گیرند. لازم به ذکر است که ترانسمیترهای مذکور در مدل های دیفرانسیلی در مانیتورینگ و کنترل مورد استفاده قرار می گیرند.

ترانسمیترهای فشاری که از نوع مدل های قلمی هستند، در مقایسه با سایر انواع این تجهیزات قیمتی مقرون به صرفه تر دارند. گفتنی است که این دسته از ترانسمیترها مکانیزم های مختلفی را به منظور اندازه گیری دقیق فشار به کار می برند. در رابطه با دقت اندازه گیری ترانسمیترهای فشار می توان گفت که این میزان در ترانسمیترهای آزمایشگاهی دقیق و پیشرفته تا بیست و پنج صدم درصد و یا بیشتر تخمین زده شده است. این در حالی است که میزان دقت اندازه گیری در مدل های عادی و معمولی ترانسمیترهای فشار تا حدود نیم درصد می باشد.

ترانسمیتر فشار چیست؟
ترانسمیتر فشار چیست؟
ترانسمیتر فشار چیست؟

انواع ترانسمیتر فشار

ترانسمیترهای فشار دارای انواع مختلفی هستند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ترانسمیترهای فشار دارای نمایشگر، ترانسمیترهای فشار ویژه محیط های انفجاری، ترانسمیترهای فشار تفاضلی، ترانسمیترهای فشار هوشمند، ترانسمیترهای فشار پایین، ترانسمیترهای فشار صنعتی و ترانسمیترهای فشار قلمی اشاره نمود.

لازم به ذکر است که دسته ای از ترانسمیترهای فشار را با هدف اندازه گیری شکل پویای تغییرات سریع طراحی و تولید نموده و به بازار عرضه کرده اند. این نوع از ترانسمیترهای فشار را غالبا در اندازه گیری فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین مورد استفاده قرار می دهند.

انواع ترانسمیتر فشار
انواع ترانسمیتر فشار

نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر فشار

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که می خواهید ترانسمیتر فشار بخرید، پیش از خرید حتما به نکاتی همچون منفی یا مثبت بودن فشار، دقت ترانسمیتر، مطلق یا نسبی بودن فشار، محدوده اندازه گیری فشار، نوع خروجی لازم و نوع خورندگی ماده و… دقت نمایید تا خریدی موفق را تجربه کنید.

نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر فشار
نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر فشار
نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر فشار

کاربرد ترانسمیتر فشار

لازم به ذکر است که این دسته از وسایل را در محیط های متعدد و متنوعی مورد استفاده قرار می دهند. لازم به ذکر است که ترانسمیترهای فشار خاص را که دارای حساسیت زیادی هستند، عموما در تحقیقاتی که به نتیجه رسیدن آن ها بسیار اهمیت دارد، مورد استفاده قرار می دهند. در زمینه تکنولوژی نیز استفاده از ترانسمیترهای توسعه یافته خاص کاربرد فراوان دارد. ترانسمیترهای ساده نیز غالبا به منظور مانیتورینگ و کنترل فرآیندهایی که روزانه با آن ها سر و کار داریم، استفاده می شوند.

اندازه گیری فشار

از دیگر کاربردهای مهم ترانسمیتر فشار می توان به اندازه گیری فشار اشاره کرد. چنین کاربردی در مواردی همچون تجهیزات هواشناسی، هواپیما، اتومبیل و دیگر وسایلی که فشار در آن ها از کارایی قابل توجهی برخوردار است، مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع را می توان کاربرد مستقیم ترانسمیتر فشار در نظر گرفت.

اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا

اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا دیگر کاربرد مهم ترانسمیترهای فشار می باشد که غالبا در موشک ها، هواپیماها، بالن های هواشناسی، ماهواره ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در کلیه موارد مذکور استفاده از رابطه میان تغییرات فشار با ارتفاع نسبت به سطح دریا رواج دارد.

اندازه گیری جریان

اندازه گیری جریان با استفاده از اثر ونتوری و رابطه آن با فشار قابل اندازه گیری می باشد. در یک تیوب ونتوری می توان اختلاف فشار میان دو قسمتی را که دارای دهانه هایی با قطرهای مختلف هستند، اندازه گیری کرد. لازم به ذکر است که اختلاف فشار مذکور با سرعت جریان گذرنده از تیوب رابطه مستقیم دارد. از آن جا که اختلاف فشار به دست آمده نسبتا کوچک می باشد، ترانسمیترهای فشار مورد استفاده در این زمینه دارای بازه کم هستند.

اندازه گیری ارتفاع یا عمق

جالب است بدانید که استفاده از ترانسمیترهای فشار به منظور اندازه گیری ارتفاع سطح مایع نیز متداول می باشد. غالبا این تکنیک را به منظور اندازه گرفتن موقعیت اشیاء شناور در آب نظیر زیر دریایی ها، غواص ها و… و یا با هدف اندازه گیری ارتفاع سطح مایع درون یک مخزن همچون مایعی که درون برج آب قرار دارد، به کار می برند.

آزمایش نشتی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اندازه گیری افت فشار زمینه محاسبه نشتی سیستم را فراهم می سازد. برای این منظور اغلب از دو روش زیر استفاده می شود:

  • مقایسه فشار سیستم مورد نظر با سیستمی که دارای نشتی می باشد و در نهایت استفاده از این اختلاف فشار محاسبه شده
  • اندازه گیری فشار و کنترل تغییرات آن در طی یک بازه زمانی مشخص
کاربرد ترانسمیتر فشار
کاربرد ترانسمیتر فشار
کاربرد ترانسمیتر فشار

مزایای ترانسمیتر فشار

ترانسمیترهای فشار مزایای متعدد و متنوعی را برای صنایع گوناگون در پی دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان کاهش قابل توجه هزینه ها، انعطاف پذیری بالا، مراقبت از محیط زیست، تشخیص فرسودگی ابزار، ایجاد سیگنال های قبل اطمینان و سریع از خطاهای سیستم، خودکار سازی جریان، خودکار کردن کنترل کیفیت مواد و دیده بانی، پدید آوردن سیگنال های خطر در محیط کار، ایجاد محیطی مناسب برای کار کردن و… را نام برد.

مزایای ترانسمیتر فشار
مزایای ترانسمیتر فشار
مزایای ترانسمیتر فشار

آشنایی با ترانسمیتر فشار ویکا

ترانسمیتر فشار ویکا یکی از معروف ترین و در عین حال محبوب ترین ترانسمیترهایی است که در حوزه تجهیزات ابزار دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت ساخت این دسته از ابزارهای کاربردی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که نقشی تعیین کننده دارد.

لازم به ذکر است که محبوبیت برند ویکا و کیفیت محصولاتی که این برند تولید و عرضه می نماید، به گونه ای است که اغلب شرکت های صنعتی و پالایشگاهی به استفاده از ان روی آورده اند. یکی از مهم ترین موضوعاتی که زمینه ساز این امر شده است، پاسخگویی بی نظیر محصولات ساخت شرکت ویکا به نیازهای مشتریان می باشد.

شرکت ویکا یکی از معروف ترین شرکت های آلمانی است که به فعالیت در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق مشغول می باشد. تولیدات این شرکت صاحب نام در دو کشور لهستان و آلمان توزیع می گردد. البته لازم به ذکر است که شرکت مذکور در بیش از 40 کشور دنیا دفاتر فروش فعال دارد. شاید یکی از اصلی ترین دلایل اعتبار یافتن این برند در سراسر دنیا همین دفاتر فروشی است که از آن ها نام بردیم.

ترانسمیتر فشار ویکا که آن را با نام پرشر ترانسمیتر ویکا نیز می شناسند، یکی از پر کاربردترین محصولاتی است که این شرکت آلمانی طراحی و تولید نموده و به بازار مصرف عرضه داشته است. ابزار مذکور را در صنایع گوناگون به منظور کنترل فشار در یک سیستم و یا فرآیندهای صنعتی و پالایشگاهی مورد استفاده قرار می دهند.

ترانسمیترهای فشار ویکا دارای انواع مختلفی بوده و با توجه به ویژگی های گوناگون از یکدیگر متمایز می گردند. وجود این تفاوت های قابل توجه در انواع مختلف ترانسمیترهای فشار ویکا زمینه ای را فراهم ساخته است که بتوان این ابزارها را در محدوده های فشاری متنوع و نیز در شرایط عملیاتی مختلف مورد استفاده قرار داد. از همین رو گفته می شود که شرکت ویکا کلیه محصولات خود را با در نظر گرفتن نیازهای صنعتی و پالایشگاهی تولید نموده و زمینه ای را فراهم ساخته است که مشتریان در انتخاب محصول مورد نیاز خود با محدودیت مواجه نگردند.

آشنایی با ترانسمیتر فشار ویکا
آشنایی با ترانسمیتر فشار ویکا
آشنایی با ترانسمیتر فشار ویکا

مزایای ترانسمیتر فشار ویکا

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، کیفیت محصولات شرکت آلمانی ویکا شرایطی را مهیا کرده است که اکثر شرکت ها و موسسات صنعتی به استفاده از تولیدات این شرکت بزرگ روی آورند. بدون شک تمام این شرکت ها و موسسات به نقاط قوت و مزایای فراوان این دسته از محصولات پی برده و استفاده از آن را ادامه می دهند.

از جمله مهم ترین مزایای ترانسمیترهای فشار ویکا می توان موارد زیر را بر شمرد:

تنوع زیاد محصولات

شاید برایتان جالب باشد بدانید که شرکت ویکا به کلیه نیازهای صنعتی شما فکر کرده و برای رفع نیاز شما به ساخت محصولات متنوعی روی آورده است. این دسته از محصولات را به این دلیل که از مواد اولیه متفاوتی ساخته شده اند، می توان در شرایط عملیاتی گوناگونی مورد استفاده قرار داد. همین امر باعث شده است که کار انتخاب محصول مورد نیاز از میان محصولات تولیدی شرکت ویکا چندان دشوار نبوده و گزینه مطلوب به سادگی در دسترس باشد.

پشتیبانی از محدوده های مختلف فشار عملیاتی

لازم به ذکر است که شرکت نامدار ویکا کلیه فشارهای عملیاتی موجود را پوشش داده و در هر بازه فشاری که محصولی نیاز داشته باشید، ویکا می تواند به شما کمک کند. برای مثال یکی از پر کاربردترین تولیدات شرکت ویکا ترانسمیتر فشار A10 می باشد. محدوده فشار این نوع ترانسمیتر بین 0 تا 1000 بار است. بنابراین افراد به سادگی می توانند محصول مورد نظر خود در این محدوده را خریداری نموده و مورد استفاده قرار دهند.

دقت اندازه گیری بالا

بررسی های فنی انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که ترانسمیترهای فشار ساخت شرکت ویکا دارای دقت اندازه گیری بسیار بالا و قابل توجهی هستند. میزان خطا در این دسته از ابزارهای دقیق حتی کمتر از بیست و پنج صدم درصد می باشد. بنابراین می توان گفت فشارهایی که با استفاده از این ابزارها اندازه گیری شده و به اتاق کنترل ارسال شده اند، تا حد زیادی قابل اطمینان بوده و می توان آن ها را در محاسبات مورد استفاده قرار داد.

کیفیت مطلوب

همان گونه که می دانید، ترانسمیتر فشار ویکا را می توان در محل های گوناگونی مورد استفاده قرار داد. اصلی ترین دلیل این موضوع تفاوت در شرایط عملیاتی آن ها می باشد.

جالب است بدانید که ویکا برای جلب رضایت مصرف کنندگان ترانسمیترهای فشار تولید را به گونه ای ساخته است که در برابر ضربه و شرایط شیمیایی خورنده مقاوم باشند. گفتنی است که مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ترانسمیترها مرغوب ترین نوع مواد اولیه می باشد.

به منظور درک بهتر کیفیت این دسته از محصولات م توان به برخی از تولیدات این شرکت اشاره نمود که در ساخت آن ها از استنلس استیل که مقاومتی بی نظیر در برابر فشار و خوردگی دارد، استفاده شده است.

مزایای ترانسمیتر فشار ویکا
مزایای ترانسمیتر فشار ویکا
مزایای ترانسمیتر فشار ویکا

انواع گوناگون ترانسمیتر فشار ویکا

 همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، امکان استفاده در شرایط عملیاتی گوناگون سبب پیدایش انواع مختلفی از ترانسمیترهای فشار ویکا شده است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ترانسمیتر فشار ویکا A10، ترانسمیتر فشار ویکا S10، ترانسمیتر فشار S11 ویکا، ترانسمیتر فشار ویکا S20، ترانسمیتر فشار O10 و… اشاره نمود.

کاربرد ترانسمیتر فشار ویکا

این دسته از ترانسمیترها را غالبا در صنایعی نظیر ماشین سازی، صنایع شیمیایی، پمپ ها و هیدرولیک و پنوماتیک مورد استفاده قرار می دهند.

کاربرد ترانسمیتر فشار ویکا
کاربرد ترانسمیتر فشار ویکا
کاربرد ترانسمیتر فشار ویکا

آشنایی با ترانسمیتر فشار S11 ویکا و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید.

یکی از بهترین تجهیزات عرضه شده در کشور ایران ترانسمیتر فشار S11 ویکا می باشد. در این دسته از ترانسمیترهای فشار ویکا سیستم مبدل فشار دیافراگمی به کار گرفته شده است. همین موضوع زمینه ای را فراهم ساخته است که Pressure transmitter S11 WIKA به یکی از پر کاربردترین ترانسمیترهای فشار مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی تبدیل گردد.

این دسته از ترانسمیترهای فشار را همچنین به منظور اندازه گیری فشار در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، اندازه گیری فشار در صنایع غذایی، تست تجهیزات صنعتی و نیز کنترل پمپ و کمپرسورها مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر صنایع ترانسمیتر فشار S11 ویکا را در بازه های فشاری نسبتا وسیع به کار می گیرند.

دقت مهندسی ترانسمیتر فشار S11 ویکا به گونه ای است که می توان آن را در اغلب برنامه های اندازه گیری فشار صنعتی مورد استفاده قرار داد. طراحی جمع و جور ترانسمیتر فشار S11 ویکا آن را به ابزاری مناسب برای کاربردهای مختلفی همچون هیدرولیک و پنوماتیک، خلاء، تجهیزات تست، اندازه گیری سطح مایع، کنترل پرس، کنترل کمپرسور، محافظت از پمپ و… تبدیل کرده است.

آشنایی با ترانسمیتر فشار S11 ویکا و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید
آشنایی با ترانسمیتر فشار S11 ویکا و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید
آشنایی با ترانسمیتر فشار S11 ویکا و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید

ساختار ترانسمیتر فشار S11 ویکا

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، کلیه ترانسمیترها متشکل از سه بخش تحت عناوین حس کننده، مبدل و تقویت کننده بوده و در دو نوع الکتریکی و نیوماتیک موجود می باشند. لازم به ذکر است که ترانسمیترهای الکتریکی دارای خروجی بین 4 تا 20 میلی آمپر هستند. این در حالی است که خروجی نوع نیوماتیکی این دسته از وسایل بین 3 تا 15 psi می باشد.

ترانسمیتر فشار S11 ویکا یک اتصال فرآیند دیافراگمی دارد. این ابزار دقیق کاربردی غالبا به منظور اندازه گیری مایعات چسبناک و یا رسانه هایی که حاوی مواد جامد بوده و امکان مسدودسازی اتصال فرآیند NPT در آن ها وجود دارد، طراحی و تولید شده است. ترانسمیتر فشار دیافراگمی نام برده دارای محدوده فشار 50 InWC تا 8000 psi می باشد.

جالب است بدانید در صورتی که درجه حرارت رسانه بالاتر از حد طبیعی باشد، عنصری خنک کننده در ترانسمیتر فشار S11 ویکا تعبیه شده است که قادر می باشد دمای رسانه را تا 300 درجه فارنهایت بالا برده و آن را خنک کند.

ترانسمیتر فشار S11 ویکا به منظور دستیابی به دقت استاندارد از مقیاس کامل بیست و پنج صدم درصد به انجام کنترل وسیعی از کیفیت و کالیبراسیون می پردازد. تابلوهای مدار چاپی به کار گرفته شده در ساخت این ترانسمیتر فشار پیشرفته ترین سطح ممکن را مورد استفاده قرار داده و با هدف پیشگیری از شوک مکانیکی، لرزش و رطوبت هوزینگ ها در ژل سیلیکونی مستقر می شوند.

لازم به ذکر است که ترانسمیتر فشار S11 ویکا را عمدتا زمانی مورد استفاده قرار می دهند که سیال دارای ناخالصی بوده و یا به حدی با ارزش باشد که ورود آن به سنسور ترانسمیتر قدغن گردد. در صورتی که شما نیز در صنعت خود به دنبال چنین ترانسمیتری می گردید، به یاد داشته باشید که ترانسمیتر فشار S11 ویکا بهترین گزینه برای شما است.

ساختار ترانسمیتر فشار S11 ویکا
ساختار ترانسمیتر فشار S11 ویکا
ساختار ترانسمیتر فشار S11 ویکا

ویژگی های ترانسمیتر فشار S11 ویکا

ویژگی های خاص ترانسمیتر فشار S11 ویکا سبب تمایز آن از سایر هم نوعان خود شده است. از جمله مهم ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

همان گونه که پیش تر نیز اشاره شد، نوع اتصال به کار گرفته شده در این دسته از ترانسمیترها دیافراگمی است. محدوده استاندارد فشار آن ها از خلاء شروع شده و تا 15000 psi ادامه پیدا می کند. دقت بالای ترانسمیتر فشار S11 ویکا که در حدود صد و بیست و پنج هزارم درصد می باشد، یکی از مهم ترین ویژگی های این ابزار محسوب می شود. رنج دمایی این دسته از ابزارها نیز بین منفی 22 درجه فارنهایت (منفی سی درجه سانتی گراد) تا مثبت 212 درجه فارنهایت ( مثبت هزار درجه سانتی گراد) است.

خروجی دیافراگمی، قابلیت اندازه گیری فشار خلاء و فشار گیج، مواد اولیه از جنس استنلس استیل و مدل استاندارد و مدل کلینگ دار، کیفیت بالا، کارایی زیاد و انعطاف پذیری از دیگر خصوصیات ترانسمیتر فشار S11 ویکا می باشد.

ویژگی های ترانسمیتر فشار S11 ویکا
ویژگی های ترانسمیتر فشار S11 ویکا
ویژگی های ترانسمیتر فشار S11 ویکا

کاربرد ترانسمیتر فشار S11 ویکا

این دسته از ترانسمیترهای فشار یکی از کاربردی ترین انواع این ابزار دقیق مهم محسوب می شوند. کاربردهای کلی صنعتی، استفاده در صنایع غذایی و آشامیدنی، به کارگیری در صنعت نفت و گاز، استفاده در فرآیندهای دارای ویسکوزیته بالا و اندازه گیری سطح از مهم ترین کاربردهای ترانسمیتر فشار S11 ویکا می باشد.

کاربرد ترانسمیتر فشار S11 ویکا
کاربرد ترانسمیتر فشار S11 ویکا
کاربرد ترانسمیتر فشار S11 ویکا

انتخاب و خرید فلومتر جریان گردابی

جهت خرید انواع فلومتر جریان گردابی با ما تماس بگیرید

بررسی فنی ترانسمیتر فشار S11 ویکا

نخستین بحث مطرح شده در بررسی های فنی این نوع ترانسمیتر فشار ویکا، به کارگیری استنلس استیل در ساخت بدنه آن می باشد. پیش تر نیز گفتیم که در این دسته از ابزارها یک مبدل دیافراگمی تعبیه شده است که کاربرد وسیله مذکور را جهت استفاده در محدوده های گوناگون مشخص می کند.

از مهم ترین کاربردهای ترانسمیترهای دیافراگمی می توان مواردی نظیر اندازه گیری فشار مایعات دارای دماهای بالا و دماهای پایین، اندازه گیری فشار مایعات دارای ویسکوزیته بالا، اندازه گیری فشار فرآیند دارای سیالات خورنده، اندازه گیری فشار مایعات سمی، اندازه گیری فشار مایعات مسدود کننده لوله در دمای پایین، اندازه گیری فشار مایعات حاوی جامدات معلق مسدود کننده ورودی سنسور فشار و… را نام برد.

استفاده از ترانسمیترهای معمولی به منظور اندازه گیری سیالاتی که حاوی مواد چسبنده، ذرات گل، ذرات جامد معلق، آلودگی و… هستند، موجب مسدود شدن تدریجی مسیر ورودی سنسور شده و بدین ترتیب اختلالاتی را در عملکرد آن ایجاد می نماید. از هیمن رو در چنین شرایطی استفاده از ترانسمیتر فشار S11 ویکا متداول است. طراحی بهینه و مناسب این نوع ترانسمیتر آن را به ابزاری جهت استفاده در فشارهای پایین تبدیل کرده است.

بر اساس بررسی های فنی ترانسمیتر فشار S11 ویکا را می توان در محدوده 0 تا 250 میلی بار مورد استفاده قرار داد. شدت جریان خروجی این ابزار نیز متغیر بوده و بین 0 تا 20 میلی آمپر تخمین زده شده است. لازم به ذکر است که سیستم ولتاژ پشتیبانی برای این نوع ترانسمیتر فشار بین 10 تا 30 ولت است.

بررسی فنی ترانسمیتر فشار S11 ویکا
بررسی فنی ترانسمیتر فشار S11 ویکا
بررسی فنی ترانسمیتر فشار S11 ویکا

قیمت ترانسمیتر فشار S11 ویکا

با نگاهی به لیست قیمت ترانسمیتر فشار S11 wika که از روزی به روز دیگر متغیر است، می توان نتیجه گرفت که قیمت این دسته از ابزارها تابع نوسانات لحظه ای بازار ارز می باشد. بدین ترتیب نمی توان قیمت دقیقی از این ابزارها در دسترس قرار داد. بدون شک بالا رفتن قیمت ارز زمینه افزایش قیمت مواد اولیه و در نتیجه قیمت ترانسمیترها ر در پی خواهد داشت. این در حالی است که کاهش قیمت ارز نیز در کاهش قیمت ترانسمیترهای فشار بی تاثیر نخواهد بود.

قیمت ترانسمیتر فشار S11 ویکا
قیمت ترانسمیتر فشار S11 ویکا
قیمت ترانسمیتر فشار S11 ویکا

آشنایی با ترانسدیوسر فشار S11

ترانسدیوسر فشار که غالب افراد آن را با نام تمپرچر ترانسدیوسر نیز می شناسند، ابزاری است که به منظور تبدیل داده های آنالوگ و داده های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این ابزار قادر خواهد بود فشار مکانیکی را به داده های دیجیتالی تبدیل سازد و از همین رو آن را مبدل می گویند.

همان گونه که گفتیم، ترانسدیوسرها نقش مبدل را ایفا نموده و از همین رو استفاده از آن ها در سیستم های گوناگون صنعتی و پالایشگاهی رواج دارد. اگر چه به عقیده بسیاری از مردم ترانسدیوسر فشار تفاوت چندانی با ترانسمیتر فشار ندارد، اما باید بدانید که این دو ابزار کاملا متمایز هستند.

اصلی ترین وظیفه ترانسدیوسر فشار سنجش و اندازه گیری فشار و در نهایت گزارش نتیجه به دست آمده می باشد. ابزار مذکور موظف است با به کارگیری روش های مکانیکی و گرانشی به اندازه گیری فشار موجود در محیط پرداخته و سپس نتایج حاصل را از طریق سیستم های گوناگون به داده های دیجیتالی تبدیل نماید. نوع ترانسدیوسرهای موجود در بازار متفاوت بوده و از همین رو روش های اندازه گیری فشار توسط آن ها با توجه به نوع سنسور و نوع مبدل فرق دارد.

شاید تعریف بالا شما را به این فکر وا دارد که تفاوت چندانی میان ترانسمیترهای فشار و ترانسدیوسرهای فشار وجود ندارد. حتی شاید در مواردی شباهت زیاد میان آن ها می تواند فرد را قانع کند که این دو یکی هستند. از همین رو بر آن شدیم که در ادامه به بررسی تفاوت های میان ترانسمیتر فشار و ترانسدیوسر فشار بپردازیم.

ترانسمیترهای فشار ابزارهایی به منظور اندازه گیری فشار بوده و نقش حسگر فشار را ایفا می کنند. این دسته از دستگاه ها نتایج حاصل از اندازه گیری را در قالب میلی ولت و بدون این که آن ها را تقویت کنند، گزارش می دهند. لازم به ذکر است که سنسورها این قابلیت را دارند که قسمتی از یک سیستم بزرگتر بوده و به همین دلیل در اکثر زمان ها به عنوان یک بخش مجزا مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ترانسدیوسر نیز وظیفه انجام عملکردی مشابه سنسورها را بر عهده دارد. البته نتایج به دست آمده توسط ترانسدیوسرها در قالب ولت یا میلی ولت و در عین حال به صورت تقویت شده است. ترانسدیوسرها ضمن استفاده در زمینه تشخیص فشار، با هدف اندازه گیری فشار و ارائه نتایج به شکل سیگنال های خروجی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین داده های خروجی توسط ترانسدیوسرها را می توان در حوزه های گوناگونی به کار گرفت.

ترانسدیوسرهای فشار دارای انواع گوناگونی هستند که یکی از مهم ترین و پرکاربردترین انواع آن ها ترانسدیوسر فشار S11 می باشد.

آشنایی با ترانسدیوسر فشار S11
آشنایی با ترانسدیوسر فشار S11
آشنایی با ترانسدیوسر فشار S11

ترانسمیتر فشار S11 ویکا

یکی از مهم ترین ابزارهایی که در سیستم های اتوماسیون صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ ترانسمیتر فشار می باشد. این نوع ابزار دقیق با هدف کنترل فرآیندهای صنعتی و اندازه گیری میزان فشار گاز یا مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. ترانسمیترهای فشار را غالبا بر روی لوله ها و مخزن ها در سرتاسر محوطه در نقاط اندازه گیری نصب می کنند.

ترانسمیترها متشکل از سه قسمت اصلی تقویت کننده، مبدل یا به عبارت دیگر ترانسدیوسر و سنسور می باشند. لازم به ذکر است که ترانسمیترهای دما به منظور کنترل فشار و نمایش مقادیر به دست آمده مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که این دسته از ترانسمیترها را به عنوان ترانسمیتر مقادیر سطح مایعات نیز به کار می گیرند. لازم به ذکر است که ترانسمیترهای مذکور در مدل های دیفرانسیلی در مانیتورینگ و کنترل مورد استفاده قرار می گیرند.

گفتنی است که این دسته از ترانسمیترها مکانیزم های مختلفی را به منظور اندازه گیری دقیق فشار به کار می برند. در رابطه با دقت اندازه گیری ترانسمیترهای فشار می توان گفت که این میزان در ترانسمیترهای آزمایشگاهی دقیق و پیشرفته تا بیست و پنج صدم درصد و یا بیشتر تخمین زده شده است. این در حالی است که میزان دقت اندازه گیری در مدل های عادی و معمولی ترانسمیترهای فشار تا حدود نیم درصد می باشد.

ترانسمیترهای فشار مزایای متعدد و متنوعی را برای صنایع گوناگون در پی دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان کاهش قابل توجه هزینه ها، انعطاف پذیری بالا، مراقبت از محیط زیست، تشخیص فرسودگی ابزار، ایجاد سیگنال های قبل اطمینان و سریع از خطاهای سیستم، خودکار سازی جریان، خودکار کردن کنترل کیفیت مواد و دیده بانی، پدید آوردن سیگنال های خطر در محیط کار، ایجاد محیطی مناسب برای کار کردن و… را نام برد.

ترانسمیتر فشار ویکا که آن را با نام پرشر ترانسمیتر ویکا نیز می شناسند، یکی از پر کاربردترین محصولاتی است که این شرکت آلمانی طراحی و تولید نموده و به بازار مصرف عرضه داشته است. ابزار مذکور را در صنایع گوناگون به منظور کنترل فشار در یک سیستم و یا فرآیندهای صنعتی و پالایشگاهی مورد استفاده قرار می دهند.

ترانسمیترهای فشار ویکا دارای انواع مختلفی بوده و با توجه به ویژگی های گوناگون از یکدیگر متمایز می گردند. وجود این تفاوت های قابل توجه در انواع مختلف ترانسمیترهای فشار ویکا زمینه ای را فراهم ساخته است که بتوان این ابزارها را در محدوده های فشاری متنوع و نیز در شرایط عملیاتی مختلف مورد استفاده قرار داد. از همین رو گفته می شود که شرکت ویکا کلیه محصولات خود را با در نظر گرفتن نیازهای صنعتی و پالایشگاهی تولید نموده و زمینه ای را فراهم ساخته است که مشتریان در انتخاب محصول مورد نیاز خود با محدودیت مواجه نگردند.

یکی از بهترین تجهیزات عرضه شده در کشور ایران ترانسمیتر فشار S11 ویکا می باشد. در این دسته از ترانسمیترهای فشار ویکا سیستم مبدل فشار دیافراگمی به کار گرفته شده است. همین موضوع زمینه ای را فراهم ساخته است که Pressure transmitter S11 WIKA به یکی از پرکاربردترین ترانسمیترهای فشار مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی تبدیل گردد.

این دسته از ترانسمیترهای فشار را همچنین به منظور اندازه گیری فشار در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، اندازه گیری فشار در صنایع غذایی، تست تجهیزات صنعتی و نیز کنترل پمپ و کمپرسورها مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر صنایع ترانسمیتر فشار S11 ویکا را در بازه های فشاری نسبتا وسیع به کار می گیرند.

دقت مهندسی ترانسمیتر فشار S11 ویکا به گونه ای است که می توان آن را در اغلب برنامه های اندازه گیری فشار صنعتی مورد استفاده قرار داد. طراحی جمع و جور ترانسمیتر فشار S11 ویکا آن را به ابزاری مناسب برای کاربردهای مختلفی همچون هیدرولیک و پنوماتیک، خلاء، تجهیزات تست، اندازه گیری سطح مایع، کنترل پرس، کنترل کمپرسور، محافظت از پمپ و… تبدیل کرده است.

این دسته از ترانسمیترهای فشار یکی از کاربردی ترین انواع این ابزار دقیق مهم محسوب می شوند. کاربردهای کلی صنعتی، استفاده در صنایع غذایی و آشامیدنی، به کارگیری در صنعت نفت و گاز، استفاده در فرآیندهای دارای ویسکوزیته بالا و اندازه گیری سطح از مهم ترین کاربردهای ترانسمیتر فشار S11 ویکا می باشد.

اشتراک مقاله در شبکه های اجتماعی