شیر برقی ضد انفجار یکی از نمونه های شیر برقی است که در صنایع مختلف و عمدتا حساس از شیر برقی EX  و بوبین آن استفاده می شود.  شیر برقی محصولی است که از یک مکانیسم ساده اما بسیار دقیق پیروی می کند، و به همین دلیل به صورت گسترده در صنایع مختلف از آن استفاده می شود. امروزه تکنولوژی در قسمت های مختلف زندگی بشر نفوذ کرده و باعث ترقی و پیشرفت بسیاری از صنایع شده است. به طور کلی در صنایع از تکنولوژی برای امورات مختلفی استفاده می شود که از مهمترین مزایای Atex Solenoid Valves می توان به این موارد اشاره کرد:

 • کاهش هزینه های تولید
 • افزایش دقت تولید یا روند کاری پروژه
 • افزایش کیفیت محصولات تولیدی
 • افزایش راندمان تولید پروژه
 • افزایش امنیت پروژه
 • امکان رعایت استانداردها به صورت هوشمند
شیر برقی ضد انفجار پارکر

شیر برقی ضد انفجار یکی از محصولات مهمی است که در صنایع تولیدی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول برای تامین امنیت پروژه های مختلف یک ابزار کلیدی و مهم است. به طور کلی در صنایع مختلف ایمنی از جمله پیش نیازها به شمار می رود و بروز یک خطا و یک اشتباه کوچک می تواند یک صنعت بزرگ را به سمت نابودی سوق دهد. ایمنی در صنایع مختلف به بخش های متعددی تقسیم می شود که یکی از این بخش ها استفاده از ابزارآلات و قطعات استاندارد در پروژه است. اگر در یک صنعت کوچک و یا بزرگ از قطعات استاندارد و ایمن استفاده شود، بی شک تا حد زیادی از بروز اتفاقات غیرقابل جبران در آن جلوگیری می شود. Atex Solenoid Valves نیز یکی از قطعات مهمی است که استفاده از آن در صنایع مختلف می توانند امنیت را برای آن پروژه تامین کند. به همین دلیل کارشناسان حوزه ایمنی استفاده از این ابزار را برای صنایع مختلف توصیه می کنند و در نتیجه این موضوع در سراسر دنیا نمایندگی های معتبری تحت حمایت برندهای معتبر راه اندازی شده اند که با استفاده از آنها می توان محصولات اصل را خریداری کرد.

شیر برقی ضد انفجار نامور

شیر برقی EX چیست؟

Atex Solenoid Valves یکی از نمونه های شیر برقی است که دارای امنیت بسیار بالایی است. شیر برقی یا سلونوئید ولو یک ابزار دقیق و مهم است که با کمک الکتریسیته کار مدیریت جریان سیال در پروژه های مختلف را بر عهده می گیرد. این شیرها از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که سلونوئید مهمترین قسمت این شیر به شمار می رود. سلونوئید یک حلقه سیم پیچ است که با کمک جریان الکتریسیته یک میدان مغناطیسی یا آهنربایی را ایجاد می کند و این محیط آهنربایی باعث باز و بسته شدن شیر برقی می شود. از شیر برقی می توان برای موارد مختلف و صنایع متعدد استفاده کرد، و برای آن بر اساس کاربرد، نوع و یا حتی جنس مواد اولیه دسته بندی های مختلفی وجود دارد. از مهمترین انواع شیر برقی بر اساس کاربرد کلی می توان به این موارد اشاره کرد:

Atex Solenoid Valves یکی از مدل های شیر برقی است. از این شیردر صنایع مهم و حساس استفاده می شود. در واقع بین شیر برق معمولی با یک شیر فرق ضد انفجار تفاوت های مختلفی در ساختار و بدنه وجود دارد. برای مثال جنس بدنه یک شیر ضد انفجار از یک شیر معمولی مقاوم تر است و در درون آن نیز از قطعات دقیق تری استفاده می شود. به این نوع شیر های سوزنی و پیستونی با  بوبین های ضد انفجار EX گفته می شود. از این شیر برای سیستم های انتقال گاز، نفت، گازوئیل و همچنین مایعات روغنی و سیالات حساس دیگر استفاده می شود.

شیر برقی ضد انفجار  در نمونه های بوبین شیر و اکچیتور در صنایع به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. ما در ادامه به صورت تخصصی انواع Atex Solenoid Valves را مورد بررسی قرار می دهیم.

شیر برقی ضد انفجار استیل

استعلام قیمت و خرید شیر ضد انفجار

جهت مشاوره و خرید انواع Atex Solenoid Valves با کارشناسان این شرکت تماس حاص فرمایید.

معرفی بوبین شیر برقی ضد انفجار

شیر برقی ضد انفجار در انواع مختلفی تولید می شود که بوبین ضد انفجار Atex Ex یکی از پرکاربردترین نمونه های شیر برقی است. بویین یا کویل یک آهنربای مغناطیسی است که در درون شیرهای برقی مورد استفاده قرار می گیرد. بویین کار قطع و وصل جریان سیال را بر عهده دارد. و یک هسته مرکزی است که در دور آن سیم های روکش دار پیچیده شد و با وصل جریان الکتریسیته این قطعه میدان مغناطیسی تولید می کند، و در حالت کلی بوبین ضد انفجار Atex Ex، کار قطع و وصل جریان را انجام می دهد. در یک بیان ساده تر می توان وظیفه بویین ها در شیر برقی را تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی دانست. بوبین ضد انفجار Atex Ex از این قسمت ها تشکیل شده است:

 • بدنه شیر: این قسمت از فولاد مقاوم تولید می شود و بدنه کویل نیز با ورقه های فولادی مقاوم قاب گرفته می شود تا در برابر شرایط انفجاری و غیره استحکام داشته باشد. به طور کلی بدنه این شیر دارای استحکام بسیار بالایی می باشد.
 • سیم پیچ: سیم پیچ یکی از مهمترین قسمت های بوبین شیر برقی ضد انفجار است. هر چه اندازه سیم و سیم پیچ بزرگ تر باشد، در نتیجه نیروی مغناطیسی ایجاد شده و قدرت شیر بیشتر خواهد بود. معمولا برای این قسمت از سیم های مسی با عایق های مناسب استفاده می شود، زیرا این قسمت عمدتا در مسیر سیال قرار داشته و احتمال خوردگی در آن زیاد است. و اگر عایق های این سیم ها خورده شوند باعث اتصالی در سیم پیچ و حتی انفجار شده و امنیت یک پروژه با خطر مواجه می شود.
 • سمبه: سمبه همان پیستونی است که در بوبین ضد انفجار Atex Ex کار قطع و وصل جریان را انجام می دهد. این قسمت پس از اتصال جریان توسط سیم پیچ از قسمت خود خارج شده و جریان وصل می شود.
 • فنر: این قسمت کار بازگردان سمبه را به جایگاه اصلی خود را بر عهده دارد. زمانی که جریان الکتریسیته قطع می شود، سمبه از سیم پیچ جدا می شود و به کمک نیروی فنر به جایگاه اصلی خود با می گردد و جریان قطع و یا وصل می شود.
شیر برقی ضد انفجار بورکرت

انواع بوبین ضد انفجار Atex Ex

شیر برقی EX با قطعات مختلفی تولید می شود و معمولا بر اساس قطعه اصلی نامگذاری بر روی این شیرها انجام می شود. برای مثال در بوبین ضد انفجار Atex Ex بویین مهمترین قطعه این شیر شناخته می شود. در این شیرها ، بر اساس بویین بکار رفته در آنها به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. که دو نمونه شیرهای برقی با بوبین سرهم و شیرهای برقی با بوبین جدا از جمله آنها هستند. اگر در طراحی این شیر ها بویین به صورت یک تکه و سر هم تولید شود، در صورت بروز ایراد و خرابی در این قطعه، می بایستی شیر به طور کامل تعویض شود. بدیهی است این نوع از طراحی مورد پسند بسیاری از پروژه ها نیست و با توجه به قیمت بالای Atex Solenoid Valves لازم است امکان تعمیر آنها وجود داشته باشد، به همین دلیل از شیرهای برقی ضد انفجار بویین جدا از هم استفاده می شود. در این حالت بویین از قسمت ساختمان اصلی شیر جدا می شود و می تواند در صورت خرابی و یا تعمیر بویین به راحتی آن را از ساختمان شیر جدا کرد ،و پس از انجام تعمیرات دوباره آن را به بدنه شیر متصل کرد. بوبین ضد انفجار Atex Ex امروزه با برندهای مختلفی به بازار ایران ورود کرده و می توان بهترین نمونه های آن را از طریق نمایندگی ها معتبر خریداری کرد.

شیر برقی ضد انفجار آسکو

شیر برقی ضد انفجار اکچیتوری

Atex Solenoid Valves اکچیتوری نوعی شیر برقی است که اکچیتور به عنوان قسمت اصلی آن به شمار می رود. اکچیتور در انواع مختلفی تولید می شود و به وسیله نیروهای محرک مختلفی کار می کند. در حالت کلی شیر اکچیتور ضد انفجار در چهار حالت الکتریکی، هیدرولیکی، پنوماتیکی و مکانیکی تولید می شود. در شیر برقی EX این قطعه به وسیله نیروی الکتریکی و میدان مغناطیسی شیر برقی کار می کند. در واقع اکچیتور در این شیرها نیروی الکتریکی را به گشتاور تبدیل می کند، و فرآیند کلی یک شیر ضد انفجار را که قطع و وصل جریان است را، قابل کنترل می کند. از این نوع شیر عمدتا در صنایع به صورت مستقیم و یا در قالب ماشین آلات صنعتی به صورت غیر مستقیم استفاده می شود.. Atex Solenoid Valves به دو حالت خطی و دورانی عمل می کنند و فرآیند نصب آنها نیز به صورت افقی و عمودی است. شیر برقی EX اکچیتوری امروزه با برندهای مختلفی در بازار ایران موجود است و می توان بهترین نمونه های آن را از طریق نمایندگی ها معتبر خریداری کرد.

شیر برقی ضد انفجار 2 راه
شیر برقی ضد انفجار 2 راه
شیر برقی ضد انفجار 2 راه

شیر برقی ضد انفجار ATEX

Atex Solenoid Valves در واقع یک محصول است که از استانداردهای بین المللی برخوردار است. ATEX  یک استاندارد تحت تایید پارلمان اتحادیه اروپا است. این استاندارد در پی دستورالعملی به نام ۹۴/۹/ECDirective ضد انفجار تعیین شد، و به عنوان خط مشی برای شرکت های تولید کننده شیر برقی محسوب می شود. شیر برقی Ex محصولی است که می توان با اطمینان خاطر از آن در صنایع حساس از جمله محیط های صنعتی با هوای حاوی گاز یا غبارهای قابل انفجار و اشتعال استفاده کرد. در شیر برقی Ex ضد انفجار عملیات اجرایی شیر توسط سلونوئید موجود در شیر انجام می گیرد. شیر برقی Ex ضد انفجار امروزه در بازار ایران نیز قابلیت خرید دارد، و می توان آن را از نمایندگی های معتبر و یا در بازار آزاد تهیه کرد. اما برای اینکه بتوان از خدمات پس از فروش یک شیر برقی Ex ضد انفجار استفاده کرد لازم است آن را از مراکز معتبر خریداری کرد.

شیر برقی ضد انفجار کتابی

نحوه نصب Atex Solenoid Valves

شیر برقی Atex قطعه ای مهم است که برای نصب آن نیز باید بر اساس استانداردهای تعریف شده اقدام کرد. اگر در نصب این شیر استانداردها و موارد تعریف شده لحاظ نشود، عملکرد مورد انتظار از شیر حاصل نمی شود و در نتیجه این موضوع امنیت کلی پروژه با اختلال و مشکل همراه می شود. به همین دلیل باید در هنگام نصب Atex Solenoid Valves از متخصصان و کارشناسان این حوزه کمک گرفته شود تا بتوان ضمن تامین امنیت های مورد نیاز، از گارانتی و خدمات پس از فروش شیرهای برقی ضد انفجار نیز استفاده کرد. به طور کلی برای نصب شیر برقی EX باید به این موارد توجه کرد:

 • نصب افقی یا عمودی: شیرهای برقی ضد انفجار را می توان به صورت افقی و یا عمودی نصب کرد. بسته به نوع پروژه اینکار باید با استانداردهای اصولی انجام شود. به همین دلیل باید در هر پروژه نصب مورد نظر با استفاده از شرایط تعریف شده انجام گیرد.
 • نصب شیر در جهت جریان: معمولا جریان مورد نظر در شبکه همواره از یک جهت وارد و از جهت دیگر خارج می شود. به همین دلیل بر روی شیر برقی EX یک فلش وجود دارد که بر اساس آن باید در جهت جریان شیر مورد نظر نصب شود.
 • توجه به ولتاژ مورد نظر شیر: شیر برقی EX نیز به مانند شیرهای برقی معمولی دارای یک ولتاژ مشخص است و به همین دلیل باید بر اساس استاندارد و ولتاژ تعریف شده آن را به برق وصل کرد.
 • نصب با ابزار استاندارد: Atex Solenoid Valves قطعه ای است که باید بر اساس استانداردهای تعریف شده نصب شود. برای نصب این شیر یک سری ابزار تخصصی و یک عمومی وجود دارند که باید از آنها در جای مناسب استفاده کرد. برای مثال استفاده از ابزار غیر استاندارد می تواند باعث آسیب زدن به شیر و نصب غیر اصولی آن شود.
شیر برقی ضد انفجار آکچیتوری
شیر برقی ضد انفجار آکچیتوری
شیر برقی ضد انفجار آکچیتوری

قیمت خرید شیر برقی EX

شیر برقی EX محصولی است که به عنوان یک کالای وارداتی به بازار ایران ورود می کند و می توان آن را با برندهای مختلفی خریداری کرد. بعضی از برندهای این محصول دارای نمایندگی فروش در بازار ایران هستند اما بعضی از برندها فاقد نمایندگی هستند. همچنین هر برند بسته به کیفیت خود دارای قیمت متفاوتی است، و به همین دلیل می توان یک شیر ضد انفجار را با قیمت های مختلفی در بازار خریداری کرد. معمولا برندهای معتبر در بازار فروش قیمت بالایی دارند. اگر این برندها توسط یک نمایندگی معتبر تضمین شوند، می توان با اطمینان خاطر آنها را خریداری کرد و از خدمات پس از فروش آنها نیز استفاده کرد. متاسفانه گاهی برندهای معتبر به صورت غیر رسمی و از طریق مبادی غیر معتبر وارد بازار می شوند و با قیمت پایین تری نسبت به نمونه های اصل وارد بازار می شوند. به همین دلیل بعضی از این صنایع برای کاهش هزینه های خود این محصولات را خریداری می کنند. همچنین گاهی در بعضی از کشورهای دنیا از روی برندهای پرفروش نمونه فیک و تقلبی تولید می شود و آنها را به عنوان نمونه های اصل وارد بازار می کنند، و با قیمت شیرهای اصل به فروش می رسانند. به همین دلیل توصیه می شود برای خرید Atex Solenoid Valves به مراکز معتبر و نمایندگی های رسمی مراجعه شود. در این مراکز می توان شیر برقی اصل را با بهترین قیمت ممکن خریداری کرد.

نمایندگی رسمی فروش شیر برقی ضد انفجار

شیر برقی EX محصولی است که برای اکثر صنایع کوچک و بزرگ سراسر کشور قطعه ای ضروری به شمار می رود و برای اینکه بتوان آن را به صورت مطمئن خریداری کرد لازم است به نمایندگی های معتبر مراجعه شود. خرید Atex Solenoid Valves از نمایندگی های معتبر دارای مزایای فراوانی است. برای مثال می توان با خرید شیر اکچیتور ضد انفجار از این مراکز، از خدمات پس از فروش آنها، از جمله گارانتی و خدمات نصب آنها استفاده کرد.

شیر برقی ضد انفجار در انواع مختلف محصولی است که ما در این نمایندگی فروش آن را از بهترین برندهای روز دنیا تهیه کرده و در اختیار مشتریان خود در سراسر کشور قرار می دهیم. ما در این مجموعه تخصصی بوبین ضد انفجار Atex Ex ، شیر اکچیتور Ex و شیر برقی ATEX را با بهترین قیمت و خدمات پس از فروش، در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. ما در این مجموعه تخصصی آمادگی داریم برای مراحل انتخاب، نصب و کارکرد شیر برقی EX به مشتریان خود مشاوره کاملا رایگان ارائه دهیم. شما برای کسب بیشتر در مورد محصولات ما و خرید آنها می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

چند پرسش و پاسخ در مورد Atex Solenoid Valves

شیر برقی EX گونه ای از شیر برقی است که از آن در صنایع حساس که احتمال انفجار وجود دارد، استفاده می شود.

 • بوبین شیر برقی EX
 • شیر اکچیتور EX

 این شیر بر اساس استاندارد بین المللی به نام ATEX که مورد تایید پارلمان اتحادیه اروپا است، تولید شده و اگر شیری این استاندارد را داشته باشد می توان با اطمینان خاطر از آن در صنایع حساس استفاده کرد.

 • نصب افقی یا عمودی
 • نصب شیر در جهت جریان
 • توجه به ولتاژ مورد نظر شیر
 • نصب با ابزار استاندارد
 • نصب شیرهای استاندارد

شیر برقی EX را می توان به صورت امن و با بهترین قیمت و دریافت خدمات پس از فروش از طریق نمایندگی های مجاز خریداری کرد.

شیر برقی ضد انفجار برنجی

اشتراک مقاله در شبکه های اجتماعی