ترمومتر عقربه ای یکی از ابزار اندازه گیری حرارت در سیستم های مختلف به شمار می رود. امروزه اندازه گیری دما یا همان حرارت در سطوح مختلف زندگی اهمیت دارد، و برای امورات مختلف این کمیت به وسیله ابزار گوناگونی اندازه گیری ماننده گیج دما می شود. به طور کلی دما در تمامی ابعاد زندگی ما دارای اهمیت است. ما در زندگی روزمره خود نمی توانیم در دماهای بالا حضور داشته باشیم، و به همین دلیل برای محیط کار و یا خانگی از وسایل تهویه استفاده می کنیم. ما به وسیله دما بالا برای خود غذا دست می کنیم و به کمک همین دما در فصول سرد سال گرمایش ساختمان های خود را تامین می کنیم. همچنین دما و تنظیم آن در بخش صنعتی نیز دارای اهمیت ویژه ای است. برای مثال در پروژه های صنعتی مختلف از دمای بالا برای ذوب و ساخت ابزار مختلف استفاده می شود. دما یکی از کمیت های مهمی است که اندازه گیری آن در صنعت می تواند به کیفیت محصولات تولید شده کمک کرده، و یا مدیریت پروژه را راحت تر کند. همچنین عدم توجه به این کمیت مهم می تواند باعث اتفاقات ناگواری در یک صنعت شود که از جمله آنها می توان به انفجار، آسیب زدن به قطعات و همچنین کاهش کیفیت کاری پروژه و محصولات آن اشاره کرد. البته اهمیت دما محدود به محیط های خانگی و صنعتی نیست، و در بسیاری از امورات کاری دیگر نیز لازم است به این کمیت مهم توجه شود. به همین دلیل دامنه ابزاری که برای اندازه گیری این کمیت در شرایط مختلف تولید شده اند، بسیار زیاد می باشد و امروزه می توان ابزار اندازه گیری مختلفی را در بازار مشاهده کرد که برای دما کاربرد دارند. ما در ادامه این مقاله ابتدا ابزار دقیق را معرفی کرده، و سپس به معرفی ابزار اندازه گیری دما یعنی Temperature Gauge و همچنین به عوامل موثر در قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ می پردازیم.

آشنایی با ترمومتر عقربه ای
آشنایی با ترمومتر عقربه ای
آشنایی با ترمومتر عقربه ای

معرفی ابزار دقیق پیش مقدمه معرفی ترمومتر عقربه ای

ترمومتر عقربه ای یا همان گیج دما ابزاری است که قبل از آشنایی با آن، می بایست با ابزار اندازه گیری دقیق آشنا بود. از ابزار اندازه گیری دقیق در صنایعی استفاده می شود که اندازه گیری دقیق یک کمیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این ابزار در زیر شاخه مهندسی کنترل می باشند، و برای اندازه گیری و گاها کنترل پارامترهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در هر صنعت و قطعه، برای اندازه گیری یک پارامتر استانداردهای و شرایط مختلفی وجود دارد، و به همین دلیل می توان گفت، تعداد زیادی ابزار اندازه گیری دقیق طراحی و تولید شده که، در صنایع مختلف، کاربردی ضروری دارند. از مهمترین ابزار اندازه گیری دقیق در صنایع می توان به این موارد اشاره کرد:

 • آمپر متر یا مولتی متر
 • رطوبت سنج
 • ترانسمیتر
 • دماسنج
 • ترمومتر
 • ارتعاش سنج
 • صوت سنج
 • و غیره

Temperature Gauge یکی از ابزار اندازه گیری محیط های صنعتی است که کمیت دما را اندازه گیری و کنترل می کند. به طور کلی جهت اندازه گیری پارامتر دما در حوزه صنعت و غیره ابزار مختلفی وجود دارد. این ابزار اندازه گیری دقیق معمولا از سه قسمت اصلی اندازه گیر، کنترل کننده و همچنین ادوات خارجی ساخته می شوند. برای اندازه گیری دما در صنعت روش های مختلفی وجود دارد، که انجام آنها با تجهیزات خاصی امکان پذیر است. امروزه کمپانی های بزرگی در سراسر دنیا تجهیزات دمایی مختلفی را تولید می کنند. از مهمترین تجهیزات اندازه گیری دقیق دما در محیط های صنعتی می توان به این موارد اشاره کرد:

 • دماسنج ها
 • سنسورهای حرارتی
 • دوربین های حرارتی
 • ترمومترها

گیج دما موضوع اصلی این مقاله است. برای آشنایی با این ابزار اندازه گیری دما ابتدا با ترمومتر و کارکرد آن آشنا می شویم.

معرفی ابزار دقیق پیش مقدمه معرفی ترمومتر عقربه ای
معرفی ابزار دقیق پیش مقدمه معرفی ترمومتر عقربه ای
معرفی ابزار دقیق پیش مقدمه معرفی ترمومتر عقربه ای

آشنایی با ترمومتر پیش نیاز آشنایی با گیج دما

ترمومتر عقربه ای یکی از انواع ترمومتر به شمار می شود. ترمومتر یا همان گیج دما ابزاری است که می توان با استفاده از آن حرارت و دما را  در یک محیط و یا یک سیستم اندازه گیری کرد. این وسیله گاها با نام دماسنج نیز خوانده می شود اما، هدف از این نامگذاری این قطعه کاربرد آن است، و با دماسنج های معمولی و ساده تفاوت دارد. دما کمیتی که انسان به دلیل سیستم بدنی خاص خود می تواند آن را احساس کند. اما این احساس تنها حدودی بوده و برای مثال فردی که دستش می سوزد نمی تواند تشخیص دهد که دمای ایجاد شده چقدر بوده است. به همین دلیل این نیاز احساس شد که انسان بتواند با استفاده از ابزاری این کمیت را در محیط زندگی و یا کار خود اندازه گیری کند. برای انجام این کار ابزار مختلفی تولید شد که ساده ترین آنها دماسنج جیوه ای بود، و کم کم زمینه پیشرفت ابزار اندازه گیری دما فراهم شد و امروزه ابزارآلات مختلفی تولید می شوند که این کار را انجام می دهند. یکی از این ابزار ترمومتر است. ترمومتر وسیله ای است که عمدتا در صنعت استفاده می شود و با استفاده از آن می توان دمای یک سیستم را اندازه گیری کرد. این ابزار اندازه گیری دقیق در مدل های مختلفی تولید می شود. از مهمترین کاربردی های ترمومتر در صنعت می توان به این موارد اشاره کرد:

 • استفاده در سیستم های تهویه مطبوع، برای عملکرد بهتر یا حالت اتوماتیک
 • بررسی دمای موتورها یا بارگذاری آنها
 • تشخیص مشکلات ساده و مخفی سیستم های تولیدی
 • بررسی عملکرد صحیح سیستم های اتوماتیک
 • استفاده از آزمایشگاه های صنایع
 • استفاده در انبار مواد اشتعال زا
 • جلوگیری از اتلاف انرژی در صنایع و مدیریت آن
 • استفاده در صنایع تولید مواد غذایی
 • استفاده در صنایع مواد دارویی و آرایشی و بهداشتی
 • و غیره
آشنایی با ترمومتر پیش نیاز آشنایی با ترمومتر عقربه ای
آشنایی با ترمومتر پیش نیاز آشنایی با ترمومتر عقربه ای
آشنایی با ترمومتر پیش نیاز آشنایی با ترمومتر عقربه ای

آشنایی با انواع ترمومتر و ترمومتر عقربه ای

ترمومتر عقربه ای  یا همان گیج دما به عنوان یک ابزار اندازه گیری دقیق دما، قطعه ای است که در صنایع مختلف از آن استفاده می شود، و با توجه به اینکه سیستم های کاری صنایع مختلف با هم تفاوت دارند، در نتیجه کارکرد این قطعه در صنایع مختلف باید متفاوت باشد. به همین دلیل این ابزار در انواع مدل ها تولید می شود. از مهمترین انواع ترمومتر بر اساس شیوه کارکرد می توان به این موارد اشاره کرد:

 • ترمومتر جیوه ای: اساس کار این ترمومتر استفاده از حجم جیوه است و ساده ترین روش کار کرد را این نوع دارد. از این ترمومتر عموما در آزمایشگاه ها و موارد پزشکی استفاده می شود. زمانی که مخزن این ترمومتر در برابر حرارت قرار بگیرد، جیوه تغییر حجم می دهد و با توجه به شرایط استانداردی که برای آن تعریف شده، نشانگر در یک میزان قرار می گیرد که عدد آن ،میزان نشان دهنده دمای موجود است.
 • ترمومتر گازی: این نوع ترمومتر همانگونه که از نامش پیداست با فشار گاز کار اندازه گیری دما را انجام می دهد. در این ترمومتر مخزن گازی وجود دارد، که فشار آن در حالت استاندارد با فشار محیط برابر است. با افزایش دما، فشار گاز درون مخزن این ترمومتر افزایش پیدا کرده و تغییرات دما نمایش داده می شود.
 • ترمومتر کریستال مایع: این محصول در واقع یک ترمومتر یک بار مصرف است. که حاوی کریستال مایع حساس به دما است، و با تغییر دما تغییر رنگ می دهد و دمای موجود را نمایش می دهد. از این ترمومتر می توان برای اندازه گیری جریان گرمایی به صورت رسانایی، تابشی و همرفتی استفاده کرد.

گیج دما ابزاری است که در یک دسته بندی دیگر ترمومترها قرار می گیرد. در حالت دیگری می توان ترمومترها را بر اساس شیوه نمایش اطلاعات تقسیم بندی کرد که مهمترین آنها ترمومتر دیجیتال و عقربه ای هستند. ما در ادامه این متن ترمومتر عقربه را به شما معرفی می کنیم.

آشنایی با انواع ترمومتر و ترمومتر عقربه ای
آشنایی با انواع ترمومتر و ترمومتر عقربه ای
آشنایی با انواع ترمومتر و ترمومتر عقربه ای

ترمومتر عقربه ای چیست؟

ترمومتر عقربه ای یک ابزار دقیق اندازه گیری فشار است. این ابزار کاربردی با نام هایی چون دماسنج آنالوگ و گیج دما نیز شناخته می شود. این ابزار اندازه گیری دما از یک نشانگر فلزی در مقیاس دایره ای شکل برای نمایش اطلاعات خود استفاده می کند. به عبارت ساده تر، ترمومتر عقربه ای ابزاری است که برای نمایش اطلاعات خود از یک عقربه و یک مقیاس گرد به مانند صفحه ساعت بهره می برد.

ترمومتر عقربه ای از انواع ابزار اندازه گیری غیر تماسی است که برای اندازه گیری دمای نقطه ای خاص استفاده می شود. این ابزار اندازه گیری دقیق در حالت کلی برای اندازه گیری و همچنین نمایش دمای سیال ها و اجسام مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار اندازه گیری از دو قسمت مهم سنسور و همچنین درجه بندی ساخته شده است، و فرایند کلی این ابزار با استفاده از این دو قطعه مهم است. همچنین در این ابزار یک غلاف یا ترموول وجود دارد که از سنسور این گیج دما در برابر  جریان سیال های موجود در سیستم مورد نظر جلوگیری می کند. این گیج دما در دو مدل کلی تولید می شود که در ادامه این متن به معرفی آنها می پردازیم.

ترمومتر عقربه ای چیست؟
ترمومتر عقربه ای چیست؟
ترمومتر عقربه ای چیست؟

انتخاب و خرید انواع ترمومتر عقربه ای

جهت خرید انواع ترمومتر عقربه ای آب با ما تماس بگیرید

آشنایی با انواع ترمومتر عقربه ای

ترمومتر عقربه ای ابزاری اندازه گیری دقیقی است که نحوه عملکرد آن به دماسنج آن بستگی دارد. در حالت کلی ترمومتر عقربه ای بر اساس دسته بندی عمومی به دو دسته کلی تقسیم می شود، این دسته ها عبارتند از:

 • ترمومتر یا دماسنج بی متال: ترمومتر عقربه ای بی متال (به انگلیسی Bimetal) نوعی ابزار اندازه گیری است که اساس کلی کارکرد آن بر یک فلز فنری شکل است، که با افزایش و یا کاهش آن تغییرات دما ثبت می شود. یکی از مهمترین قسمت های این ابزار اندازه گیری فنر کویل است. این فنر از دو فلز خاص مثل فولاد و مس و یا مس و برنج و غیره ساخته شده است. این دو فنر فلزی از لحاظ طولی با هم متصل شده اند، و چون مقاومت دمایی این دو فلز با هم تفاوت دارد،  در نتیجه خمیدگی در فنر ایجاد می شود که جمع و یا باز شدن آن را در پی دارد، و این حالت باعث نمایش دما در گیج می شود.
 • گیج دما یا دماسنج پر شده: ترمومتر عقربه ای پرشده (به انگلیسی actuated) نوع پرکاربرد ترمومترهای عقربه ای به شمار می رود. هنگام انتخاب و خرید این ترمومتر عقربه ای نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه داشت. اول مواد داخل لوله یا همان پرکننده ها هستند. این پر کننده ها می توانند مایع و یا گاز باشند. عامل دوم جنس لوله است که معمولا از جنس شیشه یا فلز است. سومین عامل نیز سطح مایع یا گاز درون لوله است. به همین دلیل باید به این موارد توجه کرد. این نوع از گیج دما در چندین مدل مختلف تولید می شود که کارکرد آنها تقریبا مشابه با هم هستند و به همین دلیل در یک دسته بندی جای می گیرند. این دسته بندی ها عبارتند از:
 • ترمومتر پر شده از جیوه با نشان دهی سیستم های فشار
 • ترمومتر پر شده از مایع با نشان دهی سیستم های فشار
 • ترمومتر با نشان دهی سیستم های فشار-گاز
 • ترمومتر با نشان دهی سیستم های فشار-بخار
آشنایی با انواع ترمومتر عقربه ای
آشنایی با انواع ترمومتر عقربه ای
آشنایی با انواع ترمومتر عقربه ای

Temperature Gauge چه کاربردهایی دارد؟

ترمومتر عقربه ای به عنوان یک ابزار اندازه گیری دقیق وسیله ای است که در صنایع بزرگ و کوچک و همچنین بسیاری از کاربردهای خرد از آن استفاده می شود. اولین کاربرد این ابزار اندازه گیری در صنایع تهیه مواد غذایی و نوشیدنی است. در این صنایع، اندازه گیری دما برای کنترل کیفیت محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است، و به همین دلیل از این ابزار اندازه گیری استفاده می شود.

ترمومتر عقربه ای همچنین در سیستم های تصفیه فاضلاب نیز استفاده می شود. در این سیستم ها کنترل پارامتر دما اهمیت دارد، و به همین دلیل باید از ابزار دقیقی استفاده شود که دمای سیال های موجود در سیستم اندازه گیری کند. و ترمومتر عقربه ای در این سیستم ها بهترین گزینه است.

گیج دما و مدل های مختلف آن در سیستم دیگ های بخار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. موضوع کنترل دما در دیگ های بخار صنعتی اهمیت زیادی دارد و باید ابزار اندازه گیری دما، از مقاومت و کارایی بسیار دقیقی برخوردار باشد، تا فرایند کلی این سیستم به خوبی انجام شده، و احتمال خطا و خطر صفر شود. بهترین ابزار اندازه گیری دمای این سیستم ها، ترمومتر عقربه ای است.

Temperature Gauge به دلیل سنسورهای خاص و قابلیت خواندن آسان و همچنین مقاومت بالا در برابر دماهای مختلف، در صنایع متعدد دیگری نیز کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای مهم این ابزار اندازه گیری دقیق می توان به این موارد اشاره کرد:

 • در شرایط اندازه گیری دمای فرایند
 • بررسی دما در مخازن اشتعال زا
 • و غیره
Temperature Gauge چه کاربردهایی دارد؟
Temperature Gauge چه کاربردهایی دارد؟
Temperature Gauge چه کاربردهایی دارد؟

بهترین برند ترمومتر عقربه ای کدام است؟

ترمومتر عقربه ای به عنوان یک ابزار اندازه گیری دقیق یک قطعه بسیار مهم است که در صنایع مختلفی در گوشه و کنار دنیا کاربرد دارد، و با وجود طراحی و تولید نمونه های دیجیتال هنوز هم این مدل به دلیل اندازه گیری دقیق و همچنین مقاومت عالی در برابر دماهای بالا کاربرد دارد، و به همین تقاضا برای این محصول در گوشه و کنار دنیا وجود دارد. این مسئله باعث شده که شرکت های طراحی و تولید کننده ابزار اندازه گیری دقیق این محصول را با برندهای مختلف تولید کنند.

Temperature Gauge محصولی است که علت اصلی استفاده از آن علاوه بر اندازه گیری دما، افزایش امنیت پروژه، و همچنین بهبود بازدهی آن است. به همین دلیل باید برندهای مختلف این ابزار اندازه گیری را با استانداردهای تعریف شده جهانی تهیه کنند و بتواند تمامی نیازهای یک سیستم را در حوزه دما تامین کند. برای مثال اگر این قطعه صنعتی مهم استانداردها و کیفیت لازم را نداشته باشد، علاوه بر خطا در اعلام دما، می تواند بسیاری از برنامه ریزی های پروژه را با خطر مواجه کرده، و در موارد جدی تر باعث صدمه های جانی و مالی شدید به یک پروژه شود.

گیج دما ابزار اندازه گیری دقیقی است که چند برند خوشنام از آن در بازار تجهیزات صنعتی وجود دارد که بهترین و معتبرترین آنها برند ویکا است. این برند امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان انتخاب اول خریداران به شمار می رود و در بازار تجهیزات صنایع ایران نیز، از این ابزار به دلیل استانداردهای لازم و کیفیت بالا استفاده می شود. ترمومتر ویکا در مدل های مختلفی تولید می شود، که می توان مدل مورد نظر را از طریق نمایندگی های رسمی کمپانی ویکا در ایران تهیه کرد. در ادامه این متن به صورت کوتاه کمپانی ویکا را معرفی می کنیم.

بهترین برند ترمومتر عقربه ای کدام است؟
بهترین برند ترمومتر عقربه ای کدام است؟
بهترین برند ترمومتر عقربه ای کدام است؟

معرفی کمپانی ویکا تولید کننده ترمومتر عقربه ای ویکا

ترمومتر عقربه ای ویکا یکی از تجهیزات اندازه گیری دقیق کمپانی ویکا به شما می رود. کمپانی ویکا یکی از معتبرترین کمپانی های تولیدکننده ابزار اندازه گیری دقیق به شناخته می شود. این کمپانی بزرگ از صنایع بزرگ کشور آلمان به شمار می رود که در بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا دفتر فروش دارد. این کمپانی از سال 1946 میلادی کار خود را آغاز  کرد و ابزار مختلفی را در تولیدات گنجانده است. برند ویکا ابزار اندازه گیری دقیقی مختلفی تولید می کند، که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • ابزار اندازه گیری دقیق فشار
 • ابزار اندازه گیری دقیق دما
 • ابزار اندازه گیری سطح
 • ابزار اندازه گیری جریان و غیره

ترمومتر عقربه ای ویکا و دیگر محصولات تولیدی این کمپانی در این مورد کاربرد دارد:

 • صنایع استخراج نفت و گاز
 • صنایع مرتبط با پتروشیمی و اکثر زیر مجموعه های پتروشیمی
 • پالایشگاه های مختلف
 • صنایع تولید قطعات صنعتی
 • صنایع تولید ماشین آلات صنعتی
 • صنایع تولید مواد غذایی
 • صنایع تولید تجهیزات پزشکی و داروسازی

Temperature Gauge ویکا و تمامی محصولات این کمپانی در سراسر دنیا از طریق مجموعه های معتبر عرضه می شوند. در ایران نیز مجموعه مگا کنترل انواع ابزار اندازه گیری دقیق این برند را عرضه می کند که ترمومتر ویکا یکی از آنها می باشد.

معرفی کمپانی ویکا تولید کننده ترمومتر عقربه ای ویکا
معرفی کمپانی ویکا تولید کننده ترمومتر عقربه ای ویکا
معرفی کمپانی ویکا تولید کننده ترمومتر عقربه ای ویکا

نکات مهم در قیمت خرید و فروش Temperature Gauge

Temperature Gauge ویکا ابزار اندازه گیری دقیقی است که قیمت خرید و فروش آن در بازار به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عامل تاثیرگذار در قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ ویکا، روش تهیه آن است. اگر این ابزار  از طریق مراکز معتبر تهیه شود بهترین قیمت را خواهد داشت.

ترمومتر عقربه ای یا همان گیج دما ویکا ابزاری است که در مدل های مختلفی تولید می شود و هر مدل آن قیمت به خصوصی دارد. در نتیجه می توان عامل تاثیرگذار بعدی را که در قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ ویکا تاثیر دارد را، مدل و کاربرد آن دانست.

گیج دما ویکا ابزاری است که کمپانی سازنده آن را با گارانتی معتبر عرضه می کند. در مواردی فروشندگان برای شانه خالی کردن از خدمات پس از فروش این محصول آن را با قیمت کمتری عرضه می کنند، که در این حالت خرید موفقی صورت نمی گیرد. اگر تمایل دارید بهترین قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ ویکا را با گارانتی معتبر داشته باشد، توصیه می شود از نمایندگی های رسمی این برند در ایران خرید کنید.

نکات مهم در قیمت خرید و فروش Temperature Gauge
نکات مهم در قیمت خرید و فروش Temperature Gauge
نکات مهم در قیمت خرید و فروش Temperature Gauge

انتخاب و خرید ترمومتر عقربه ای

جهت خرید انواع ترمومتر عقربه ای با ما تماس بگیرید

نکات تخصصی برای انتخاب ترمومتر عقربه ای ویکا

ترمومتر عقربه ای ویکا یا همان گیج دما محصولی است که برای انتخاب مدل مناسب این محصول باید به یک سری نکات تخصصی و همچنین یک سری نکات عمومی توجه داشت. برای توجه به نکات تخصصی باید انتخاب محصول با مشورت و یا به وسیله کسی انجام شود که با این ترمومتر ویکا و همچنین سیستم کاری پروژه آشنایی داشته باشد، و بتواند انتخاب درستی انجام دهد. از مهمترین نکات تخصصی برای انتخاب این ابزار اندازه گیری می توان به این موارد اشاره کرد:

 • قطر صفحه نمایش: قطر صفحه نمایش یکی از پارامترهای مهمی است که در هنگام انتخاب مدل مناسب ترمومتر ویکا باید به آن توجه داشت. در بعضی از صنایع و سیستم های بنا به دلایلی امکان حضور نزدیک برای پرسنل مقدور و یا ساده نیست، به همین دلیل باید امکان خواندن ترمومتر عقربه ای از فاصله دور وجود داشته باشد، در نتیجه قطر بزرگتر صفحه نمایش می تواند بسیار مفید باشد. همچنین در مقابل این مورد در بعضی از صنایع به دلیل تعداد زیاد ابزار لازم است قطر این گیج دما کوچک باشد، به همین دلیل توجه به قطر این ابزار در هنگام خرید اهمیت دارد.
 • جنس بدنه و غلاف: ترمومتر عقربه ای و جنس بدنه و غلاف آن برای بعضی سیستم ها مهم است. چون اگر این قطعات از جنس مناسب برخوردار نباشند، نمی توانند در محیط های خورنده و یا شرایط خاص دیگر کاربرد و استفاده مناسبی داشته باشند.
 • محدوده دمایی: گیج دما در مدل های مختلف برای اندازه گیری دما یک توان و محدوده مشخص دارد، و به همین دلیل در هنگام انتخاب یک ترمومتر ویکا باید از مینیمم و ماکزیمم اندازه گیری آن اطلاع داشت.
 • امکانات اتصالی: Temperature Gauge ویکا معمولا با امکانات اتصالی خاصی عرضه می شود، و به همین دلیل باید نمونه مناسب بر اساس سایر اتصالات سیستم انتخاب شود.
نکات تخصصی برای انتخاب ترمومتر عقربه ای ویکا
نکات تخصصی برای انتخاب ترمومتر عقربه ای ویکا
نکات تخصصی برای انتخاب ترمومتر عقربه ای ویکا

نکات مهم برای خرید ترمومتر ویکا

ترمومتر ویکا ابزاری است که در هنگام خرید آن باید نکات مهمی را مورد توجه داشت تا با رعایت آنها بتوان خرید موفقی را انجام داد. پس از اینکه انتخاب مناسب انجام شد، باید برای خرید این گیج دما به این نکات توجه داشت:

 • از نیاز خود اطلاع دقیق داشته باشید: ترمومتر ویکا مدل عقربه ای محصولی است که رنج اندازه گیری، نوع جنس بدنه و همچنین ابعاد و اتصالات، در کنار بازدهی و مدل آن برای اطلاع دقیق از نیاز پروژه لازم و ضروری می باشند. در نتیجه می توان با رعایت این نکات خرید مناسب و موفقی انجام داد.
 • توجه به کیفیت بهداشتی قطعه: اگر ترمومتر عقربه برای صنایع غذایی، دارویی و همچنین آرایشی و بهداشتی و غیره استفاده می شود باید کیفیت بهداشتی داشته باشد. به همین دلیل باید به این مورد در هنگام خرید گیج دما توجه کرد. خوشبختانه محصولات برند ویکا اکثرا این کیفیت بهداشتی را دار هستند.
 • توجه به داشتن گارانتی و ضمانت فروش: Temperature Gauge ابزاری است که کمپانی بزرگ ویکا برای اطمینان خاطر دادن به مشتریان خود، آن را با ضمانت نامه فروش عرضه می کند، به همین دلیل باید این ابزار از مراکزی تهیه شود که آن را با ضمانت نامه معتبر و پشتیبانی فروش عرضه می کنند. این مراکز همان نمایندگی های برند ویکا در ایران هستند.
 • خرید از نمایندگی های معتبر: گیج دما ویکا ابزاری است که برای خرید آن روش های مختلفی وجود دارد. اما بهترین راه خرید این محصول از طریق نمایندگی های معتبر است. ما در ادامه این متن مزایای خرید ترمومتر ویکا از نمایندگی های معتبر را بیان می کنیم.
نکات مهم در قیمت خرید و فروش ترمومتر عقربه ای
نکات مهم در قیمت خرید و فروش ترمومتر عقربه ای
نکات مهم در قیمت خرید و فروش ترمومتر عقربه ای

مزایای خرید ترمومتر عقربه ای از نمایندگی های معتبر چیست؟

ترمومتر عقربه ای ویکا یا همان گیج دما ویکا ابزار دقیقی است که به صورت حرفه ای و مناسب از طریق نمایندگی های رسمی این کمپانی در سراسر کشور عرضه می شود. در ایران نیز نمایندگی های رسمی ویکا این محصول را با مزایا و شرایط مناسبی عرضه می کنند. به طور کلی مزایای خرید Temperature Gauge از نمایندگی های معتبر  این موارد می باشد:

 • خرید با آگاهی کافی: نمایندگی های رسمی ویکا می توانند در انتخاب Temperature Gauge مناسب به خریداران مشاوره کامل دهند تا خرید موفقی داشته باشند.
 • قیمت مناسب محصولات: گیج دما ابزار اندازه گیری دقیقی است که در بازار روش های خرید متفاوتی دارد، و گاها مشاهده می شود که در بعضی از مراکز فروش قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ بسیار نامتعارف است، به همین دلیل برای دسترسی به بهترین قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ لازم است به نمایندگی های رسمی ویکا مراجعه شود.
 • راهنمایی در مورد نحوه نصب: ترمومتر عقربه ای ویکا محصولی است که باید نحوه نصب و راه اندازی آن بر اساس استانداردهای تعیین شده انجام گیرد، به همین دلیل می توان با کمک نمایندگی های معتبر می توان در زمینه نصب انواع مختلف این ابزار خدمات دریافت کرد.
 • دریافت گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش: گیج دما ابزاری است که گارانتی و خدمات پس از فروش دارد. برای دریافت این خدمات به صورت معتبر می توان به نمایندگی های رسمی ویکا در ایران مراجعه کرد.
مزایای خرید ترمومتر عقربه ای از نمایندگی های معتبر چیست؟
مزایای خرید ترمومتر عقربه ای از نمایندگی های معتبر چیست؟

انتخاب و خرید ترمومتر عقربه ای wika

جهت خرید انواع ترمومتر عقربه ای wika با ما تماس بگیرید

بهترین نمایندگی عرضه Temperature Gauge در ایران

ترمومتر عقربه ای ویکا ابزار اندازه گیری دقیقی است که است که بهترین راه تهیه آن مراجعه به نمایندگی رسمی آن در ایران است. شرکت ها و مجموعه های مختلفی در ایران ادعای نمایندگی برند معتبر ویکا را دارند، که در حالت واقعی اکثر این مجموعه ها تنها فروشنده محصولات این برند هستند و برای پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن توان چندانی ندارند. در واقع نمایندگی رسمی محصولات این برند در ایران، مجموعه مگا کنترل است که با بهترین کیفیت عرضه و خدمات پس از فروش محصولات برند ویکا را انجام می دهد. ما در مجموعه مگا کنترل سال هاست که در زمینه تامین قطعات این برند برای صنایع مختلف فعالیت داریم، و به همین دلیل با بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک در سراسر کشور همکاری مداوم داریم.

Temperature Gauge ویکا ابزاری است که ما در مجموعه مگا کنترل آن را با بهترین شرایط عرضه می کنیم. برای مثال قیمت خرید و فروش دما سنج آنالوگ ویکا در این مجموعه مناسب ترین قیمت بازار است، و ما Temperature Gauge ویکا را با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می کنیم.. همچنین ما در مجموعه تخصصی مگا کنترل آمادگی داریم تا به صنایع مختلف در سراسر کشور خدمت رسانی کنیم. شما مشتریان گرامی می توانید از سراسر کشور برای تامین نیازهای خود با همکاران ما در این مجموعه تماس بگیرید.

بهترین نمایندگی عرضه ترمومتر عقربه ای در ایران
بهترین نمایندگی عرضه ترمومتر عقربه ای در ایران
بهترین نمایندگی عرضه ترمومتر عقربه ای در ایران

چند پرسش و پاسخ در مورد ترمومتر عقربه ای

ترمومتر عقربه ای همان دماسنج عقربه ای یا گیج دما است، که در زمره ابزار اندازه گیری دقیق است، و می تواند دما را در سیستم های مختلف اندازه گیری کند. به دلیل اینکه سنسورها و نمایشگر این ابزار بر پایه روش آنالوگ هستند به آن ترمومتر عقربه ای گفته می شود.

ترمومتر عقربه ای ابزار اندازه گیری دقیقی است که در دو مدل کلی تولید می شود. این دو مدل عبارتند از:

 1. دماسنج های بی متال
 2. دماسنج های پرشده

ترمومتر عقربه ای ابزاری است که شرکت های مختلفی در سراسر دنیا آن را تولید می کنند. یکی از بهترین برندهای جهانی در این حوزه برند ویکا است که، به طور کلی در زمینه تولید ابزاره اندازه گیری دقیق تبحر و تخصص دارد.

ترمومتر ویکا ابزار اندازه گیری دقیقی است که بهترین راه خرید آن تهیه از نمایندگی رسمی ویکا در ایران است. این نمایندگی مجموعه مگا کنترل است و می توان ترمومتر عقربه ویکا را از آن تهیه کرد.

 • قیمت مناسب
 • راهنمایی در مورد خرید
 • راهنمایی در مورد نصب
 • گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر
 • فروش و خدمت رسانی به سراسر کشور

اشتراک مقاله در شبکه های اجتماعی