ترانسمیتر فشار A10 ویکا و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید

شاید بهتر باشد به منظور آشنایی با ترانسمیتر فشار A10 ویکا نخست با مفهوم ترانسمیتر فشار و ویژگی های مختلف آن آشنا شوید. از همین رو بر آن شدیم که در ادامه به بیان این موضوع پرداخته و زمینه را برای آشنایی بهتر با ابزار دقیق کاربردی ترانسمیتر فشار A10 ویکا فراهم سازیم.

یکی از مهم ترین تجهیزات سیستم اتوماسیون صنعتی که وظیفه ارسال اطلاعاتی همچون اختلاف فشار، میزان حرارت و… به یک مرکز کنترل را بر عهده دارد، ترانسمیتر فشار نام دارد. لازم به ذکر است که اطلاعات مذکور به شکل سیگنال منتقل می گردند.

ترانسمیترهای فشار یکی از کاربردی ترین تجهیزات ابزار دقیقی هستند که با هدف کنترل فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و اصلی ترین کاربرد آن ها اندازه گیری فشار گاز یا مایع می باشد. این دسته از ابزارها را غالبا بر روی لوله ها و مخازن در سر تا سر محوطه در نقاط اندازه گیری نصب می نمایند. ترانسمیترهای مذکور متشکل از سه بخش اصلی با نام های تقویت کننده، مبدل یا به عبارت دیگر ترانسدیوسر و سنسور می باشند.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که ترانسمیتر های فشار را هم در زمینه کنترل فشار و نمایش مقادیر فشار مورد استفاده قرار می دهند و هم آن ها را به عنوان ترانسمیتر مقادیر سطح مایعات به کار می گیرند. مدل های دیفرانسیلی این دسته از تجهیزات ابزار دقیق که با نام ترانسمیتر اختلاف فشار نیز شناخته می شوند، غالبا در مانیتورینگ و کنترل کاربرد دارند.

آشنایی با ترانسمیتر فشار و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید

گفتنی است که نوع قلمی ترانسمیترهای فشار در مقایسه با سایر انواع آن دارای قیمت کمتری می باشند. این دسته از ترانسمیترها مکانیزم ها و روش های مختلفی را به منظور اندازه گیری دقیق فشار مورد استفاده قرار می دهند. استفاده از استرین گیج در المان سنسور ترانسمیترهای مذکور یکی از رایج ترین مکانیزم های محاسبه دقیق فشار است که به کارگیری آن در اغلب مدل ها به چشم می خورد.

دقت اندازه گیری این دسته از وسایل یکی دیگر از ویژگی های اصلی آن ها می باشد. میزان دقت ترانسمیترهای آزمایشگاهی که دقت بالایی داشته و پیشرفته هستند، تا بیست و پنج درصد و یا بیشتر می باشد. این در حالی است که مدل های عادی دقتی تا نیم درصد دارن

انواع ترانسمیتر فشار

  • ترانسمیترهای فشار دارای نمایشگر
  • ترانسمیترهای فشار مخصوص فضاهای انفجاری
  • ترانسمیترهای فشار تفاضلی
  • ترانسمیترهای فشار هوشمند
  • ترانسمیترهای فشار صنعتی
  • ترانسمیترهای فشار قلمی

همان گونه که دیدید، ترانسمیترهای فشار انواع مختلفی دارند. طراحی یکی از مهم ترین ترانسمیترهای فشار به گونه ای صورت گرفته است که قادرند شکل پویای تغییرات سریع را اندازه بگیرند. این دسته از ترانسمیترها را غالبا به منظور اندازه گیری فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین مورد استفاده قرار می دهند.

انواع ترانسمیتر فشار

کاربردهای گوناگون ترانسمیتر فشار

ترانسمیترهای فشار از جمله کاربردی ترین ابزار دقیق های مورد استفاده در صنایع گوناگون می باشند. از جمله مهم ترین موارد مصرف این ابزارها می توان اندازه گیری فشار، اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا، اندازه گیری جریان، اندازه گیری ارتفاع و اندازه گیری عمق را نام برد.

کاربردهای گوناگون ترانسمیتر فشار

ساختار داخلی ترانسمیتر فشار

دو قسمت اصلی تشکیل دهنده ساختار ترانسمیترهای فشار مانومتر و المان های فشار نوع مکانیکی هستند. مانومترها دستگاه هایی ساده و استقرار یافته در این نوع ترانسمیترها هستند که وظیفه اندازه گیری فشار را بر عهده دارند. جالب است بدانید که این وسیله تیوبی پر از مایع است. در صورتی که فشار گاز اعمال گردد، به تناسب فشار اعمال شده ارتفاع مایع درون تیوب تغییر می کند.

بنابر آن چه که پیش تر گفتیم، می توان نتیجه گرفت که مانومترها نوعی از ترانسمیترهای فشار تفاضلی محسوب شده که به نمایش اختلاف میان دو فشار ناشی از تغییر ارتفاع ستون مایع در اثر تغییر مکان می پردازند.

قسمت دیگر سازنده ترانسمیترهای فشار المان های فشار نوع مکانیکی هستند که شامل بیلوز، دیافراگم و لوله بوردون می باشد. لازم به ذکر است که المان های مذکور وظیفه تبدیل فشار سیال به نیرو را بر عهده دارند. در صورتی که این دسته از المان های موجود در ساختار المان های فشار نوع مکانیکی آزاد بوده و مهار نگردند، به دلیل برخورداری از خواص ارتجاعی که در ذات آن ها قرار دارد، به تناسب فشاری که اعمال می گردد، زمینه پیدایش یک حرکت را ایجاد می کنند. حال شاید این سوالات ذهنتان را به خود درگیر کرده باشند که بیلوز چیست؟ دیافراگم چیست؟ لوله بوردون چیست؟

بیلوز نوعی آکاردئون است که در صورت افزایش فشار درونی آن درازتر از حالت عادی می شود. دیافراگم نیز صفحه ای نازک و فلزی است که در صورت افزایش فشار سیال به سمت خارج خم می شود. البته لازم به ذکر است که برخی از دیافراگم ها را با به کارگیری موادی تولید می کنند که استحکام چندانی نداشته و بدین ترتیب اثر فنری آن ها به حدی ناچیز است که می توان از آن چشم پوشی کرد.

لوله بوردون لوله ای تشکیل شده از یک آلیاژ فلزی فنر مانند است. این لوله ظاهری دایره ای شکل دارد که به طرف داخل خم شده است. در صورتی که یک فشار داخلی به لوله مذکور اعمال گردد، این لوله تمام تلاش خود را به کار می گیرد که راست شده و به حالت پیش از خمیدگی خود باز گردد.

استفاده از یک دیافراگم به عنوان المانی که وظیفه سنجش فشار را بر عهده دارد، در اغلب ترانسمیترهای فشار رواج دارد.

ساختار داخلی ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار در یک نگاه…

بنابر آنچه تا بدین جا گفتیم، نتیجه می گیریم که ترانسمیترهای فشار یکی از مهم ترین، کاربردی ترین و حیاتی ترین ابزارهایی هستند که در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی این ترانسمیترها به گونه انجام شده است که قادرند مانع رخداد بسیاری از فجایع شوند. این دسته از وسایل که با نام پرشر ترانسمیتر نیز شناخته می شوند، ضمن اندازه گیری فشار، وظیفه کنترل فشار را نیز به عنوان یکی از حائز اهمیت ترین مسائل در فرآیندهای صنعتی بر عهده دارند.

ترانسمیترهای فشار دستگاه هایی هستند که به اندازه گیری فشار مایعات، سیال خاص و یا گازها پرداخته و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال این دسته از وسایل را به منظور اندازه گیری فشار داخل ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می دهند. بدین ترتیب در صورت مشاهده هرگونه افزایش دما دستگاه کاربران را با اعلام آلارم آگاه ساخته و بدین ترتیب از وقوع فجایع خطرناکی که ممکن است آسیب های جانی و مالی جبران ناپذیری در پی داشته باشند، جلوگیری به عمل می آورد.

دستگاه های های فوق الذکر دارای کاربردهای گوناگونی هستند که اغلب در صنایع خودروسازی و نیز کارهای صنعتی به کار گرفته می شوند. حال که تا حد قابل توجهی با ترانسمیتر فشار، انواع،کاربرد و ساختار آن آشنا شدید، وقت آن رسیده است که به معرفی ترانسمیتر فشار A10 ویکا بپردازیم.

ترانسمیتر فشار در یک نگاه...

ترانسمیتر فشار A10 ویکا و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید!

ویکا، برندی پرفروش از ترانسمیترهای فشار در ایران

همان گونه که تا بدین جا متوجه شدید، ترانسمیتر فشار که آن را تحت عنوان Pressure transmitter نیز می شناسند، سنسوری است که مقدار فشار را اندازه گیری نموده و نتیجه حاصل را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می سازد. این دستگاه ها را غالبا به منظور ارسال سیگنال متناسب با فشار دستگاه به کنترل کننده هایی همچون PLC مورد استفاده قرار می دهند. اهمیت فوق العاده چشمگیر کنترل سیستم های گوناگون در صنایع مختلف باعث شده است که ترانسمیترها کاربرد بسیار قابل توجهی در این زمینه داشته باشند.

یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین برندهای ابزار دقیق موجود در بازار ایران برند ویکا می باشد. تنوع مدل ها، کیفیت مثال زدنی و نیز قیمت بسیار مناسب ترانسمیترهای ساخت این برند زمینه ای را فراهم ساخته است که برند مذکور در مقایسه با سایر برندها از محبوبیت بیشتری در میان صنایع برخوردار بوده و فروش قابل توجه تری داشته باشد. اکثر واحدهای صنعتی مشغول به فعالیت در سر تا سر کشور دنیا ترانسمیترهای برند ویکا را مورد استفاده قرار می دهند.

ویکا، برندی پرفروش از ترانسمیترهای فشار در ایران

مدل های متنوع ترانسمیتر فشار ویکا

یکی از مهم ترین نقاط قوت شرکت ویکا این است که محصولات تولید شده توسط این شرکت دارای تنوع بسیار زیادی بوده و شرایط متفاوت و منحصر به فردی دارند. در حال حاضر این شرکت ترانسمیترهای فشار را در انواع مختلفی تولید و عرضه می کند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ترانسمیتر فشار A10 ویکا، ترانسمیتر فشار O10 ویکا، ترانسمیتر فشار S20 ویکا، ترانسمیتر فشار S11 ویکا، ترانسمیتر فشار S10 ویکا و… اشاره نمود.

اگر قصد خرید ترانسمیترهای فشار برند ویکا را دارید، لازم است پیش از اقدام به خرید شرایط فنی و تخصصی و نیز محدوده عملیاتی مورد نظر خود را مشخص نموده و سپس با توجه به نیاز خود به خرید ترانسمیتر فشار مناسب بپردازید.

مدل های متنوع ترانسمیتر فشار ویکا

ترانسمیتر فشار A10 ویکا، ترانسمیتری منحصر به فرد از خانواده ویکا

هدف از طراحی ترانسمیتر فشار A10 ویکا که آن را با نام Pressure transmitter A10 WIKA نیز نام گذاری می کنند، کنترل تعداد زیادی از سیستم های اتوماسیون صنعتی موجود در صنایع گوناگون می باشد. ترانسمیتر فشار A10 ویکا دارای بدنه ای تمام استیل بوده و طراحی و عملکردی فاقد ایراد دارد. از دیگر ویژگی های این ترانسمیتر می توان به مقاومت بی نظیر آن در برابر لرزش و نوسانات زیاد و قیمت مناسب آن اشاره نمود.

ترانسمیتر فشار A10 ویکا از جمله ترانسمیترهای کاربردی موجود در بازار می باشد که دارای تاییدیه CULUS بین المللی و گواهینامه EAC است. لازم به ذکر است که ترانسمیتر نام برده را منطبق بر آخرین استانداردهای جهانی تولید می کنند.

ترانسمیتر فشار A10 ویکا به منظور اندازه گیری دقیق فشار در صنایع گوناگون طراحی شده و به بازار ارائه شده است. جالب و در عین حال لازم است بدانید که طراحی ترانسمیتر فشار A10 ویکا به اندازه ای قوی و اصولی است که زمینه مقاومت این ابزار دقیق کاربردی در مقابل لرزش، شوک، تغییرات گسترده دمایی، RFI و سایر شرایط محیطی را فراهم می سازد.

ترانسمیترهای مذکور به دلیل ساخته شدن از استنلس استیل عملکردی قابل اطمینان و قابل توجه را از خود به نمایش می گذارند. در عین حال فرآیند تولید و مونتاژ پیشرفته ترانسمیتر فشار A10 ویکا باعث شده است که عمر این ترانسمیتر تا حدود زیادی افزایش پیدا کند. مدل ترانسمیتر مذکور را می توان در زمینه های مختلفی نظیر فرآیندهای کنترلی و اتوماسیون، هیدرولیک، پنوماتیک و کنترل ماشین مورد استفاده قرار داد.

شایان ذکر است که ابزار مورد بررسی با به کارگیری تکنولوژی معروف state-of-the art طراحی و تولید می گردد. تکنولوژی مذکور بالاترین سطح توسعه یک دستگاه و یا تکنیک یا زمینه علمی به دست آمده در زمانی معین را مورد اشاره قرار می دهد. کلیه اجزای موجود در طول پروسه تولید در معرض معیارهای محیطی و کیفیت دقیق قرار داده می شوند.

سیستم های مدیریتی این برند جهانی صاحب نام به وسیله ISO 9001 و ISO 14001 تایید می شوند و دستورالعمل های عملیاتی ارائه شده درباره آن در بردارنده اطلاعاتی بسیار مهم و کاربردی در مورد کنترل ابزار دقیق مذکور می باشد. در این دستورالعمل ها الزامات مربوط به ایمنی کار نظیر دستورات ایمنی و نیز دستورات حین کار آورده شده است. لازم به ذکر است که مقررات پیشگیری مربوط به حوادث موضعی و نیز قوانین کلی موجود در زمینه استفاده از این ابزارها نیز بیان شده است.

جالب است بدانید که دستورالعمل های عملیاتی بیان شده یکی از مهم ترین بخش های محصول محسوب شده و از همین رو باید آن ها را در کنار محصول مورد نظر نگهداری نمود. تا بدین ترتیب همواره در دسترس پرسنل باشند. پرسنل نیز باید توجه داشته باشند که پیش از شروع استفاده از هر ابزاری نسبت به مطالعه دقیق دستورالعمل های عملیاتی مربوطه اقدام نمایند.

ترانسمیتر فشار A10 ویکا، ترانسمیتری منحصر به فرد از خانواده ویکا

طراحی و عملکرد ترانسمیتر فشار A10 ویکا

ترانسمیتر فشار A10 ویکا یکی از کاربردی ترین ابزار دقیق های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. از جمله مهم ترین کاربردهای عمومی این ابزار می توان به استفاده از آن در ساخت ماشین، کشتی سازی، تکنیک کنترل و اندازه گیری، هیدرولیک و پنتوماتیک، پمپ ها و کمپرسورها اشاره نمود.

جالب است بدانید که ترانسمیتر فشار A10 ویکا به دلیل برخورداری از طراحی مناسب و جمع و جور و نیز ارائه کیفیت عالی در عین بهره مندی از قیمتی کاملا رقابتی یکی از پر کاربردترین ترانسمیترهای عرضه شده به بازار می باشد. کاربران استفاده کننده از این ترانسمیتر می توانند بین غیر خطی بودن 25/0 % تا 5/0 % یکی از برگزیده و آن را به منظور دستیابی به اهداف خود به کار بگیرند.

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، ترانسمیتر فشار A10 ویکا دارای گواهی نامه بین المللی EAC بوده و بر اساس همین گواهی نامه در سر تا سر دنیا و به تبع آن کشور ایران مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که این دسته از ترانسمیترهای فشار به منظور عملکرد صحیح در شرایط عملیاتی مختلف در واحدهای فشار و اتصالات فرآیندی گوناگونی در دسترس هستند.

طراحی و عملکرد ترانسمیتر فشار A10 ویکا

ویژگی های اصلی ترانسمیتر فشار A10 ویکا

محدوده اندازه گیری این دسته از ترانسمیترهای فشار یکی از خاص ترین ویژگی های آن ها می باشد. این مقدار در بازه 0…05/0bar تا 0…000/1 می باشد. از دیگر ویژگی های اصلی ترانسمیتر فشار A10 ویکا می توان غیر خطی 25/0 % یا 5/0 %، خروجی DC: 5v، DC 0…….10 v و 4…….20 میلی آمپر، اتصالات الکتریکی شامل کانکتور زاویه ای به فرم A و C، کانکتور دایره ای x1 12 M، کابل خروجی m 2 و اتصالات فرآیند نظیر E-3852 DIN A 4/1 و G NPT 4/1 را نام برد.

ویژگی های اصلی ترانسمیتر فشار A10 ویکا

بررسی تشریحی قسمت های گوناگون ترانسمیتر فشار A10 ویکا

محدوده فشار قابل اندازه گیری

با اندکی اغماض و چشم پوشی می توان گفت که محدوده فشار ترانسمیتر فشار A10 ویکا بین 0 تا 1000 بار می باشد. این موضوع نمایانگر پوشش از یک محدوده فشاری وسیع می باشد. همین امر موجب شده است که ابزار مذکور را در صنایع گوناگونی نظیر خودروسازی و کشتی سازی مورد استفاده قرار دهند.

جنس بدنه

ماده اولیه به کار گرفته شده در ساخت بدنه ترانسمیتر فشار A10 ویکا همان گونه که قبل تر گفتیم بدنه این دسته از ابزارها را با استفاده از استنلس استیل 304 دارای مدار چاپی تولید نموده و بدین ترتیب سیگنال در بازه تولید جریان 4 تا 20 میلی آمپری مطلوب سازی می شود.

استفاده از استیل در ساخت بدنه ترانسمیتر فشار A10 ویکا باعث می شود که این دسته از ابزارها در برابر شرایط خورنده مقاومتی قابل توجه از خود به نمایش گذاشته و در زمینه استحکام مکانیکی نیز عملکردی بی نظیر داشته باشند.

سنسور فشار

یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین قسمت های موجود در ساختار ترانسمیتر فشار A10 ویکا سنسور فشار می باشد. این بخش که به عنوان نخستین بخش حسگر فشار شناخته می گردد، تا حد زیادی عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. بدون شک به هر میزان سنسور از حساسیت بیشتری برخوردار باشد، امکان استفاده از آن در اندازه گیری محدوده های کوچکتر فشار میسر می باشد.

گاهی شرایط به گونه ای پیش می رود که میزان فشار بسیار زیاد می گردد. در چنین وضعیتی سازندگان ترجیح می دهند که سنسورهای فشار دارای حساسیت کمتر را مورد استفاده قرار دهند. بی شک این سنسورها از دقت کمتری نیز برخوردار هستند.

بررسی تشریحی قسمت های گوناگون ترانسمیتر فشار A10 ویکا

نحوه اتصال ترانسمیتر فشار A10 ویکا

این دسته از ترانسمیترها غالبا به صورت یک نری بر روی سیستم های گوناگونی که سایز قسمت پیچ دار آن ها مختلف است، نصب می گردند. لازم به ذکر است که تنوع در اندازه قسمت پیچ دار سیستم های مختلف می تواند طراحی ترانسمیتر فشار را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد.

نحوه اتصال ترانسمیتر فشار A10 ویکا از نوع نری NPT 4/1 می باشد. این نوع اتصال معیاری استاندارد در این زمینه محسوب می شود. گفتنی است که جنس اتصال مورد استفاده در این قسمت استنلس استیل 316 می باشد. از مهم ترین ویژگی های استنلس استیل 316 می توان به مقاومت مکانیکی و خوردگی فوق العاده بالا اشاره کرد. قسمت داخلی اتصالات مذکور تو خالی بوده و سنسور فشار در قسمت خالی آن تعبیه می گردد. اصلی ترین وظیفه این سنسور مشخص کردن میزان فشار می باشد.

نحوه اتصال ترانسمیتر فشار A10 ویکا

قیمت و خرید ترانسمیتر فشار A10 ویکا

متاسفانه افزایش شمار ترانسمیتر فشار A10 ویکا تقلبی و کپی زمینه ای را فراهم ساخته است که افراد امکان خرید یک ترانسمیتر اصل و دارای کارایی مناسب را نداشته باشند. جالب است بدانید که تشخیص ترانسمیترهای اصل از نوع کپی و تقلبی آن ها بسیار دشوار بوده و به همین دلیل توصیه می گردد که در صورت تمایل به خرید ترانسمیترهای مرغوب و اورجینال به دنبال مراکز فروش معتبر باشید.

به یاد داشته باشید که شرکت ویکا در ساخت محصولات خود از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب استفاده می نماید. بنابراین با بررسی بدنه خارجی این محصول می توانید اصل و یا غیر اصل بودن آن را تشخیص دهید. لازم به ذکر است که محصولات مذکور فقط در دو کشور آلمان و لهستان تولید می شود. بنابراین هر نوع محصول تولید شده توسط سایر کشورها بدون شک غیر اصل بوده و کارایی لازم را نخواهد داشت.

اگر چه بسیاری از مراکز فروش لیست قیمت ترانسمیتر فشارWIKA  A10 را در اختیار خریداران قرار می دهند، اما امروزه تعیین یک قیمت به عنوان قیمت اصلی و قطعی ترانسمیتر فشار A10 ویکا امکان پذیر نیست. چرا که قیمت این دسته از ابزارهای دقیق تابع عوامل زیادی بوده و از همین رو متغیر است. برای مثال می توان گفت که وارداتی بودن این دسته از محصولات موجب شده است که قیمت آن ها تا حد قابل توجهی تحت تاثیر تغییرات و نوسانات نرخ ارز باشد.

قیمت و خرید ترانسمیتر فشار A10 ویکا

مزایای ترانسمیتر فشار ویکا

جالب است بدانید که تعداد قابل توجهی از شرکت ها و موسسات صنعتی استفاده از ترانسمیترهای فشار ویکا را به سایر برندهای موجود در بازار ترجیح می دهند. بدون شک این دسته از موسسات متوجه حضور نقاط قوت و مزیت های فراوانی در این دسته از ترانسمیترها شده و به همین دلیل به استفاده از آن روی آورده اند. در ادامه به معرفی برخی ویژگی های ترانسمیتر فشار ویکا و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

تنوع بسیار زیاد محصولات

شاید برایتان جالب باشد بدانید که شرکت ویکا کلیه نیازها و شرایط عملیاتی گوناگون را در نظر گرفته و با توجه به آن ها به ساخت محصولات گوناگون روی می آورد. مواد مورد استفاده در ساخت ترانسمیترهای مذکور یکی از وجوه تمایز آن ها به حساب می آید. همین امر موجب می شود که کار برای انتخاب محصولات مورد نظر ساده شده و افراد بتوانند به راحتی ترانسمیتر مورد نیاز خود را انتخاب نمایند.

پشتیبانی از محدوده فشار عملیاتی

مدل های گوناگون ساخته شده از ترانسمیترهای فشار ویکا به شما این اطمینان را می دهد که با استفاده از این نوع ابزار دقیق ها محدوده های فشار عملیاتی به طور کامل پوشش دهی می شوند. محدوده فشار برای ترانسمیتر فشار A10 ویکا بین 0 تا 1000 بار متغیر می باشد. از همین رو شما می توانید محصول مذکور را به سادگی در این محدوده مورد استفاده قرار دهید.

دقت بالا در اندازه گیری فشار

بررسی های انجام شده حاکی از آن است که ترانسمیترهای فشار ویکا دارای دقتی بسیار بالا بوده و میزان خطای آن ها بسیار کمتر از 25/0 تخمین زده شده است. بنابراین فشارهایی که اندازه گیری شده و پس از آن به اتاق کنترل انتقال داده می شوند، از سطحی مطمئن و قابل اطمینان برخوردار بوده و امکان اعلام آن ها میسر می باشد.

کیفیت ساخت مطلوب

ترانسمیترهای فشار را می توان در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار داد. شرایط عملیاتی ترانسمیترها از مکانی به مکان دیگر متغیر می باشد. شرکت ویکا محصولات خود را با استفاده از مواد اولیه مرغوب و مقاوم در برابر ضربه و شرایط شیمیایی خورنده تولید نموده و به منظور استفاده مشتریان به بازار عرضه می کند. به عنوان مثال ترانسمیتر فشار A10 ویکا با به کارگیری استنلس استیل تولید شده و به همین دلیل مقاومت بی نظیری در مقابل فشار، ضربه و خوردگی دارد.

مزایای ترانسمیتر فشار ویکا

آشنایی با ترانسدیوسر فشار

ترانسدیوسر ابزاری است که وظیفه تبدیل داده های آنالوگ و دیجیتال را بر عهده دارد. ترانسدیوسر فشار نیز نوعی از این ابزارها محسوب می شود که به منظور تبدیل فشار مکانیکی به داده های دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که در بازار ایران ترانسدیوسر فشار را با نام ترانسمیتر فشار و سنسور فشار نیز می شناسند.

ترانسدیوسرها را غالبا به دلیل عملکرد مبدل مانندشان در سیستم های گوناگون صنعتی و پالایشگاهی مورد استفاده قرار می دهند. لازم به ذکر است که این دسته از ابزارها را بر اساس شیوه تبدیل فشار مکانیکی به داده های مغناطیسی و دیجیتالی  انتخاب می کنند.

اگر چه در عرف تفاوت زیادی میان ترانسدیوسر فشار و ترانسمیتر فشار وجود ندارد، اما در اصل میان این دو تفاوت هایی قابل توجه موجود است. همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، ترانسدیوسرها به اندازه گیری فشار پرداخته و سپس نتایج حاصل را گزارش می دهند. حال شاید از خودتان بپرسید که این ابزار چگونه به سنجش فشار موجود در محیط می پردازد؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید که ابزارهای مذکور به منظور اندازه گیری فشار موجود در محیط از روش های مکانیکی و گرانشی استفاده کرده و پس از آن نتایج حاصل را با به کارگیری سیستم های گوناگون به داده های دیجیتالی تبدیل می کنند.

مدل های گوناگونی از ترانسدیوسرها تولید شده و به منظور استفاده مشتریان در شرایط مختلف به بازار عرضه شده است. تفاوت در نوع سنسور و نوع مبدل مورد استفاده در ابزارهای مذکور موجب ایجاد تفاوت هایی در روش های اندازه گیری در آن ها شده است. اما در حالت کلی می توان گفت که اصلی ترین وظیفه ترانسدیوسرها همانند ترانسمیترها سنجش فشار و گزارش نتایج حاصل از این کار می باشد.

آشنایی با ترانسدیوسر فشار

انتخاب ترانسمیتر فشار A10 Wika

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.