لولای جک پنوماتیک چیست

لولای جک قطعه ای با جنس چدن یا فولاد یا آلومینیوم و در موارد خواص از آلیاژ های دیگر استفاده میشود و معمولا توسط چهار پیچ به قسمت انتهایی جک متصل می شود. لولای جک پنوماتیک دارای دو تکه می باشد از یک طرف به خود جک متصل است و از طرف دیگر به قسمت بدنه ی دستگاه یا هر جای دیگری که محل قرار گیری جک خواهد بود نصب میشود و این دو تکه توسط یک پین یا به عبارتی شفت به هم دیگر متصل شده اند.

این لولا ها در دو مدل  ریخته گری دایکست تولید و ساخته می شوند و در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شود که نیاز مصرف کننده را در همه شرایط برآورده سازند. این لولا ها قابل نصب بر روی انواع مختلفی از سیلندر های پنوماتیک مانند چهار میل و پروفیلی و کامپکت و … می باشند.

سایز اکس پیچ های این لولا ها معمولا به صورت استاندارد می باشد و بر روی انواع برند های معتبر بازار قابل نصب هستند زیرا استاندارد تولید همه ی برند های معتبر یکی است.

گاهی موارد به دلیل کارکرد زیاد و پیوسته لولا جک های مورد نیاز است که در قسمت شفت یا پین وسط این قابلیت نصب گریس خور یا روغن کاری باشد تا از مستهلک نشدن و کاهش طول عمر لولای جک جلوگیری به عمل آید.

لازم به ذکر است که لولا های معمولی هم نیاز به روغن کاری در زمان بندی های مشخص دارد.

لولای جک پنوماتیک چیست

موارد نصب لولای جک پنوماتیک

هر جایی که جک پنوماتیک با سیستم در حال حرکت و جابه جایی باشد برای اینکه جک پنوماتیک بتواند حرکت خود را به درستی انجام دهد از لوله ی ته جک استفاده میشود.

برای مثال اگر از جک پنوماتیک جهت باز و بسته کرده یک درب ساختمان که زاویه حرکتی 90 درجه ای دارد استفاده کنیم باید در قسمت انتهایی آن از لولای ته جک استفاده کنیم.

موارد نصب لولای جک پنوماتیک
نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.