جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یکی از ابزار کاربردی مهم است که به وسیله نیرو و یا فشار باد عمل می کند. استفاده از هوای فشرده برای بهره گیری در زندگی بشر مدت زیادی است که کاربرد دارد. در گذشته از این قابلیت تنها برای ابزارهای ساده استفاده می شد، اما امروزه با تحقیقات گسترده در این حوزه، سیستم های زیادی بر اساس هوای فشرده و یا همان پنوماتیک کار می کنند، و قطعات و ابزاری های مختلفی طراحی و تولید شده اند که بر اساس پنوماتیک یا هوای فشرده فعالیت می کنند. طراحی سیستم های پنوماتیک علمی است که در زیر شاخه رشته مکانیک سیالات قرار می گیرد، و در طی آن از هوای فشرده، فشار تولید و همچنین انتقال انرژی استفاده می شود. پنوماتیک واژه ای یونانی به معنای تنفس و یا ورزش باد است، و علم پنوماتیک نیز یک علم بر اساس فشرده سازی و اعمال فشار است. مزایای بیشمار سیستم های پنوماتیک باعث شده که از این فناوری ( Pneumatic cylinder ) یا قابلیت در کارخانه ها و به طور کلی صنایع مختلف استفاده شود. همچنین در ادامه مقاله در خصوص قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک و طریقه نصب و راه اندازی جک پنوماتیک بحث میکنیم.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) و دیگر ابزار پنوماتیک، قطعات مهمی هستند که با کمک هوای فشرده، و یک فرایند ساده انرژی مکانیکی را تولید می کنند، و از این انرژی برای کنترل و مدیریت سیالات، حمل و نقل، ایجاد فشار، ضربات و غیره استفاده می شود. تولید ابزار پنوماتیک یک تخصص ویژه است که کمپانی های زیادی در سراسر دنیا آن را کسب کرده و ابزار پنوماتیک را تولید می کنند. یکی از این ابزار مهم که در صنایع و زندگی بشر به صورت گسترده کاربرد دارد، Pneumatic cylinder یا همان جک بادی است. ما در این مقاله به صورت جامع و تخصصی به معرفی این ابزار تخصصی می پردازیم. پیش از معرفی این محصول به صورت مختصر به معرفی جک و انواع آن می پردازیم.

معرفی انواع سیلندر یا جک پنوماتیک
معرفی انواع سیلندر یا جک پنوماتیک
معرفی انواع سیلندر یا جک پنوماتیک

آشنایی با جک، پیش مقدمه معرفی جک پنوماتیک ( سیلندر بادی )

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یکی از ابزاری است که علاوه در مجموعه ابزار پنوماتیک، در مجموعه جک ها نیز قرار می گیرد. جک ابزاری است که از آن برای کنترل فشار و یا اعمال فشار استفاده می شود. جک های می توانند ساختمان ساده یا و یا پیچیده ای داشته باشند. اولین مدل جک ها به صورت مکانیکی و با کمک نیروی چرخ دنده ها فعالیت می کردند و این جک ها با اعمال فشار باعث جابجایی اجسام می شدند. امروزه هنوز می توان مدل های اولیه جک ها را در جک های سنتی خودرو مشاهده کرد. البته امروزه به دلیل تولید مدل های مختلف جک کاربردهای آن نیز افزایش پیدا کرده، و در موارد خرد و کلان از این این قطعه استفاده می شود. به طور کلی دسته بندی جک ها با روش های مختلفی امکان پذیر است، اما در یک حالت کلی می توان این ابزار را بر اساس شیوه کارکرد به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد. از مهمترین انواع جک ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • جک های مکانیکی یا دستی
 • جک های برقی
 • جک های پنوماتیک
 • جک های هیدرولیک

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یک جک ساده اما با کاربرد ویژه ای است. جک ها به طور کلی در تمامی زندگی انسان ورود کرده و بسیاری از تجهیزاتی که ما در زندگی خود استفاده می کنیم، به این قطعه نیاز دارند. به همین دلیل هر مدلی که کارایی مناسب تری داشته باشد، در صنعت از آن استفاده بیشتری می شود ،که یکی از آنها جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) است. Pneumatic cylinder یک قطعه کاربردی مهم است که از آن در تولید وسایل مختلف تا خطوط تولیدی و کاری صنایع مختلف استفاده می شود. ما در ادامه این متن به معرفی Pneumatic cylinder می پردازیم.

آشنایی با جک، پیش مقدمه معرفی جک پنوماتیک
آشنایی با جک، پیش مقدمه معرفی جک پنوماتیک
آشنایی با جک، پیش مقدمه معرفی جک پنوماتیک

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) چیست؟

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یک قطعه صنعتی است که در سیستم های پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از جریان های رایگان در اطراف ما هوا است، و سیستم های پنوماتیک به کمک هوای فشرده کار می کنند. Pneumatic cylinder نیز ابزاری است که هوای فشرده را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند. اگر با جک های هیدرولیکی آشنا باشید می دانید که آنها با استفاده از فشار مایع برای تولید حرکت و اعمال نیرو بهره می برند، و مشکلات خاص خود را دارند. همین کار را جک ها یا همان سیلندرهای پنوماتیک، به وسیله هوای فشرده انجام می دهند اما با مشکلات کمتر و بازدهی بهتر.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری و قطعه ای است که گاها با نام Pneumatic cylinder نیز شناخته می شود. این وسیله نقش ایجاد تحریک در سیستم های پنوماتیک را بر عهده دارد، و به همین دلیل به عنوان یکی از قسمت های مهم سیستم پنوماتیک به شمار می رود، و وجود آن در هر سیستم لازم و ضروری می باشد.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که در صنایع مختلف و مرتبط با سیستم های پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین صنایع نیازمند به جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) می توان به این موارد اشاره کرد:

 • صنایع ساخت ماشین های صنعتی
 • صنایع خودروسازی
 • صنایع قطعه سازی
 • صنایع کاشی و سرامیک
 • صنایع چوب
 • صنایع پرس
 • و غیره

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) به عنوان یک ابزار تخصصی در مدل ها و انواع مختلفی تولید می شود، که هر کدام از آنها توان و ظرفیت مشخصی داشته ،و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ما در ادامه به معرفی انواع Pneumatic cylinder و کاربردهای آن می پردازیم.

جک پنوماتیک چیست؟
جک پنوماتیک چیست؟
جک پنوماتیک چیست؟

معرفی انواع جک پنوماتیک

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) به عنوان یک ابزار حرفه ای لازمه اصلی سیستم های پنوماتیک به شمار می رود، و همانگونه که در بخش های قبلی ذکر شد با نام جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) و یاد جک بادی نیز شناخته می شود. این ابزار مهم به مانند سایر قطعات صنعتی، بر مبناهای خاصی قابلیت دسته بندی دارد که مدل، ظرفیت، شیوه کارکرد و غیره از جمله آنها می باشند. اما در یک حالت کلی می توان جک های پنوماتیک را بر اساس کارکرد به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود که این دو دسته عبارتند از:

 • جک های خطی: در این جک ها فشار به صورت خطی وارد می شود و نیرو نیز در همین راستا اعمال می شود. این جک ها در انواع مگنت دار و بدون مگنت تولید می شوند.
 • جک های غیر خطی: جک های پنوماتیک غیر خطی همانگونه که از نام آنها پیداست عملکردی متفاوت با جک های خطی دارند. در حالت کلی این جک ها به صورت مختلفی قابلیت دسته بندی دارند که از مهمترین انواع جک های پنوماتیک می توان به این موارد اشاره کرد:
 • جک قلمی پنوماتیک: همانگونه که از نام این نوع جک مشخص است دارای یک شکل قلمی می باشد. این جک یا جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) دارای شکل گرد و استوانه ای است و معمولا دارای کورس قابل تنظیم می باشد.
 • جک پنوماتیک تلسکوپی: این نوع جک همانگونه که از نام آن پیداست به صورت تلسکوپی و چند قطعه ای فرایند مکانیکی مورد نظر را اعمال می کند. به دلیل عملکرد خاص این مدل، استفاده آن در سیستم های پنوماتیک محدود می باشد.
 • جک پرس پنوماتیک: نامگذاری این جک ها به دلیل کاربرد خاص آنهاست. این نوع از جک ها معمولا در ابعاد بزرگی تولید می شوند و به همین دلیل قدرت زیادی دارند. همچنین این جک ها برای صنایع پرس و غیره کاربرد دارند.
 • جک پنوماتیکی دوطرفه: این نوع از جک ها به دلیل اینکه از دو طرف قابلیت تحریک دارند، به این نام خوانده می شوند. به عبارت ساده تر در این مدل از Pneumatic cylinder دو شفت وجود دارد که پشت سر هم می باشند، و در خلاف جهت یکدیگر عمل می کنند که این کارکرد برای بعضی از صنایع لازم است.
 • جک پنوماتیک کامپکت: این نوع از جک ها به دلیل ابعاد خود با این نام خوانده می شوند. این جک ها با توان مختلفی تولید می شوند. همچنین این مدل، جک هایی با ابعاد کوچکتر هستند، اما دارای کورس و قطر مشابه هستند.
مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر
مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر
مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر

نحوه کار کرد انواع جک پنوماتیک ( سیلندر بادی )

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که نحوه کارکرد آن در تمامی مدل ها تقریبا مشابه است و تنها اختلافاتی در ارائه بازدهی وجود. دارد. Pneumatic cylinder یا همان جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که از سه قسمت اصلی پوسته یا بدنه، پیستون و همچنین پکینگ و اتصالات آن تشکیل شده است. همچنین از دیدگاه دیگر می توان این ابزار را شامل یک قسمت برای نگهداری و یک قسمت برای خروج هوای فشرده دانست. زمانی که شیر کنترل جک ورودی باز می شود، هوای فشرده داخل سیلندر می شود، به دلیل فشار زیاد سعی دارد از محفظه داخلی سیلندر خارج شود اما از آنجایی که تمامی قسمت های سیلندر توسط قطعات آب بندی مهر و موم شده است، هوای فشرده برای خروج به پیستون جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) فشار وارد می کند و پس از اینکه پیستون را حرکت داد، نیروی مورد نظر از طرف جک وارد شده و به سیستم مورد نظر القاء می شود.  این فرایند ساده شیوه و اساس کار کرد تمامی جک های پنوماتیک است اما، مدل های مختلف آن معمولا با تغییراتی جزئی این کار را انجام می دهند.

نحوه کار کرد انواع جک پنوماتیک
نحوه کار کرد انواع جک پنوماتیک
نحوه کار کرد انواع جک پنوماتیک

انتخاب و خرید انواع Pneumatic cylinder

جهت خرید انواع Pneumatic cylinder با ما تماس بگیرید

نکات مهم در مورد نگهداری انواع جک پنوماتیک ( سیلندر بادی )

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یکی از ابزاری است که در موارد کاری مختلف قابلیت استفاده دارد، و به همین دلیل برای جلوگیری از استهلاک بی رویه این ابزار باید یک سری نکات ساده را برای طول عمر این ابزار رعایت کرد. اولین نکته مهم توجه به قطر سیلندر و همچنین توان آن است. اگر بیش از توان این جک ها از آنها استفاده شود، زمینه استهلاک زودرس آنها فراهم می شود. قطر جک نیز باید با قطر سیستم مورد نظر همخوانی داشته باشد. همچنین استفاده از فیلتر مناسب نیز تاثیر زیادی بر طول عمر این ابزار دارد. باید به صورت دوره ای فیلتر این بررسی شود. برای جک های حساس تر نیز توصیه می شود از فیلترهای ریز استفاده شود.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که به کمک فشار هوا فعالیت می کند و برای کارکرد خود از هوای محیط تغذیه می کند. به همین دلیل باید هوایی که برای Pneumatic cylinder استفاده می شود عاری از گرد و غبار باشد. نفوذ گرد و غبار این ابزار، و به طور کلی سیستم های پنوماتیک می تواند باعث آسیب زدن به آنها شود. همچنین اگر کاربری شما از این ابزار محدود است، توصیه می شود پس از پایان کار ورودی های آن را با پارچه های تمیز مسدود کنید تا گرد و غبار وارد این ابزار و سیستم کاری آن نشود.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) با همان جک بادی ابزاری است که در محیط های کاری مختلف قابلیت استفاده دارد و یکی از این شرایط دماهای پایین است. توصیه می شود در این دماها جک را تا حد امکان پوشش داد و از یخ زدگی قطرات آب و یا غلیظ شدن روغن آن به دلیل سرما جلوگیری کرد. این موارد می توانند طول عمر مفید جک های پنوماتیک را تا حدود زیادی کاهش دهند.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که نامنظم بودن سرعت پیستون می تواند تاثیر منفی بر طول عمر این ابزار داشته باشد، به همین دلیل در اکثر جک های پنوماتیک قابلیت تنظیم سرعت پیستون وجود دارد و می توان با کمی حوصله سرعت آن را تنظیم کرد. همچنین وجود ضربه گیر در جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) نیز می تواند تاثیر مثبت بر طول عمر این قطعه داشته باشد.

نکات مهم در مورد نگهداری انواع جک پنوماتیک
نکات مهم در مورد نگهداری انواع جک پنوماتیک
نکات مهم در مورد نگهداری انواع جک پنوماتیک

چگونه سرعت پیستون انواع جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) را تنظیم کنیم؟

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یا همان جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) و یا جک بادی، ابزاری است که به منظور اعمال نیرو در صنایع مختلف کاربرد دارد. این نیرو توسط هوا فشرده و یک پیستون خاص اعمال می شود. سرعت اعمال فشار و حرکت پیستون در صنایع مختلف دارای اهمیت است. برای مثال در بعضی از صنایع نیاز است پیستون با سرعت بالاتری حرکت کرده و نیرو به یک باره اعمال شود، و در بعضی از سیستم ها نیز بر خلاف این مورد، نیاز است پیستون به آرامی حرکت کرده و نیروی مکانیکی تولید شده به آرامی بر سیستم مورد نظر اعمال شود. برای اینکه بتوان سرعت مناسب را در جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) تنظیم کرد، اکثر مدل های آن دارای قابلیت تنظیم هستند. برای این کار ابتدا باید شیر کنترل را باز کرده و پس از آن به آرامی میزان ورودی هوای رگلاتور را زیاد کرد تا به میزان مورد نظر برسد، پس از این مرحله باید سرعت پیستون Pneumatic cylinder را با استفاده از شیر کنترل تنظیم کرد. پس از اینکه این کار انجام شد، باید ضربه گیرهای جک نیز در موقعیت جدید و مناسب قرار بگیرند، به همین دلیل باید آنها را طوری تنظیم کرد که پیستون در انتهای کورس جک، به بدنه سیلندر ضربه نزد، چون این ضربه ها در کوتاه مدت می توانند باعث خرابی جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) شوند.

چگونه سرعت پیستون انواع جک پنوماتیک را تنظیم کنیم؟
چگونه سرعت پیستون انواع جک پنوماتیک را تنظیم کنیم؟
چگونه سرعت پیستون انواع جک پنوماتیک را تنظیم کنیم؟

آشنایی با نصب و راه اندازی جک پنوماتیک

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است با مدل های مختلف خود، در سیستم های متعدد پنوماتیک، و همچنین صنایع بیشماری کاربرد دارد. از طرفی این ابزار به دلیل ساختار خود در برابر بسیاری از شرایط نامتعارف آسیب پذیر است، و به همین دلیل باید در هنگام نصب آن یک سری نکات مهم را رعایت کرد تا این ابزار بازدهی مناسب خود را داشته باشد. در اولین مورد باید از هر Pneumatic cylinder در جای مناسب خود استفاده کرد. اگر یک جک پنوماتیکی برای یک سیستم نامناسب باشد، باید در اولین قدم از نصب آن خودداری کرد. پس از آن باید از ابزار و تجهیزات مناسب برای نصب این ابزار استفاده کرد. برای این کار به یک سری ابزار تخصصی و همچنین یک سری ابزار معمولی نیاز است. باید از ابزار استاندارد و مناسبی که تولید کننده برای نصب و راه اندازی این ابزار توصیه کرده است، استفاده کرد. برای مثال جنس بدنه جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) از آلیاژهای مختلفی تولید می شود، به همین دلیل برای بستن اتصالات آنها باید از ابزاری استفاده کرد که باعث شکستگی و یا آسیب زدن به بدنه جک و اتصالات آن نشوند. همچنین از تجهیزات آب بندی مناسب این ابزار باید درست استفاده شود ،و آنها به صورت مناسب در جای خود بسته شوند. برای مثال تکه های نوار تفلون در صورت ورود به بدنه پیستون می توانند باعث صدمه زدن و کاهش عمر آن شوند.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یک ابزار تخصصی است که برای نصب آن نیز باید از افراد متخصص کمک گرفته شود. در غیر این صورت نمی توان از قطعه نصب شده انتظار بازدهی مناسب را داشت. برای این کار می توان به نمایندگی های رسمی برند خریداری شده مراجعه کرد، و از کارشناسان آنها جهت نصب و راه اندازی جک پنوماتیک مشاوره و خدمت دریافت کرد.

آشنایی با نصب و راه اندازی جک پنوماتیک
آشنایی با نصب و راه اندازی جک پنوماتیک
آشنایی با نصب و راه اندازی جک پنوماتیک

بهترین قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک چند است؟

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که با قیمت های مختلفی در بازار قابلیت خرید دارد. اکثر سیلندرهای پنوماتیک موجود در بازار ایران، از برندهای شناخته شده و معتبر هستند و به همین دلیل اکثر نمونه های این محصول در بازار ایران به عنوان کالای وارداتی شناخته می شوند، و قیمت آنها تا حدود زیادی به قیمت ارز و موجود بودن آنها در بازار جهانی بستگی دارد. از طرفی جک یا سیلندر پنوماتیک ابزاری است که در مدل های مختلفی تولید می شود، و هر مدل آن نیز دارای زیر مجموعه هایی است، به همین دلیل مدل و زیر مجموعه آن به همراه محدود توان جک، بر قیمت آن بستگی دارد، به همین دلیل  نی توان عامل مهم دیگری که بر قیمت انواع جک های پنوماتیک تاثیرگذار است را، نوع و مدل جک و همچنین کاربرد آن دانست.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که برند مورد نظر بر قیمت آن تا حدودی تاثیرگذار است. چند برند معتبر در بازار جهانی وجود دارند که به دلیل تولید محصولاتی عالی مشتریان زیادی در سراسر دنیا دارند، به همین دلیل قیمت این برندها همواره از قیمت برندهای کم فروش بیشتر است و در بازار کسب و کار این مورد، یک قضیه معمول است.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یا همان جک بادی ابزاری است که در برندهای مختلف در بازار ایران وجود دارد. بعضی از برندها در بازار ایران دارای نمایندگی فروش هستند، و بعضی دیگر فاقد نمایندگی و پشتیبان واقعی هستند. به همین دلیل قیمت این ابزار در برندهای مختلف متفاوت است. اگر برندی در بازار وجود داشته باشد که نمایندگی آن در ایران وجود داشته باشد، می توان با بهترین قیمت آن را از نمایندگی های رسمی خریداری کرد. برای مثال مجموعه مگا کنترل به عنوان یکی از شرکت های وارداتی و نمایندگی رسمی در زمینه Pneumatic cylinder به شمار می رود، و در نتیجه می توان انواع جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) را با بهترین قیمت از این مجموعه تخصصی خریداری کرد.

بهترین قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک چند است؟
بهترین قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک چند است؟
بهترین قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک چند است؟

نکات مهمی که در هنگام انتخاب و خرید انواع جک پنوماتیک باید مد نظر داشت

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که صنایع خرد و کلان زیادی به آن احتیاج دارند، و به همین دلیل این صنایع نیازهای خود را از روش های مختلفی تامین می کنند. همچنین لازم است که در هنگام انتخاب و خرید این محصول نکات مهمی را مد نظر داشت. در اولین مورد باید از نیاز خود اطلاع دقیق داشت. همان طور که در بخش های قبلی این مقاله عنوان شد جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که در مدل های مختلفی تولید می شود، و هر مدل در شیوه ارائه بازدهی و توان بازدهی محدوده مشخصی دارد، و به همین دلیل باید برای نیاز خود بهترین نمونه انتخاب، و سپس برای خرید آن اقدام شود.

Pneumatic cylinder ابزاری است که به عنوان یک کالای وارداتی به بازار ایران ورود می کند و به همین دلیل شرایط نگهداری نادرست، شیوه های حمل و نقل غیر اصولی و غیره می توانند باعث آسیب زدن به این قطعه شوند. به همین دلیل باید در هنگام خرید این قطعه را مورد بررسی قرار داد، و اگر در این زمینه اطلاع کافی ندارید، بهتر است از فردی کمک گرفته شود که با این محصول آشنایی کامل دارد.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که برندهای مختلفی جهانی آن را تولید می کنند. هر کدام از این برندها برای رقابت در بازار جهانی و کسب سهمیه فروش بیشتر در بازار سعی می کنند محصولات باکیفیتی را روانه بازار کنند. این برندها معمولا محصولات خود را با گارانتی فروش عرضه می کنند، به همین دلیل باید از برندهایی خرید خود را انجام داد که در مرحله اول این محصولات را با گارانتی فروش عرضه می کنند، و سپس در ایران دارای نمایندگی فروش هستند. در این صورت می توان ضمن تهیه محصولی با گارانتی فروش، از خدمات پس از فروش آنها نیز بهره مند شد. البته خرید جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) از نمایندگی های معتبر دارای مزایای زیادی است که در ادامه متن به صورت تخصصی به معرفی و بررسی آنها می پردازیم.

نکات مهمی که در هنگام انتخاب و خرید انواع جک پنوماتیک باید مد نظر داشت
نکات مهمی که در هنگام انتخاب و خرید انواع جک پنوماتیک باید مد نظر داشت
نکات مهمی که در هنگام انتخاب و خرید انواع جک پنوماتیک باید مد نظر داشت

انتخاب و خرید جک پنوماتیک

جهت خرید انواع جک پنوماتیک با ما تماس بگیرید

مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که اکثرا به عنوان یک کالای وارداتی در بازار ایران عرضه می شود، و به همین دلیل برای خرید آن روش های مختلفی وجود دارد. برای مثال برای تهیه این محصول می توان به فروشگاه های بزرگ تجهیزات صنعتی و یا نمایندگی های رسمی فروش محصولات پنوماتیک مراجعه کرد. از میان روش ها خرید انواع جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ، مراجعه به نمایندگی های رسمی دارای مزایای زیادی است که از مهمترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • خرید محصولات سالم: همانگونه که در بخش های قبلی ذکر شد انواع جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) خارجی و برند، برای اینکه به بازار ایران راه پیدا کنند، در شرایط مختلفی قرار گرفته اند و اگر شرایط نامساعد باشد، احتمال خرابی آنها وجود دارد، در نتیجه می توان از نمایندگی های رسمی انواع Pneumatic cylinder را با ضمانت فروش سلامت فیزیکی محصول، خریداری کرد.
 • قیمت خرید مناسب: قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک در بازار فروش به عوامل مختلفی بستگی داشت، و اشاره شد که می توان این ابزار را با بهترین قیمت از نمایندگی های رسمی تهیه کرد. نمایندگی های رسمی این ابزار را بدون واسطه از تولید کننده تهیه و به کشور وارد کرده و در اختیار صنایع هدف قرار می دهند. همین مسئله باعث می شود که قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک در این مراکز در بهترین میزان باشد.
 • دریافت مشاوره خرید و نصب: جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که برای خرید آن باید انتخاب مناسبی داشت. به همین دلیل می توان از نمایندگی های رسمی برندهای مختلف برای خرید محصول مناسب مشاوره دریافت کرد. همچنین می توان از این مراکز در مورد نصب و راه اندازی جک پنوماتیک مشاوره و کمک گرفت.
 • دریافت گارانتی فروش معتبر: جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که نیاز به گارانتی فروش دارد و به همین دلیل برندهای معتبر آن را با ضمانت نامه فروش ارائه می دهند. با خرید از نمایندگی های رسمی برندهای مختلف می توان این ابزار را با گارانتی فروش معتبر تهیه کرد.
مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر
مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر
مزایای خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر

مگا کنترل بهترین نمایندگی انواع جک پنوماتیک در ایران

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که شرکت های مختلفی آن را به ایران وارد و در اختیار صنایع هدف قرار می دهند. بعضی از این شرکت ها واقعا نمایندگی رسمی برندهای مختلف هستند و برخی دیگر تنها فروشنده بوده و در مورد خدمات پس از فروش آنها و غیره شانه خالی می کنند. یکی از بهترین شرکت های وارداتی در زمینه ابزار کنترل دقیق و همچنین تجهیزات پنوماتیک مجموعه مگا کنترل است. این شرکت تخصصی حدود دو دهه فعالیت مستمر و حرفه ای دارد و تامین و واردات تجهیزات صنعتی، ابزارهای اندازه گیری، سنجش و کنترل صنعتی مانند ترانسمیتر های فشار و سطح و فلومتر، انواع گیج، تجهیزات تخصصی پنوماتیک و دیگر تجهیزات اندازه گیری را انجام می دهد.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) یکی از ابزاری است که مجموعه مگا کنترل آن را از برندهای مطرح تولید کننده این ابزار در بازار جهانی تامین و در اختیار صنایع مصرف کننده در ایران قرار می دهد. این مجموعه در حال حاضر و در زیر مجموعه های خود، توانسته نمایندگی برندهای مختلفی را اخذ کند و در زمینه جک یا Pneumatic cylinder نیز به این موفقیت رسیده است. در نتیجه این موضوع قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک و مدل ها و برندهای مختلف آن در این مجموعه مناسب ترین قیمت بازار است.

جک پنوماتیک ابزار تخصصی است که برای خرید آن نیاز به تخصص لازم است و همچنین نصب و راه اندازی جک پنوماتیک نیز نیاز به تخصص لازم دارد. در نتیجه می توان برای خرید و نصب و راه اندازی جک پنوماتیک از این مرکز تخصصی کمک گرفت. مگا کنترل با استخدام کارشناسان حرفه ای توانسته این خدمت را به مشتریان خود در سراسر کشور ارائه دهد.

جک پنوماتیک ( سیلندر بادی ) ابزاری است که در صنایع متعددی به آن نیاز است. مجموعه مگا کنترل به عنوان یک شرکت با سابقه و حرفه ای آمادگی دارد این قطعه را برای صنایع مختلف تامین کند. در حالت کلی این مجموعه آمادگی دارد با صنایع مختلف از جمله نیروگاهی، نفت، گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، خودروسازی، مواد غذایی و داروسازی عقد قرارداد نموده و نیازهای آنها را با بهترین شرایط تامین کند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه می توانید با همکاران ما در مجموعه مگا کنترل در تماس باشید.

مگا کنترل بهترین نمایندگی انواع جک پنوماتیک در ایران
مگا کنترل بهترین نمایندگی انواع جک پنوماتیک در ایران
مگا کنترل بهترین نمایندگی انواع جک پنوماتیک در ایران

چند پرسش و پاسخ کلیدی در مورد جک پنوماتیک

جک پنوماتیک یکی از نمونه های جک است که کاربردی شبیه به جک های هیدرولیکی دارد، اما برای کارکرد خود از فشار هوا استفاده می کند. این جک از هوای محیط کمک می گیرد و استهلاک بسیار پایینی دارد. جک پنوماتیک به عنوان نیاز اصلی سیستم های پنوماتیک به شمار می رود، و برای بازدهی یک سیستم کیفیت آن دارای اهمیت است.

جک پنوماتیک برخلاف جک های مکانیکی یا دستی و حتی جک های هیدرولیکی محدوده توان مشخصی دارد و به همین دلیل در مدل های مختلفی تولید می شود. همچنین بنا به نیاز صنایع و شرایط آنها نیاز به جک های پنوماتیک مختلفی است، و به همین دلیل این ابزار در مدل های متعددی تولید می شود که از مهمترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • جک پنوماتیک قلمی
 • جک پرس پنوماتیک
 • جک پنوماتیک مدل تلسکوپی
 • جک پنوماتیک دوطرفه
 • جک پنوماتیک کامپکت

جک پنوماتیک ابزاری است که برای نصب آن باید از افراد کارشناس و حرفه ای کمک گرفته شود. زیرا نصب غیر اصولی این قطعه باعث خرابی و استهلاک زودرس آن می شود. از مهمترین نکاتی که در هنگام نصب و راه اندازی جک پنوماتیک باید به آن توجه داشت می توان به این موارد اشاره کرد:

 • استفاده از ابزار استاندارد
 • استفاده از تجهیزات آب بندی مناسب
 • اطمینان از تمیز بودن قطعه

جک پنوماتیک ابزاری است که قیمت آن در بازار فروش به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • مدل جک
 • کاربرد جک
 • برند جک
 • نحوه خرید جک

جک پنوماتیک ابزاری است که شرکت های مختلفی آن را در بازار ایران عرضه می کنند که بهترین آنها مجموعه مگا کنترل است. این مجموعه حدود دو دهه فعالیت مستمر در زمینه واردات تجهیزات پنوماتیک دارد، و نیاز صنایع بزرگ و کوچک کشور را به بهترین قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک تامین می کند.

اشتراک مقاله در شبکه های اجتماعی