ترانسمیتر فشار هاگلر

ترانسمیتر فشار هاگلر یا سنسور فشار وسیله ای برای اندازه گیری فشار گازها یا مایعات است که به آن مبدل فشار یا فرستنده فشار نیز گفته می شود و مبدلی است که فشار را به یک سیگنال الکتریکی آنالوگ تبدیل می کند.

فشار عبارت است از نیرویی که برای جلوگیری از گسترش مایعات لازم است و معمولاً از نظر نیرو در واحد سطح بیان می شود. یک ترانسمیتر فشار هاگلر معمولاً به عنوان مبدل عمل می کند و این سیگنال را به عنوان تابعی از فشار تولید می کند.

تبدیل فشار به یک سیگنال الکتریکی با تغییر شکل آن که به دیافراگم مبدل فشار متصل شده و به یک اهرم وصل می شود، حاصل می شود. فشار وارد شده به مبدل فشار باعث انحراف دیافراگم می شود و فشار را به دهانه  وارد می کند و باعث تغییر مقاومت الکتریکی متناسب با آن می شود.

مهندسی ترانسمیتر فشار هاگلر طیف گسترده ای از مبدل های فشار را در آلمان ارائه می دهد.

ترانسمیتر فشار هاگلر یا سنسور فشار
ترانسمیتر فشار هاگلر یا سنسور فشار
ترانسمیتر فشار هاگلر یا سنسور فشار

شرکت هاگلر

شرکت هاگلر فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده و هر سال بزرگتر و قدرتمندتر از گذشته پیش می رود. این شرکت ارائه خدمات در زمینه اندازه گیری فشار را برعهده دارد.

شرکت هاگلر
شرکت هاگلر
شرکت هاگلر

کاربردها

ترانسمیتر فشار هاگلر برای کنترل و نظارت در هزاران هزار برنامه روزمره استفاده می شوند. از سنسورهای فشار نیز می توان برای اندازه گیری غیرمستقیم سایر متغیرها مانند جریان سیال / گاز، سرعت، سطح آب و ارتفاع استفاده کرد. سنسورهای فشار را می توان مبدل فشار، ترانسمیتر فشار، نشانگر فشار، پیزومتر و مانومتر نامید.

ترانسمیتر فشار هاگلر می توانند در فن آوری، طراحی، عملکرد، مناسب بودن کاربرد و هزینه به طور چشمگیری متفاوت باشند. یک برآورد محافظه کارانه اینست که ممکن است بیش از 50 فن آوری وجود داشته باشد و حداقل 300 شرکت در حال تولید سنسور فشار در سراسر جهان باشند

کاربردها ترانسمیتر فشار هاگلر
کاربردها ترانسمیتر فشار هاگلر
کاربردها ترانسمیتر فشار هاگلر

اندازه گیری پویا

همچنین یک دسته از ترانسمیتر فشار هاگلر وجود دارد که برای اندازه گیری در یک حالت پویا برای گرفتن تغییرات سرعت بسیار زیاد فشار طراحی شده اند. کاربردهای این نوع سنسور می تواند اندازه گیری فشار احتراق در یک سیلندر موتور یا یک توربین گازی باشد. این سنسورها معمولاً از مواد پیزو الکتریک مانند کوارتز ساخته می شوند.

برخی از سنسورهای فشار، سوئیچ فشار هستند که با فشار خاصی روشن یا خاموش می شوند. مانند یک پمپ آب که می توان آن را با سوئیچ فشار کنترل کرد به طوری که با آزاد شدن آب از سیستم شروع می شود و باعث کاهش فشار در یک مخزن می شود.

اندازه گیری پویا
اندازه گیری پویا
اندازه گیری پویا

انواع اندازه گیری فشار

سنسورهای فشار ضربان سیلیکون

سنسورهای فشار را می توان از نظر دامنه فشار آنها، دامنه دمای کار و از همه مهمتر نوع فشار آنها اندازه گیری کرد. سنسورهای فشار مطابق با هدفشان نام های مختلفی دارند اما ممکن است از همان فناوری، تحت نام های مختلف استفاده شود.

انواع اندازه گیری فشار سنسورهای فشار ضربان سیلیکون
انواع اندازه گیری فشار سنسورهای فشار ضربان سیلیکون
انواع اندازه گیری فشار سنسورهای فشار ضربان سیلیکون

سنسور فشار مطلق

این سنسور فشار نسبت به خلا کامل را اندازه گیری می کند.

سنسور فشار مطلق
سنسور فشار مطلق
سنسور فشار مطلق

سنسور فشار سنج

این سنسور فشار را نسبت به فشار اتمسفر اندازه گیری می کند. دستگاه فشار سنج تایر نمونه ای از اندازه گیری فشار است. هنگامی که صفر را نشان می دهد، فشارهایی که اندازه می گیرند همان فشار محیط است.

7-2-510x330

سنسور فشار خلا

این اصطلاح می تواند باعث سردرگمی شود. ممکن است برای توصیف یک سنسور که فشارهای زیر فشار اتمسفر را نشان می دهد استفاده شود، تفاوت با فشار اتمسفر را نشان می دهد ، اما ممکن است از آن برای توصیف حسگرهایی استفاده شود که فشار مطلق را نسبت به خلاء اندازه گیری می کند.

سنسور فشار خلا
سنسور فشار خلا

سنسور فشار دیفرانسیل

این سنسور تفاوت بین دو فشار را اندازه می گیرد، یکی متصل به یک طرف و دیگری متصل به  طرف دیگر سنسور. از سنسورهای فشار دیفرانسیل برای اندازه گیری بسیاری از خواص، مانند افت فشار در فیلترهای روغن یا فیلترهای هوا، سطح مایع (با مقایسه فشار فوق و زیر مایع) یا میزان جریان استفاده می شود (با اندازه گیری تغییر فشار در یک محدودیت). از نظر فنی ، بیشتر سنسورهای فشار واقعاً حسگر فشار دیفرانسیل هستند. به عنوان مثال، یک سنسور فشار سنج فقط یک سنسور فشار دیفرانسیل است که در آن یک طرف برای جو محیط باز است.

سنسور فشار دیفرانسیل
سنسور فشار دیفرانسیل
سنسور فشار دیفرانسیل

سنسور فشار مهر و موم شده

این سنسور شبیه به یک سنسور فشار سنج است به جز اینکه فشار را نسبت به برخی فشارهای ثابت اندازه گیری می کند تا فشار اتمسفر محیط. (که بسته به مکان و هوا متفاوت است).

سنسور فشار مهر و موم شده
سنسور فشار مهر و موم شده
سنسور فشار مهر و موم شده

فناوری سنجش فشار

جلو و عقب یک تراشه سنسور فشار سیلیکون. توجه داشته باشید که فشردگی چکش در قسمت جلویی؛ منطقه حساس بسیار نازک است. قسمت پشتی، صفحه های تماس و مستطیل را در بالا و پایین نشان می دهد. اندازه: 4×4 میلی متر.

فناوری سنجش فشار
فناوری سنجش فشار
فناوری سنجش فشار

دو دسته اصلی از سنسورهای فشار آنالوگ وجود دارد

انواع جمع کننده نیرو این نوع سنسورهای فشار الکترونیکی معمولاً از یک جمع کننده نیرو (مانند دیافراگم ، پیستون ، لوله بوردون یا ضربات حلقوی) برای اندازه گیری فشار (یا انحراف) به دلیل اعمال نیروی زیاد بر روی ناحیه (فشار) استفاده می کنند

دو دسته اصلی از سنسورهای فشار آنالوگ وجود دارد
دو دسته اصلی از سنسورهای فشار آنالوگ وجود دارد
دو دسته اصلی از سنسورهای فشار آنالوگ وجود دارد

سری HOF – 2

در سری HOF  از ترانسمیتر فشار هاگلر دامنه فشار بیش از فشار پشتی نوع قطعات مرطوب شده، وزن سیگنالهای خروجی ولتاژ منبع تغذیه تنظیم صفر قابل تنظیم دهانه تنظیم زمان ثابت تنظیم دقیق دقت غیرخطی تکرارپذیری ثبات بلند مدت دما مجاز بار حداکثر. 1.5 بار / 1.2 بار – بسته به دامنه فشار 2 بار / 1.5 برابر – بسته به فشار دامنه فشار، فشار مطلق در صورت درخواست فولاد ضد زنگ در حال ساخت 12..30 ولت در 4..20 میلی آمپر / 14 … 30 ولت در 0 … 10 ولت 4 … 20 میلی آمپر – 2 سیم ، 0 … 5 ولت – 3 سیم ، 0 … 10 ولت – 3 سیم ، اختیاری دیجیتال ، دیگران در …

سری HOF – 2
سری HOF – 2

سری HOF – 1

سری HOF از ترانسمیتر فشار هاگلر طراحی فلزی از جنس استنلس استیل فلاش تا حداکثر فشار 200 بار با دقت بالا – <٪ 0.25 F.S را داشته باشد. انتخاب گسترده ای از سیگنال های خروجی سری HOF ، دامنه فرستنده فشار HOF،  محدوده فرستنده فشار یک زمینه کاربردی گسترده را با دقت بالا، استحکام و جمع و جور تضمین می کند. غشاء استیل ضد زنگ، ضد آب و خلاء ، بسیار مقاوم در برابر انفجار است و برای کلیه رسانه های استاندارد در زمینه هیدرولیک، پنوماتیک، مهندسی محیط زیست، فناوری فرآیند، فناوری نیمه هادی و مهندسی خودرو قابل استفاده است. به عنوان بخشی از فرآیند تولید دقیق، کلیه مبدل های فشار HOF بطور جداگانه فشار و دما آزمایش شده اند تا مطابق با DIN EN ISO 9001: 2008 باشد. با جبران و تنظیم به صورت الکترونیکی، این فرستنده های فشار با یک خطای بسیار پایین و پایداری طولانی مدت عالی مشخص می شوند. با دقت در الکترونیک مدرن، داده های اندازه گیری گرفته شده با دقت بسیار دقیق ضبط و پردازش می شوند.

نام مدل نوع سری فشار سنج فشار سنج HOT (فرستنده فشار عادی) سری HOX (فرستنده فشار اثبات انفجار) سری HOF (فرستنده فشار دیافراگم شفاف) سری HOM (فرستنده فشار میلی بار) سری HOD (فشار بالا ، فرستنده فشار) H: 2 سیم 4 ~ 20 MA HC: 2 Wire 4 ~ 20 MA Compound J: 3 Wire 0 ~ 10 V JC: 3 Wire 0 ~ 10 V Compound F: 3 Wire 0 ~ 5 V Series HOT: 0 ~ 600 Mbar، -1 Series 1000 بار HOX سری: 0 ~ 2000 بار HOF سری: 0 ~ 200 بار سری سری HOM: 0 ~ 500 مگابایت سری HOD: 0 ~ 4000 بار C: DIN EN 803 – 175301 پورت فشار کانکتور L: NPT 1/4 W: G 1/2 (دیافراگم شفاف) G: G 1/4 (نوع عادی) M: M18x1.5 (فشار بالا) واحد فشار

سری HOF – 1
سری HOF – 1
سری HOF – 1

سری HOT

فرستنده فشار هوگلر / سری HOT از ترانسمیتر فشار هاگلر ، از جمله فرستنده های فشار بالا با کیفیت ساخته شده در آلمان هستند و برای اندازه گیری فشار انواع مایعات و گازهای سازگار با فولاد ضد زنگ 304 مناسب هستند.

سری HOTاز ترانسمیتر فشار هاگلر در بسیاری از صنایع و برنامه های کاربردی به ویژه تصفیه آب، کنترل فرآیند و اتوماسیون، هیدرولیک و پنوماتیک، پمپ ها و کمپرسورها ، مهندسی مکانیک و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

بدنه سری HOT از استیل ضد زنگ با کیفیت بالا 304 ساخته شده است که ثبات و مقاومت بالایی را برای این سری ها به ارمغان می آورد.

اطلاعاتی از قبیل تعداد قسمت، محدوده اندازه گیری فشار، خروجی، منبع تغذیه، صدور گواهینامه CE و شماره سریال اختصاصی هر سنسور، روی بدنه این سریال ها حک شده است.

در قسمت پایین سنسور، یک پورت فشار نخ برای اتصال به فرآیند مشاهده می شود. در کل، هاگلر دو اتصال مکانیکی 1/4 “NPT و G 1/4” با DIN 3852-E را برای سری HOT در نظر گرفته است. انواع دیگر اتصال مکانیکی به صورت اختیاری در دسترس هستند.

در اتصال مکانیکی G 1/4 “به منظور داشتن آب بندی بهتر قسمت اتصال به فرایند، یک واشر آب بندی FKM (حلقه O) که مطابق با DIN 3869 طراحی شده است، دارای مقاومت شیمیایی و حرارتی بالایی است. استفاده شده.

به هیچ وجه از واشر آب بندی داخلی روغن سیلیکون و آب بندی داخلی استفاده نشده است و فشار سنج (نسبی) به عنوان فشار مرجع پشت دیافراگم در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که سری HOT از ترانسمیتر فشار هاگلر سنجهای مهر و موم شده هستند. این بدان معنی است که فشار اتمسفر (در حدود 1bar) به دلیل فشار مرجع در پشت دیافراگم احاطه شده است (بدون مسیری برای جریان برای فشار به داخل یا خارج). بنابراین، سنسورهای خروجی در نقطه صفر (بدون اعمال فشار) با تغییر در شرایط جوی قابل تغییر هستند.

آخرین فناوری ASIC که شامل دقت عالی و پایداری طولانی مدت است، در عنصر سنجش Piezoresistive سری HOT استفاده می شود و انواع مختلفی از سیگنال های خروجی را برای این سری ها به ارمغان می آورد.

سری HOT از ترانسمیتر فشار هاگلر با محدوده های مختلف فشار از جمله Low Range ، Vacuum ، Compound و High Range در دسترس هستند.

این سری ها در برابر فشار بیش از حد دو برابر فشار اسمی مقاوم هستند. آنها همچنین در برابر فشار پشتیبان تا پنج برابر بیشتر از فشار اسمی مقاوم هستند. به طور کلی، ما نکات زیر را برای این سریال ها داریم:

محدوده فشار: نوار [-1 … 1000]

فشار بیش از حد: 2 برابر

فشار پشت سر هم: 5 برابر

سری HOT با خروجی فعلی (4 – 20 میلی آمپر) و خروجی ولتاژ (0 – 10 VDC) و (0 – 5 VDC) در دسترس هستند. سایر انواع مختلف خروجی مانند I²C و 0.5 – 4.5 VDC Ratiometric بصورت اختیاری آماده ارائه می باشند.

دقت در سری HOT برابر با 0.5٪ FS در دمای اتاق (RT) است و شامل غیرخطی ، غیر تکرارپذیری ، هیسترزیس ، صفر و نهایی افست مطابق با IEC 61298-2 می باشد.

در سری HOT از ترانسمیتر فشار هاگلر برای استفاده از سنسور شرایط مختلف دمای مجاز تعیین شده است ، از جمله:

دمای رسانه: [-40… +125] ° C

محدوده دمای مجاز مایعات مربوط به سنسور.

دمای محیط: [-40… +105] ° C

محدوده دمای مجاز منطقه نصب سنسور.

دمای ذخیره سازی: [-40… +125] ° C

محدوده دمای نگهداری سنسور (خاموش)

درجه حرارت جبران شده: [-40… +85] ° C

دامنه دمای جبران کننده که در آن سنسورها بهترین عملکرد را دارند

هاگلر شماره سریال اختصاصی را برای کلیه سنسورهای فشار که روی بدنه ، بسته و کارتهای ضمانت شده حک شده اند در نظر گرفته است. کلیه سنسورها بسته به شرایط ذکر شده در کارت ضمانت، دارای یک سال ضمانت هستند.

در کل، هاگلر قیمت های مناسب و همچنین عملکرد ایده آل را برای سری HOT در نظر گرفته است. دقت بالا ، زمان پاسخگویی کم ، طیف گسترده ای از دمای کارکرد ، مقاومت عالی در برابر شوک و لرزش و سازگاری بالای الکترومغناطیسی، این سریال ها را قادر ساخته است تا طیف گسترده ای از نیازهای دقیق، قابل اعتماد و ایده آل برای اندازه گیری فشار را برای صنایع مختلف و محیطهای خشن برآورده کنند.

HOT Series

بررسی تخصصی سری عناصر خنک کننده هاگلر / سری HOH

سری HOH، عنصر خنک کننده ترانسمیتر فشار هاگلر از جمله تجهیزات مفید و با کیفیت در آلمان است. این مورد در برنامه هایی کاربرد دارد که در آن دمای سیال بالاتر از دمای مجاز است و توسط سنسور فشار تحمل می شود. این تجهیزات به عنوان لوازم جانبی متصل به سنسور فشار در بسیاری از کاربردهای صنعتی درجه حرارت بالا برای صنعت نفت و گاز، اندازه گیری فشار بخار، هیدرولیک و پنوماتیک، اندازه گیری سطح هیدرواستاتیک و صنایع فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

بدنه سری HOH از ترانسمیتر فشار هاگلر با استیل ضد زنگ با کیفیت بالا 304 ساخته شده است که باعث ثبات و مقاومت این سری می شود.

در قسمت پایین عنصر خنک کننده، یک درگاه فشار نخ نرG 1/4 “برای اتصال به فرآیند دیده می شود. در قسمت فوقانی نیز یک پورت فشار نخ ماده G 1/4” وجود دارد که برای اتصال به سنسور استفاده می شود. انواع دیگر اتصالات مکانیکی در صورت سفارشی سازی در دسترس هستند.

در سری HOH از ترانسمیتر فشار هاگلر ، درجه حرارت از طریق گردش هوا و تابش گرما کاهش می یابد تا از درجه مجاز برای سنسور تجاوز نکند و هرگونه خطای حرارتی احتمالی کاهش یابد.

اگر درجه حرارت محیط بالاتر از مایعات باشد، از خنک کننده نیز می توان برای گرم کردن مایعات بسیار سرد استفاده کرد.

درجه حرارت

از خنک کننده HOH می توان بدون توقف برای مایعات تا 160 درجه سانتیگراد و 15 دقیقه برای 180 درجه سانتیگراد استفاده کرد.

بررسی اجمالی

در کل، هاگلر کیفیت بالا، عملکرد ایده آل، ظرافت و طراحی مناسب برای سری های HOH از ترانسمیتر فشار هاگلر در نظر گرفته است. به همین دلیل سری HOH ایده آل و قابل اطمینان است که در محیط های خشن صنعتی و درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

گفتنی است، تمامی سری های خنک کننده هاگلر دارای یک سال ضمانت هستند.

بررسی تخصصی سری عناصر خنک کننده هاگلر / سری HOH
بررسی تخصصی سری عناصر خنک کننده هاگلر / سری HOH

سری سنسورهای هاگلر:

 • سری HOT: فشار سوزنی
 • سری HOF: فشار دیافراگمی
 • سری HOM: فشار میلی بار
 • سری HOD: فشار بالا
 • سری HOH:خنک کننده
سنسور سطح، فشار و سنج عمق
سنسور سطح، فشار و سنج عمق
سنسور سطح، فشار و سنج عمق

سنسور سطح، فشار و سنج عمق

همچنین ممکن است از یک سنسور فشار برای محاسبه سطح یک سیال استفاده شود. این تکنیک معمولاً برای اندازه گیری عمق بدن غوطه ور (مانند غواص یا زیر دریایی) یا سطح محتویات موجود در مخزن (مانند یک برج آب) استفاده می شود. برای اکثر اهداف عملی، سطح سیال به طور مستقیم با فشار متناسب است. در مورد آب شیرین که محتویات تحت فشار اتمسفر هستند، 1psi = 27.7 inH20 / 1Pa = 9.81 mmH20. معادله اساسی برای چنین اندازه گیری است

\ displaystyle P = \ rho gh} P = \ rho Gh

جایی که P = فشار ، ρ = چگالی مایعات ، g = وزن مخصوص ، h = ارتفاع ستون سیال بالاتر از سنسور فشار

آزمایش نشت

از حسگر فشار ممکن است برای بررسی فشار به دلیل نشت سیستم استفاده شود. معمولاً با مقایسه با یک نشت شناخته شده با استفاده از فشار دیفرانسیل یا با استفاده از سنسور فشار برای اندازه گیری تغییر فشار در طول زمان انجام می شود.

اصلاح نسبت سنجی خروجی مبدل

مبدل های پیزورسوری پیکربندی شده به عنوان پل های Wheatstone معمولاً با توجه به فشار اندازه گیری شده، بلکه ولتاژ تأمین کننده مبدل نیز رفتار نسبت سنجشی را نشان می دهند.

\ displaystyle V _ {\ mathrm {out}} = {P \ Times K \ برابر Vs _ {\ mathrm {واقعی}} \ over Vs _ {\ mathrm {ایده آل}}}} V _ {{\ mathrm {out}}} = P \ برابر K \ دفعه در مقابل _ {{\ mathrm {واقعی}} \ بیش از Vs _ {{\ mathrm {ایده آل}}}

جایی که:

{\ displaystyle V _ {\ mathrm {out}}} V _ {{\ mathrm {out}}} ولتاژ خروجی مبدل است.

display \ displaystyle P} P فشار اندازه گیری واقعی است.

{\ displaystyle K} K عامل مقیاس مبدل اسمی (با توجه به ولتاژ منبع تغذیه مبدل ایده آل) در واحدهای ولتاژ در هر فشار است.

{\ displaystyle در مقابل _ {\ mathrm {واقعی}} در مقابل _ {{\ mathrm {واقعی}}} ولتاژ عرضه واقعی مبدل است.

{\ displaystyle Vs _ {\ mathrm {ایده آل}}} s در مقابل _ {{\ mathrm {ایده آل}}. ولتاژ تأمین کننده مبدل ایده آل است.

اصلاح اندازه گیری ها از مبدل های نمایش دهنده این رفتار، نیاز به اندازه گیری ولتاژ منبع واقعی مبدل و همچنین ولتاژ خروجی و اعمال تغییر معکوس این رفتار به سیگنال خروجی دارد:

\ displaystyle P = {V _ {\ mathrm {out}} \ بار Vs _ {\ mathrm {ایده آل} over \ بیش از K \ بار در مقابل Vs _ {\ mathrm {واقعی}}}} P = {V _ {{\ mathrm {out }} \ بار در مقابل _ {{\ mathrm {ایده آل}}} \ بیش از K \ بار در مقابل _ {{\ mathrm {واقعی}}}

توجه: سیگنال های حالت مشترک اغلب از قبل است.

تاریخچه ای کوتاه در مورد هاگلر

هاگلر فعالیت خود را از سال 2000 آغاز کرد و  به طور پیوسته در حال رشد و توسعه ویژه شرکت انتقال فشار است. بخش های توسعه و تولید با کارایی بالا تحویل سریع و قابل اعتماد محصولات را همراه  با کیفیت بالا تضمین می کنند. هاگلر یک شرکت مشهورآلمانی  می باشد. ارائه دهنده  ترانسمیتر فشار قوی بوده و  به صنایع مختلف وفادار است. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مشتریان خود را خوشحال کنیم ،

این شرکت هرگز تلاش خود را برای تحقیق و توسعه متوقف نخواهد کرد.

سنسور سطح، فشار و سنج عمق
سنسور سطح، فشار و سنج عمق
سنسور سطح، فشار و سنج عمق

دستگاه فشار سنج

انواع فن آوری های رایج عبارتند از: سیلیکون (تک رنگ)، فیلم نازک Polysilicon، فویل بسته شده فلزی، فیلم ضخیم، سیلیکون روی یاقوت کبود و فیلم نازک پراکنده. این رایج ترین فناوری سنجش برای اندازه گیری فشار برای اهداف عمومی است.

خازنی

با استفاده از یک دیافراگم و یک حفره فشار برای ایجاد یک خازن متغیر برای تشخیص فشار به دلیل فشار اعمال شده، با تغییر شکل فشار، بار خازن کاسته می شود. فن آوری های رایج از دیافراگم های فلزی، سرامیکی و سیلیکونی استفاده می کنند.

الکترومغناطیسی

جابجایی دیافراگم را با استفاده از تغییرات استقرا (تمایل)، LVDT ، Hall Effect یا با استفاده از اصل جریان Eddy اندازه گیری می کند.

پیزوالکتریک

از اثر پیزوالکتریک در مواد خاصی مانند کوارتز برای اندازه گیری فشار استفاده می کند. این فناوری معمولاً برای اندازه گیری فشارهای بسیار پویا به کار می رود. از آنجا که اصل اساسی پویا است، فشارهای استاتیک با سنسورهای پیزوالکتریک قابل اندازه گیری نیست.

کرنش سنج

سنسورهای فشار سنج همچنین از یک عنصر حساس به فشار استفاده می کنند که سنجهای فلزی به آن چسبانده شده اند یا سنجهای فیلم نازک با لکه دار روی آن اعمال می شوند. این عنصر اندازه گیری  می تواند یک دیافراگم باشد و برای اندازه گیری اجسام اندازه گیری فویل فلزی در نوع قوطی نیز می توان از آن استفاده کرد. از مزایای بزرگ این نوع طراحی استحکام بهبود یافته و قابلیت اندازه گیری بیشترین فشارها تا 15000 بار است. اتصال الکتریکی بطور معمول از طریق یک پل Wheatstone انجام می شود که امکان تقویت خوب سیگنال و نتایج دقیق و ثابت اندازه گیری را فراهم می آورد.

نوری

تکنیک ها شامل استفاده از تغییر فیزیکی فیبر نوری به دلیل فشار اعمال شده است. نمونه بارز این نوع از فیبر براگ گراتینگس استفاده می کند. این فناوری در برنامه های چالش برانگیز کاربرد دارد که اندازه گیری در آن ممکن است  از راه دور، تحت دمای بالا باشد، یا ممکن است از فناوری هایی که ذاتاً از تداخل الکترومغناطیسی مصون هستند، بهره مند شود. یک روش مشابه دیگر از یک فیلم الاستیک ساخته شده در لایه هایی استفاده می کند که می توانند طول موج منعکس شده را با توجه به فشار اعمال شده (فشار) تغییر دهند.

پتانسیومتر

از حرکت یک برف پاک کن در طول مکانیسم مقاومت برای شناسایی فشار ناشی از فشار اعمال شده استفاده می کند.

سنجش جریان

این استفاده از سنسورهای فشار در رابطه با اثر دریچه ای برای اندازه گیری جریان است. فشار دیفرانسیل بین دو بخش یک لوله دریچه ای که دارای دیافراگم مختلف است اندازه گیری می شود. اختلاف فشار بین دو بخش به طور مستقیم با سرعت جریان از طریق لوله دریچه متناسب است. یک سنسور فشار کم تقریباً همیشه مورد نیاز است زیرا اختلاف فشار نسبتاً کم است.

تاریخچه ای کوتاه در مورد هاگلر
تاریخچه ای کوتاه در مورد هاگلر
تاریخچه ای کوتاه در مورد هاگلر

سری HOM – 1

سری HOM از ترانسمیتر فشار هاگلر:

 • فشار از 500 / 0-10mbar
 • طراحی فولاد ضد زنگ با دوام ، ناهموار
 • قیمت رقابتی سری HOM طراحی محکم را با استفاده از استیل ضد زنگ سری HOT ارائه می دهد اما از یک سلول اندازه گیری حساس به پایه سیلیکون برای برنامه های کم فشار استفاده می کند. 10 mbar تا 500mbar.

سری HOM با حفاظت بیشتر EMI / RFI ، خطاهای استاتیک و حرارتی کم و مقاومت بالا در برابر شوک و لرزش به عنوان استاندارد، عملکرد بدون مشکل در دماهای حداکثر 85 درجه سانتیگراد را تضمین می کند. نام مدل نوع سری فشار سنج فشار سنج HOT (فرستنده فشار عادی) سری HOX (فرستنده فشار اثبات انفجار) سری HOF (فرستنده فشار دیافراگم شفاف) سری HOM (فرستنده فشار میلی بار) سری HOD (فشار بالا ، فرستنده فشار) پورت فشار H: 2 سیم 4 ~ 20 MA HC: 2 سیم 4 ~ 20 MA مرکب J: 3 سیم 0 ~ 10 V JC: 3 سیم 0 ~ 10 ولت ترکیب F: 3 سیم 0 ~ 5 VL: NPT 1/4 W: G 1 / 2 (دیافراگم شفاف) G: G 1/4 (نوع معمولی) M: M18x1.5 (فشار بالا) سری فشار سری سری فشار: 0 ~ 600 Mbar ، -1 Bar 1000 بار HOX سری: 0 ~ 2000 بار HOF سری: 0 Bar 200 بار سری HOM: 0 ~ 500 مگابایت سری HOD: واحد فشار 4000 ~ 4000

سری HOM – 1
سری HOM – 1
سری HOM – 1

سری HOM – 2

عملکرد: دقت <+ /٪ 1.0- در پایداری RT (1 سال) <15 0.15٪ فشار بیش از حد تا فشار 2 برابر دارای فشار پشت سر هم فشار تا 5 برابر فشار دارای درجه چرخه فشار> 10 میلیون درجه حرارت 20- تا 85 درجه سانتیگراد شوک 1000 گرم ، 11 msec. ، 2/1 Sine Vibration 25 G اوج ، 20 تا 2000 هرتز آب بندی IP 66 ، اختیاری IP69K تحریک 5 VDC برای خروجی 4.5 – 0.5 ولت ، 32 – 10 VDC برای 5 – 0 V ، 5 – 1 V ، 20. ..4 میلی آمپر خروجی 32 – 12 VDC برای خروجی 10 – 0 ولت امپدانس خروجی <100 فوت مصرف فعلی <10 میلی آمپر حفاظت ولتاژ معکوس

سری HOM – 1
سری HOM – 1
سری HOM – 1

سری HOM – 3

در سری HOM از ترانسمیتر فشار هاگلر + تامین – خروجی منبع تغذیه + – + جریان خروجی منبع تغذیه – N / A – مونتاژ کابل Metripac Packard + منبع + PIN تأمین A – خروجی جریان عرضه – + تامین N / A خروجی سفید + + منبع خروجی جریان – N / A

مدل ها

 • HOMH0010FGCK
 • HOMH0030FGCK
 • HOMH0060FGCK
 • HOMH0100FGCK
 • HOMH0250FGCK
 • HOMH0400FGCK
 • HOMH0500FGCK
 • HOTH000.6FGCK
HOM Series

سری HOF

دامنه فرستنده فشار HOF از ترانسمیتر فشار هاگلر کاربردهای گسترده ای را در این زمینه با دقت بالا ، طراحی قوی و جمع و جور تضمین می کند. غشاء استیل ضد زنگ کاملاً ضد آب و خلاء ، بسیار مقاوم در برابر انفجار است و برای کلیه رسانه های استاندارد در زمینه هیدرولیک ، پنوماتیک ، مهندسی محیط زیست ، فناوری فرآیند ، فناوری نیمه هادی و مهندسی خودرو قابل استفاده است. تمام مبدل های فشار HOF از ترانسمیتر فشار هاگلر بطور جداگانه برای رعایت فشار و دما برای رعایت DIN EN ISO 9001: 2008 آزمایش می شوند. با جبران و تنظیم به صورت الکترونیکی ، این فرستنده های فشار با یک خطای کل بسیار پایین و پایداری طولانی مدت عالی مشخص می شوند. با دقت در الکترونیک مدرن ، داده های اندازه گیری گرفته شده با دقت بسیار دقیق ضبط و پردازش می شوند.

برای مثال:

HOFH0001FWCK  از هاگلر با ویژگی های زیر ارائه می دهد:

این سنسورها از جنس استیل ضد زنگ Flush Mount هستند.

آنها می توانند فشار تا 200 بار را تحمل کنند. دامنه.

طراحی شده است تا خروجی با دقت بالایی داشته باشد (<0.25٪ F.S.).

قابل برنامه ریزی برای نقطه صفر (افست) ، ویژگی و گزینه خروجی.

با تنوع زیاد، این طیف محصول انتخاب گسترده ای از سیگنال های خروجی را ارائه می دهد.

HOF Series

سری HOD

امکانات:

طراحی قوی ، دقت بالا ، استانداردهای فشار بالا

برنامه های کاربردی:

دستگاه برش جت آب ، جت های فشار قوی آب

دامنه فشار:

0 تا 5000 بار

HOD Series

اشتراک مقاله در شبکه های اجتماعی